تاریخ درج خبر : 1392/03/01
کد خبر : ۲۲۸۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

نزاع های دسته جمعی بیشترین آمار زندانیان در استان

سایت استان: مدیرکل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد از آمار بالای زندانیان مربوط به نزاع های دسته جمعی و قومی در این استان خبرداد.
اکبر محبی گفت: در حال حاضر بیش از یک هزار زندانی در زندان های استان کهگیلویه وبویراحمد نگهداری می شوند که در رده های سنی مختلف بسته به نوع جرم ارتکابی تقسیم شده اند.

محبی تصریح کرد: زندانیان استان کهگیلویه وبویراحمد در رده های سنی زیر 18 سال و 18 تا 30 سال وبالای 30 سال در زندان های استان نگهداری می شوند.

وی بیشترین رده سنی مجرمین در زندان های استان کهگیلویه وبویراحمد رامیانگین سنی بین 25 تا 30 عنوان کرد و یادآور شد: مجرمین زیر 18 سال در کانون اصلاح و تربیت استان نگهداری می شوند.

محبی با بیان اینکه به ازای هر 250 نفر زندانی یک مددکار اجتماعی باید در زندان حضور داشته باشد، بیان داشت: در حال حاضر در استان کهگیلویه وبویراحمد زندان ها از نظر مددکار اجتماعی با مشکل مواجه نیستند.

وی مهمترین برنامه اداره کل زندان استان کهگیلویه وبویراحمد را حرفه آموزی زندانیان در درون زندان دانست و تاکید کرد: هر زندانی یک نیروی کار است که بدلیل قرارداشتن در زندان از کار کردن در اجتماع محروم شده است.

مدیرکل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد افزود: برگزاری دوره های حرفه آموزی در زندان یکی از بهترین راهکارها برای آموزش فنی زندانیان وآماده کردن آنها برای ورود به اجتماع پس از آزادی است.

وی همچنین از پرداخت تسهیلات بانکی با بهره کم برای ایجاد اشتغال زندانیان پس از آزادی خبرداد و افزود: این تسهیلات به همراه مدارک فنی و حرفه ای می تواند عامل موثری در اشتغال زندانیان باشد.

پنج میلیارد ریال بدهی زندانیان غیرعمد دیه در استان

محبی بدهی زندانیان غیرعمد مربوط به دیه را مبلغی در حدود پنج میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با فعالیت های صورت گرفته توسط انجمن حمایت از زندانیان استان کهگیلویه وبویراحمد تعداد قابل توجهی از این زندانیان آزاد شده اند و فقط 10 نفر از آنها بدلیل بدهی دیه در زندان هستند.

وی پرداخت تسهیلات با کارمزد کم برای زندانیان مربوط به مهریه را از دیگر اقدامات اداره کل زندانها و انجمن حمایت از زندانیان دانست و گفت: بااین اقدام و همکاری مددکاران اجتماعی، رضایت بسیاری ازشاکی های زندانیان مهریه گرفته شده است.

محبی از اشتغال 30 درصد زندانیان کهگیلویه وبویراحمد در خارج از زندان های این استان خبرداد و افزود: با هماهنگی هایی که با ارگانهایی مانند شهرداری، بنیاد تعاون و منابع طبیعی صورت گرفته از زندانیان به عنوان نیروی کار ارزان در خارج از زندان استفاده شده است.

مدیرکل زندانهای استان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه با مطلوب دانستن وضعیت بهداشتی زندان های استان تصریح کرد: وجود قرنطینه در زمان ورود زندانیان به درون زندان و معاینات پزشکی دوره ای موجب شده زندانهای استان از وضعیت بهداشتی بسیار خوبی برخوردار باشند.

منبع:مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد