تاریخ درج خبر : 1392/12/12
کد خبر : ۲۳۰۱۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

نشست خبری رئیس دانشگاه آزاد یاسوج برگزار شد

سایت استان: رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج گفت: تقویت کرسی های آزاداندیشی و گسترش فضای باز سیاسی از سیاست ها و برنامه های جدی این دانشگاه است.

کرم جانی پور روز شنبه در نشست با جمعی از خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد برگزاری کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه آزاد را در راستای منویات مقام معظم رهبری و روشنگری و آگاهی بخشی جامعه دانشجویی و سایر قشرهای مردم اعلام کرد.

IMG_1744

وی با اشاره به اینکه کرسی های مناظره در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج با بیشترین استقبال از سوی تمام احزاب، گروه ها و افراد علمی و سیاسی در کشور مواجه شده، افزود: با توجه به مدیریت صحیح و تجربه کافی تاکنون کوچکترین تنش و یا مشکلی در این راستا به وجود نیامده است.

وی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج در کنار این فعالیت ها به هیچ وجه رسالت ذاتی خود مبنی بر تولید علم بر مبنای تحقیق و پژوهش را فراموش نخواهد کرد و همواره تجاری سازی و کاربردی کردن علوم را به عنوان یکی از اولویت های اساسی در دستور برنامه های خود قرار داده است.

جانی پور اظهار کرد: تحقق این امر مهم نیازمند ایجاد ارتباط تنگاتنگ بین دانشگاه و صنعت است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج تا رسیدن به استانداردها و نقطه مطلوب در حوزه پژوهشی فاصله چشمگیری دارد، عنوان کرد: روند رشد سالانه طرح های پژوهشی در این دانشگاه افزون بر 190 درصد است.

جانی پور تعداد مقالات چاپ شده این واحد دانشگاهی را در سال جاری 139 مورد دانست و ابراز داشت: شمار طرح های تحقیقاتی در دست اجرا و پایان یافته در این دانشگاه نیز 30 مورد است.

وی تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج و واحد آموزشی سما را بیش از 13 هزار و 500 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد حدود هشت هزار نفر در دانشگاه آزاد در حال تحصیل هستند.

جانی پور تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در واحد علوم و تحقیقات و واحد آموزشی سما را به ترتیب چهار هزار و 500 و یک هزار و 200 نفر دانست.

وی تعداد رشته های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج را 62 مورد اعم از کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد اعلام کرد و گفت: 110 استاد به عنوان اعضای هیات علمی و289 نفر نیز به صورت حق التدریسی در این واحد دانشگاهی تدریس می کنند.

جانی پور برخی از مهمترین رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این واحد دانشگاهی را شامل آموزش دینی و عربی، الهیات و فقه مبانی حقوق، کشاورزی و زراعت، حسابداری، تکنولوژی عمران، روانشانسی ورزشی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، حقوق عمومی، خصوصی، جزا و جرم شناسی، الکترونیک عمومی و تاریخ ایران باستان برشمرد.

وی خبرنگاران و رسانه های ارتباط جمعی را چشم بینای جامعه خواند و بیان کرد: نقش رسانه ها در جهت دهی و ایجاد تحولات در جامعه تعیین کننده است.

جانی پور اظهار کرد: رسانه های کهگیلویه و بویراحمد باید به جای پرداختن به مسایل حاشیه ای و تغییرات مدیریتی در این استان در سایر حوزه ها و معضلات موجود در بخش های مختلف نیز ورود پیدا کنند.

وی عنوان کرد: مشکلات و معضلات فرهنگی و اجتماعی متعددی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که رفع و یا کاهش آنها نیازمند حضور جدی رسانه ها است.

جانی پور با انتقاد از ارتباط ضعیف و نامطلوب برخی دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با دانشگاه های این استان به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج، ابراز داشت: این در حالی است که استاندار استان بارها در این راستا تذکرات و تاکیداتی داشته اند.

وی افزود: تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج در سال های اخیر در رشد و توسعه همه جانبه کهگیلویه و بویراحمد موثر بوده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد