تاریخ درج خبر : 1392/12/09
کد خبر : ۲۲۷۰۳۷
+ تغییر اندازه نوشته -

آقای روحانی؛ لطفاً احمدی نژاد نباشید!

سایت استان: صادق آرامش*

با پیروزی گفتمان اصلاحات و اعتدال در انتخابات 24 خرداد از بین رفتن ادبیات خس و خاشاکی و عدم تحمل منتقدین و مخالفین یکی از خواسته های اکثر روشنفکران و دانشگاهیان کشور بود.با وجود اینکه بیش از6 ماه از عمر دولت نگذشته است جناح اقتدارگرا هنوز در فضای قبل از انتخابات و صحنه ی رقابت مانده است و روحانی را یک رقیب انتخاباتی می داند و از هیچ شیوه ای برای ضربه زدن به وی و دولتش دریغ نمی کند.در این 6 ماه زمینه ای ایجاد شده است که هر منتقدی حرف خود را میزند.از نماینده ای که فرق NPTوMPT را نمی داند تا روزنامه ای که خود را در عرض قوای دیگر می داند.از لیدر جریانی که در انتخابات، تنها چهار میلیون رﺃی داشت و تلویحا رئیس جمهوری را قسی القلب خواند. تا روزنامه ای که توافق ژنو را هولوکاست هسته ای میخواند. خوشبختانه در این مدت دولت دکتر روحانی کوشیده است تا گفتمان نقد و نقادی را به مدارس و دانشگاه ها بکشاند و وارد فرهنگ عمومی کشور کند.اما نکته ای که باعث شده است نگارنده را نسبت به آینده بیمناک نماید سخنان رئیس جمهور محترم در جمع دانشگاهیان است که گفتند: ((همین توافق ژنو٬ اولین گشایش برای دانشگاه و پول دانشجویان بود، چرا فقط یک عده ی معدود که از جای معدود تغذیه می شوند صحبت کنند؟)) البته دکتر روحانی همین جا نیز گفت :(( البته نمی گویم آنها حرف نزنند ولی فقط چرا آنها صحبت کنند؟)) اما..

1- آیا این نحوه ی سخن گفتن رئیس جمهوری پاس گل به جناح مقابل نمی باشد تا توپخانه یروانی خود را علیه دولت آماده به کار کند؟

2- آیا این باعث نمی شود منتقدین فهیم و ارزشمند دولت نیز از بیم اینکه آنها نیز متهم به کم سوادی شوند زبان در کام فرو برند؟

3- آیا سخن رئیس جمهوری می تواند شعار زنده باد مخالف من را تقویت کند؟

4- آیا این سخن دکتر روحانی در برابر مخالفین باعث نمی شود که منتقدین فهیم و خیرخواه در کنار منتقدین مغرض و معدود در یک صف علیه دولت قرار بگیرند؟

ناگفته پیداست در بین منتقدین به توافق ژنو کسانی وجود دارند که اصول اولیه ی دیپلماسی و مذاکره را نمی دانند اما به باور ما باید به همه ی افراد و جناح ها و گروه ها فرصت داده شود تا حرف های خود را هرچند اشتباه و مغرضانه بیان کنند و اساسا رئیس جمهور محترم فقط موضع ایجابی بگیرند نه سلبی…

*دبیر انجمن اسلامی پزشکی شیراز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محسن گفت:

  انتقاد.ب موقعی از دکتر روحانی کردی ایشالا همه قدر شما دانشجویان فهیم و روشنفکر را بدونن.

 • شاهین یزدان پناه گفت:

  درود صادق جان

 • چشمه بلقیس گفت:

  البته ازصدقه سری جناب دکترعارف که کناره گیری کردند ونمره ناپلئونی دریافت شد

 • شیرفرهاد گفت:

  ایشان تنها رییس جمهوری هستندکه دوره ریاست جمهوری شان 4ساله است

 • اصفهان گفت:

  سوفیا خانم،جوجه ها راآخرپاییز می شمارند…زودقضاوت نکنید…

 • سوفیا گفت:

  از خواندن مطلب تان لذت بردم با اینکه مطلب خوب تان هر گونه فکر و اندیشه ای را پذیرا شد اما نمیدانم چرا دوستان دگماتیست و جزم گرای مان به این شدت جبهه گرفتند و گویا هیچ طرز تفکری جز خود را نمی پسندند. جالب است اخیرا در این سایت هر مطلبی می خوانم که در آن از احمدی نژاد و خرابکاری هایش گفته سریعا افرادی یا بهتر بگویم فردی دفاعیه های طولانی می گذارد که حتی گاهی به فحاشی هم متوسل می شود. بهرحال رأی مردم در این انتخابات نشان داد که از افراطیون ها و بی ترمزها بیزاند… ما دیگر احمدی نژاد و امثال احمدی نژاد را نمی خواهیم. …

 • ناشناس گفت:

  سید احسان معصومی < شما چرا وارد بازی شدید؟؟؟با منچ اشتباه گرفتی.

 • دیدار گفت:

  دکتر جان سلام
  البته ان شا الله دکتر بشی
  خیلی ممنون که یک انتقاد کردی از رییس جمهور محترم
  ولی یکی دو تا ایراد داشتی که به خاطر وجود این ایرادها دوستانی که پای مطلب شما ابراز نظر کرده اند ، مطالب شما را بیشتر انتقاد به دولت قبلی یافته اند تا دولت فعلی.
  ایناولین اشکال کار شماست. و البته اشکال خیلی های دیگه
  برخی دوستان اگر اشکالی در دولت پیدا کنند که شبیه اشکالات دولت قبل باشد به آن می پردازند. و اگر شبیه اشکال دولت های قبل تر باشد ، یا از آن اطلاع ندارند و یا به آن اعتقاد ندارند و یا به آن نمی پردازند
  اشکال دیگر شما این است که موضوع اظهار نظر در باره بحث اتمی و به تبع آن دیگر موضوعات سیاسی و اجتماعی را در حیطه جناح های سیاسی می بینید. من از شما می پرسم :
  اطلاع شما از افرادی که تابع و زیر مجموعه جناح ها نیستند چقدر است؟
  آیا به نظر شما افرادی در این کشور هستند که به دور از گرایش های جناحی، فقط خواستار پیشرفت و توسعه کشور اسلامی خود باشند؟
  و آیا مخالفت با یک موضوع مثل بحث اتمی و یا موافقت با موضوعی مانند توزیع شیر در مدارس کشور و امقال آن را هم باید جناحی کرد. و اگر کسی در هر یک از موضوعات نظر داد باید حتما وابسته به یکی از جناح ها باشد.
  قبول داری که ما با نسبت دادن نظرات افراد به جناح ها « جرات» ابراز نظر را از خیلی ها می گیریم ؟
  و خیلی ها از ترس در معرض تهمت قرار نگرفتن از خیر ابراز نظر بگذرند؟
  دوست عزیز به نظر من آفت بزرگ دوستان روشنفکر ما این است که مردم را خیلی تقسیم می کنند
  به چپ و راست. به اصلاح طلب و اقتدار گرا . به با سواد و بی سواد به راننده تاکسی و صاحب نظر و …..
  البته این ایراد به رییس جمهور محترم نیز وارد است . نه از آن بابت که رییس جمهور سابق هم شاید این کار را کرده . بلکه از آن جهت که این کار بد است و بد تر این که ایشان افرادی را که ابراز نظر می کنند مزدورانی بداند که از جایی تغذیه می شوند.
  به نظر من مسئولیت و اولویت اول روشنفکران ما ، یافتن شرایط روشنفکری است. ما همان قدر که از به وجود آمدن « نخبه اتفاقی» و یک شبه باید نگران باشیم، به همان مقدار نیز باید از به وجود آمدن پدیده « روشنفکر اتفاقی » و یک شبه نگران باشیم.
  اگر نخبه و کارگزار یک شبه برای یک کشور سم است. روشنفکر یک شبه نیز برای جامعه سم مهلک است.
  روشنفکری که به ابزارهای روشنفکری مسلح نیست مانند کارگری بدون ابزار است که فقط وقت خود را تلف می کند و هر لحظه احتمال دارد کسی او را به بیگاری ببرد.
  اگرخواستی با هم مکاتبه داشته باشیم به آدرس من ایمیل بزن
  FARANSINA58@YAHOO.COM
  قربانت
  عامی

 • شهروند گفت:

  سلام برادر عزیزم جناب آقای آرامش . خداقوت و خسته نباشید .
  نمیدانم تحصیلات شما چی هستش و چقدر تو زندگی سختی کشیدی . احتمالا در آسایش و آرامش زندگی کردی و قدر زندگی را نمی دانی .
  برادر با قاطعیت و با کمال بزرگی و با اصلاح طلبی خودم می گویم تا الان بزرگ مردی مثل دکتر احمدی نژاد ندیده ام و احتمالا نخواهم دید .
  با نیت پاک و خالصانه کار را شروع کرد و با سختی جلو آمد و به هیچ کس باج نداد و نگذاشت دیگران بر تصمیمات قاطع اون وارد شوند و مدیریت کرد .
  باور کنید روزی به جایی می رسی که از احمدی نژاد مانند مرد بزرگ یاد می کنی و می گی یادش بخیر.
  برو سالهای قبل از احمدی نژاد را با هشت سال احمدی نژاد مردانه و بدون حس اصلاح طلبی خودت مقایسه کن و نمره بده و بعد قضاوت کن .
  احمدی نژاد تنها بود و با سختیها ایستاد و کوتاه نیامد .
  در بین مردم بود و سفرهای استانی چند بار به استانها آمد و جرقه سفرهای سخت استانی را زد و هر سفر بیشترین پولها را به طرحهای مختلف در استانها تقدیم کرد .
  ماهواره های زیادی در هشت سال به فضا پرتاب شد .
  از لحاظ نظامی رشد کردیم .
  از لحاظ قدرت نسبت به کشورهای دیگه با قدرت ایستاد و در مقابل آمریکا قداست ایران را پایین نیاورد و بر پایه فکر و نیت خالصانه و امام خمینی (ره) پیش رفت .
  باور کنید دشمنان داخلی راهها را بر این مرد بزرگ بستند و نذاشتند برای مردم خالصانه تر کار کند و ایران را گلستان کنند.
  روزی به حرفهای نگفته من می رسی و بعد قضاوت کن برادر.

 • سید احسان معصومی گفت:

  سلام
  موقعی که شما این مطالب رو زدین توی سایت،ساعت 12 شب بوده.میدونستی که از موقع خوابت دو ساعت گذشته بود؟ آخه اگه خیلی خوابت میاد مجبوری این همه پرحرفی کنی که چرت و پرت بگی؟
  به قول حشمت فردوس:
  ببییییییییییییین!!!!!
  روحانی همون کسی بود که میخواست شعار مرگ بر آمریکا رو از توی دهن مردم ایران بیرون بندازه برا همیشه…
  اما احمدی نژاد مثل مرد،جلوی دنیا وایستاد تا بگه که ایرانی کیه!!!!!
  افتاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  آقای دکتر لطفا خودتونو وارد این بازیا نکنید هنوز زوده براتون……@

پربازديد