تاریخ درج خبر : 1392/03/03
کد خبر : ۲۳۰۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

حماسه اقتصادی با مصرف کالای ایرانی محقق می شود

سایت استان: محمود آرام
مدیرکل تعاونی های خدماتی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی کشور معتقد است یکی از الزامات خلق حماسه اقتصادی استفاده از کالاهای تولید داخل کشور است.
دکتر علی حسین شهریور در گفتگو با خبرنگار سایت استان گفت: مصرف کالاهای خارجی باید به حداقل برسد چون این کالاها در دسته کالاهای ضروری نیستند و میتوان آن را کاهش داد.

201
وی افزود: به عنوان مقال سهم بازار ایران از محصولات آرایشی در خاورمیانه 30% است یعنی از بازار 7 میلیارد دلاری لوازم آرایشی در خاورمیانه 2 میلیارد دلار به کشور اختصاص دارد که بخش عمده ای از آن به صورت قاچاق به کشور وارد میشود و جز کالاهای ضروری نمی باشد.
مدیرعامل خانه تعاونگران کشور در ادامه به وضعیت نقدینگی در کشور اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: با هدایت نقدینگی به سمت تولید مولد و همچنین برنامه هایی که تولید و اشتغال را افزایش میدهد میتوان تا حد زیادی به سمت خلق حماسه اقتصادی حرکت کرد.
این مقام مسئول، تشکیل تعاونیهای بزرگ توسعه و عمران را الگویی جدید در کشور معرفی کرد و اظهار داشت: تاکنون 5 تعاونی توسعه و عمران در کشور تشکیل شده است که براساس برنامه ریزی ها در بخشهای مختلف اقتصادی فعالیت خواهند کرد و این تعاونی در آینده نزدیک در استان کهگیلویه و بویراحمد تشکیل خواهد شد.
دکتر شهریور در پایان گفت: در سال 92 مبلغ 31 میلیارد کمک بلاعوض برای تعاونیها تخصیص داده شده که هر شرکت تعاونی می تواند تا سقف 120 میلیون تومان از این کمک ها را دریافت کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد