تاریخ درج خبر : 1392/12/13
کد خبر : ۲۲۹۶۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

“یادداشتی که قرار نبود بنویسم”

سایت استان: علی عابدی

من به گــوش تـــو سخن¬های نهان خواهم گفت
ســر بجنبـــان کـــه بلـــی، جــــز که به سر هیچ مگو

(برشی از یک تصویر)

مسئولان و کارشناسان روابط عمومی¬های مرکز استان، روز دوشنبه 12 اسفندماه سال جاری در طبقه دوم اداره کل پست استان به جلسه هم اندیشی دعوت شدند تا درباره موضوعاتی که نمی دانستند ،چیست! بیندیشند.

عنوان دقیق برنامه «هم اندیشی مسئولان روابط عمومی¬های استان» است. در ابتدای جلسه مجری به رسم تکرار از همه ما آدم¬های محترم تشکر فراوان کرد، یعنی از ما که آدم¬های محترمی بودیم.

بعد از او جناب آقای حسن زاده مدیر کل محترم اداره پست که مخاطبش آقای زارعی بود و بس.

بعد از ایشان آقای زارعی نماینده مجلس، کمتر از نیم ساعت صحبت کردند، خلاصه اش این بود که فرمودند خلأ قانونی، ضعف سیستم پاسخگویی به مردم و فاصله دراز جایگاه روابط عمومی با مأموریت های دولت از موانع راه روابط عمومی¬هاست. ایشان عجله داشتند و رفتند سپیدار، برای کاری.

بعد از ایشان جناب آقای باقرزاده مدیر روابط عمومی استانداری صحبت کردند ( البته ایشان اصرار داشتند که مجری دو واژه امور بین الملل را به مدیر روابط عمومی اضافه کند) و صحبت ایشان در حدود یک ساعت.

هر سه شخصیت محترم، ما را موعظه فرمودند و اموری کاری¬مان را به ما روابط عمومی¬ها یادآور شدند، به ویژه جناب زارعی که از وضعیت بروکراسی اداری و جایگاه روابط عمومی ها به شدت انتقاد کردند و در پایان جلسه آقای باقرزاده، مقرر کردند که در آینده نزدیک یعنی 27 اردی¬بهشت سال آینده، جلسه دیگری تشکیل شود و در آن جلسه «شورای روابط عمومی های استان» شکل بگیرد.

و سؤالاتی که همه می دانید

سه سؤال می پرسم !!! تا کنون شما مخاطب عزیز چند همایش، جلسه، سمینار و … برگزار شد که خارج از این تصویر بالا باشد؟ آیا تصویر دیگری غیر از نصیحت و انتقاد و «در آینده نزدیک» حرف تازه ای هم شنیدید، من که نشنیدم.

چرا ما اینقدر حرف می¬زنیم(خودم را می¬گویم)؟ و چرا وقتی جایی دعوت می¬شویم برای سخنرانی، یک بار هم که شده نمی گوییم« من می خواهم گوش دهم» چرا این گونه نیست؟

باری که زمین افتاده است که بر می¬دارد؟ ما آدم¬های شیک پوش و با اصالت کی و کجا باید دست به کاری زنیم؟ کی آستین ها را قرار است بالا زنیم؟

دراز گویی نکنم. در فضای وب کسی به خود زحمت نمی دهد که مطلب چند صفحه ای را بخواند من هم نمی نویسم. اما، اما چند نکته:

بیایید از مدرسه و کاغذ و تکرار رها شویم و بگوییم که:

نوآر که نو را حلاوتی دگر باشد. ملال آور شده است تک گویی. گوشهامان آزارها دیده است از نصیحت. دلمان هوای «کارکردن» کرده است. جناب آقای نماینده مجلس، شما بیایید گوش دهید به ما که «روم به دیوار کارشناسانیم» که با مردم در ارتباط تنگاتنگیم و چنان تنگ، که داریم خفه می شویم. جناب آقای مسئول، بگو مسائل را دسته بندی کنید تا ما برایت پاکت بگیریم همه اش را. پاکتی از خواسته های جمعی و کژی ها و ناراستی ها. که خروار خروار می شود.

خواهش می کنیم، آقایان، مدیران، مسئولان محترم کشوری و غیر کشوری. یکبار که هم شده از این منبر بیایید پایین، اینجا پامنبری ها هم حرفی برای گفتن دارند. والا از بس حرف هایمان را نگفتیم دق کرده-ایم. از بس حرفِ نزده داریم، که مرکز تجمع عقده¬هایمان را هیچ طبیبی پیدا نمی کند. از بس داخل تاکسی حرف زده¬ایم که تمام مسافرهای شهری ما را می شناسند، تنها مخاطبانمان ننه پیر بی سواد و زنان ما هستند که از ناچاری مخاطب شده اند.

چگونه است که مسئولان روابط عمومی استان به جلسه هم¬اندیشی دعوت شده¬اند اما هیچ¬کس قرار نیست حرفی بزند، راهکاری ارائه دهد و اندیشه¬ای کند.

و اضافه کنم که حاشیه به اندازه متن پررنگ بود. در این مراسم عملکرد اداره پست از طریق پرده نما نمایش داده شد. نکته جالب این بود، کسانی که در این تصویر نشان داده شدند: دکتر احمدی نژاد( که بیش از 10 بار نمایش داده شد. آقایان تقی پور وزیر سابق، لاریجانی رئیس مجلس، محسن رضایی و یک بار آن هم در پایان دکتر روحانی، گویی تاریخ ایران یک برگه داشت، یک روی آن احمدی نژاد و روی دیگر سطر اول کلمه اول( دولت جدید). همه تصاویر در حال افتتاح چیزی یا موضوعی که برای ما اقلا من مشخص نشد که چه بود!!! و البته تصویری از همکاری ایران و اکراین(که خدا به بلای سوریه گرفتارش نکند) در حال تصویب قراردادی درباره پست و مخابرات.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ج. حسینی خواه گفت:

  سلام بر مسئولان سایت استان و عابدی عزیز
  به نظر من مشکل از ساختار ادارات ما هست نه از خود کارشناسان روابط عمومی
  الان روابط عمومی در دنیا بهترین بخش سازمان است
  ولی متاسفانه اینجا….

 • احمد.ن گفت:

  روابط عمومی های استان در همین حدند انتظار دیگه ای از انها نداریم

 • حمد گفت:

  دمت گرم

 • میر مصطفی عبدالهی گفت:

  جالب بود.

پربازديد