تاریخ درج خبر : 1392/12/12
کد خبر : ۲۲۸۸۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

یک شهر و دو شهردار!

سایت استان: پویا وکیلی

مدتی است که گروهها در جامعه در حال چانه زنی اند و شاید بتوان به نوعی این سال را “سال چانه زنی” نامید.

از چانه زنی در آن بالا دست ها گرفته که برای هموار کردن راهی پر سنگ لاخ و برای رفع تحریم ها در جهت توسعه و پیشرفت کشور گرفته تا چانه زنی سهم خواهی گروهی دیگر در انتخاب مدیران در این پایین دست ها که البته این گروه ، دیگر نه برای همواره کردن راه در جهت توسعه جامعه بلکه برای هموار کردن راه پرسنگ ولاخ انتخابات آینده خودشان می باشند.

حاجت به گفتن نیست که این گروه ظاهرا به توافق رسیده اند و چندان نیازی به چانه زنی ندارند.

در این سو تر یعنی در شورای شهر یاسوج کارشان از چانه زنی گذشته و اساسا مفهوم “چانه زنی” در این گروه جور دیگر تعبیر می شود بطوریکه شاید برداشتشان از “چانه زنی” یعنی پرتاب “چانه خمیر” به طرف مقابل ویا شاید به “چانه طرف مقابل ضربه زدن” برای متقاعد کردن طرف مقابل می باشد!
اختلافات بین این اعضاء به گونه است که شاید بتوان تصور کرد ۱+۵ به توافق نهایی برسند ولی چنین تصوری برای اعضای شورای شهر یاسوج(۵+۶)محال بنظر می رسد. و می بایست قبل از هر چیز شورایی دیگر برای حل اختلاف شورای شهر یاسوج انتخاب گردد!

اختلافات این شورا در زمان انتخاب شهردار طوری بالا گرفت که هر کدام از این اعضاء طرف مقابل را تهدید به افشاگری می کرد که با وجود چنین اختلافاتی تنها یک راه حل باقی می ماند و آن اینکه ”دو شهردار برای یک شهر انتخاب” شود البته هیچ تضمینی هم وجود ندارد که این اختلافات با دو شهردار هم حل شود شاید نیاز به شهردارانی به تعداد اعضاء باشد!

حاجت به گفتن نیست که “جوهره جوانی” یکی از امتیازات اصلی رای آوری اعضای جوان این شورا بوده است بطوری که می توان اینان را نمایندگان “طیف جوان” جامعه دانست، چنانچه با عملکرد خود مردم را از انتخابشان راضی نگه دارند می توان گفت جوانان در سرنوشت جامعه خود، در آینده سهم بیشتری خواهند داشت ولی اگر نتوانند اعتماد مردم را جلب نمایند ترس از جوان گرایی در دل جامعه ریشه خواهد دواند و این اعتماد بدست آمده خیلی زود از دست خواهد رفت.

حال اینکه چه بسا سهم خواهی باعث چنین اختلافاتی شده است و اساسا” نگارنده معتقد است تنها کسی که می تواند بسیار موثر واقع شود و در مقابل چنین تفکری ایستادگی کند “شهردار” است هرچند هم مورد تهدید اعضاء قرار بگیرد.

منبع: خبرنما

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد