تاریخ درج خبر : 1392/03/01
کد خبر : ۲۲۸۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

افزایش 27 درصدی نرخ کرایه تاکسی در یاسوج

 سایت استان: مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی یاسوج گفت : نرخنامه کرایه تاکسی های درون شهری یاسوج پس از تأیید در جلسات هیئت مدیره و شوررای سازمان با انجام اصلاحاتی در شورای اسلامی شهر در تاریخ ۲۸/۲/۹۲ به این سازمان ابلاغ گردید.

تاج امیری افزود : افزایش کرایه های تاکسی بر اساس هزینه های راننده و خودرو و حقوق مسافران محاسبه شده است.

2011

وی با اشاره به افزایش قیمت‌ها در سال گذشته اظهار داشت: در سال گذشته با افزایش قیمت‌ها در همه کالاها و خدمات روبه‌رو بودیم. این افزایش هزینه‌ها و تورم ایجاد‌شده در برخی بخش‌ها خودش را بیشتر نشان می‌دهد به‌ویژه در بخش تاکسیرانی که امرار معاش این قشر از جامعه به هزینه‌هایی مثل تأمین قطعات خودرو، هزینه‌های تعمیرگاهی و غیره گره خورده است.

وی درادامه به آیتم های درنظرگرفته شده برنرخ کرایه تاکسی شهر یاسوج از جمله نرخ تورم ، قیمت لوازم و قطعات یدکی ، قیمت بیمه نامه ثالث و بدنه ، بعد مسافت ، ترافیک خطوط و میزان دسترسی به مسافر و … نرخ کرایه تاکسی های درون شهری اشاره کرد وگفت: در مجموع ۲۷ درصد افزایش یافته است.

وی درادامه خاطر نشان کرد: که ۲۷ درصد افزایش نرخ کرایه مربوط به تمام خطوط شهری نیست و درصد افزایش در خطوط مختلف با توجه به قیمت پایه در سالهای گذشته متغیر می باشد.

تاج امیری گفت: نرخ کرایه آژانس های تلفنی و تاکسی های بی سیم در سال ۹۲ نسبت به سال گذشته به طور یکسان ۱۰ درصد افزایش یافته است

وی گفت : کرایه ورودی به تاکسی ۳۰۰ تومان است و کورس های دوم و سوم به بعد نیز به کرایه تاکسی افزوده می شود.

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی یاسوج افزود : نرخنامه های جدید بر روی شیشه تاکسی هابه زودی نصب می شودو رانندگان تاکسی با تهیه برچسب های لیزری که به زودی سازمان در اختیار آنها قرار می دهدباید تهیه ونصب کنند در صورت نصب نکردن نرخ نامه اجازه مسافرکشی را ندارند.

وی درادامه گفت: رانندگان تاکسی در صورت اعتراض مسافرین ملزم به ارائه نرخ نامه به مسافرین هستند

تاج امیری گفت : مردم می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف یا نداشتن نرخنامه به تاکسیرانی مراجعه کنند با یاداشت کد راننده تاکسی با ما تماس ۲۲۲۳۱۳۶بگیرندوتخلف را گزارش دهند.

در شهر یاسوج یک هزار و ۴۰۰ دستگاه تاکسی وبیش از ۶۰۰تاکسی درآژانس ها وجود دارد که تعدادی فرسوده است.

وی افزود:برای تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی به شهروندان و مسافرین نرخ کرایه خطوط از طریق بیلبورد در ایستگاه های مبدأ و برخی از مکانهای پر تردد شهر نصب شده است.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • سجاد خدارحمي گفت:

    با سلام
    شرایط خرید تاکسی صفر را اعلام کنید با تشکر

پربازديد