تاریخ درج خبر : 1392/12/15
کد خبر : ۲۳۱۰۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -

جشن نیکوکاری جشن تقسیم مهربانی هاست

سایت استان: نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد ودنا گفت: جشن نیکوکاری جشن دینی وملی با هدف حمایت از دانش آموزان بی بضاعت و نیازمند و جشن تقسیم محبت ها و مهربانی هاست.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، غلام محمد زارعی در مراسم نواختن زنگ نیکوکاری در مدرسه کمایی مقدم یاسوج ، گفت: ذات درونی انسان مملو از این است که پیوند اجتماعی زیستن داشته باشد.

وی اظهار داشت: ائمه اطهار همواره به نیازمندان توجه خاصی داشته و ما نیز تلاش می کنیم به پیروی از آنها در حد توان خود به نیازمندان کمک نماییم.

زارعی تصریح کرد: وظیفه ما این است که فرصت را برای شکوفا شدن استعدادهای فرزندان این مرز و بوم فراهم نماییم.

وی بیان کرد: هدف از نواخته شدن زنگ نیکوکاری در مدارس ترویج فرهنگ انفاق، احسان و نیکوکاری و آشنایی بچه ها از سنین کودکی با این فرهنگ است.

زارعی تأکید کرد: کمک به همنوعان یک موضوع انسانی است که به ما و فرزندان ما یاد می دهد که به فکر نیازمندان بوده و در کنار درس و تحصیل کمک به دیگران را نیز یاد بگیریم.

عضو کمسیون صنایع ومعادن مجلس عنوان کرد: اگر انسان حتی اراده خیر کند خداوند پاداش و جزای خیر برای او درنظر می گیرد.

وی تأکید کرد: باید فرهنگ کمک به هم نوع را در زندگی روزمره خود قرار دهیم و این جزء امورات و دغدغه های زندگی ما باشد.

زارعی با بیان اینکه جشن نیکوکاری جشن تقسیم شادی ها و مهربانی هاست، از همه مردم خیر و نیکوکار هم استانی دعوت نمود تا با کمک های هرچند کوچک خود نیازمندان را در آستانه سال نو شاد نمایند و گفت: امید است که با همکاری و همراهی همگانی همه مردم کمیته امداد را در کمک به فقرا یاری نماییم.

مدیرکل آموزش و پرورش نیز در این آیین تعداد آموزشگاه‌های ثابت و سیار در کهگیلویه و بویراحمد را 787 پایگاه عنوان کرد و گفت: انتظار داریم کسانی که توانمند هستند و توانایی لازم دارند به کمک نیازمندان بشتابند و عید نیازمندان را شاد کنند.

هادی زارع‌پور، در ادامه تصریح کرد: کمک‌های مردمی که به صندوق‌ها واریز می‌شود بین دانش‌آموزان نیازمند و بی‌بضاعت همان مدرسه ارائه می‌شود و در صورتی که مدیران مدارس طی این هفته اهتمام و همتی برای جذب کمک‌ها داشته باشند در پایان جشن از سوی آموزش و پرورش تشویق می‌شوند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد