تاریخ درج خبر : 1392/12/15
کد خبر : ۲۳۱۰۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -

نقش مهم شورای اسلامی شهر در مدیریت شهری

سایت استان: محسن تباری

رئیس شورای اسلامی شهر دهدشت در گفتگو با خبرنگاران در دهدشت گفت: حضور پر شکوه و قدرتمند مردم در شوراهای کشوری ، بیانگر تداوم انقلاب و حرکت اصولی دولت در راستای توسعه همه جانبه کشور بوده اما هنوز تا تحقق کامل مشارکت گسترده و فراگیر مردم و نهادینه شدن حضور آنها راهی تقریباً طولانی پیش رو داریم .

1111111111

 

حمیدرضا داورپناه افزود: برای پیمودن همین راه باید بپذیریم که اولاً شوراها بر اساس اصل هفتم قانون اساسی ، یکی از ارگان کشورند و موجودیت آنها الزامی است ، تعطیل شدن شوراها به منزله تعطیلی رکنی از ارکان کشور است ، همچنان که تعطیلی ارگان دیگر نظام ( ریاست جمهوری ، مجلس شورای اسلامی و ( … خلاف قانون اساسی است . ثانیاً سازمان عمومی و غیر دولتی – است و در حوزه انتخابی خود تحت مدیریت هیچ یک از مراجع یا ادارات حکومتی قرار ندارد و تصمیمات آنها ( در حدود اختیارات قانونی شوراها ) حتی برای سازمان های کشوری نیز لازم الاتباع است .

وی ادامه داد: مدیریت شهری باید وظایفی را به عهده گیرد و انجام دهد که افراد عضو آن یعنی تمام شهروندان ، آن را می خواهند و می پذیرند .

داورپناه بیان داشت: با این تعابیر شورای شهر نمادی مدنی است که متشکل از نمایندگان منتخب شهروندان بوده و اداره همه جانبه امور شهری توسط سازمان های مسئول را هدایت و نظارت می کند . جامع نگری یاد شده در تعیین وظایف و اختیارات شورای شهر مبتنی بر طرز تلقی جدیدی است که ایده جامعه مدنی از مفهوم شهر پدید آورده است

رئیس شورای شهر دهدشت خاطرنشان ساخت:  شهر تنها مجموعه ای کالبدی مرکب از ساختمان ها ، راه ها و فضاهای باز شهری نیست ، شهر موضوع مرکزی و اساسی در تعیین سرنوشت انسان معاصر است ، شهر جایگاه فرد است و دراداره آن باید وظایفی مورد تأکید قرار گیرد که در نتیجه آن ، شهروندان فضای کافی برای ابراز عقیده گفتگو ، تشکیل و عمل را داشته باشند و بر این اساس از یک سو میزان موفقیت شورای شهر در انجام وظایف و گسترش حیطه اختیاراتش تحت تأثیر شکل گیری و درجه تکامل یافتگی ایده و مولفه های جامعه مدنی و انعکاس عملی آن در رفتار نهادهای شهری و شهروندان است و از سوی دیگر عملکرد خود شورای شهر می توان عامل موثر در فرآیند مدنیت جامعه شهری باشد .

داورپناه اظهار کرد: ساختار فعلی ترکیب اعضای شورای اسلامی شهر دهدشت بنحوی است که ضمن استفاده از افکار متفاوت ، بهره مندی از دانش روز ، تخصص ، تعامل ، جوان بودن اعضای شورا و انتخاب شهرداری فرهیخته ، دانشگاهی و از بدنه شهرداری باعث گردیده که شهروندان انتظارات بیشتری از اعضای دوره چهارم شورای اسلامی شهر دهدشت داشته باشند .که این مجموعه جدید همراه با شهردار با تفکری نو و تعامل بسیار در جهت بهبود وضعیت کنونی شهر و ایجاد ساختار جدید شهرداری و ساختن شهری زیبا برای شهروندان عزیز سعی و تلاش خود را بکار خواهند گرفت .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • گمنام گفت:

  با سلام
  بخدا اگه خودت هم فهمیدی چی گفتی!!!!!!
  بابا این همه کلمه قلمبه سلمبه برا چیه دیگه.کیه که ندونه انتخاب شهردار و رییس شورا و …. معامله ای بیش نبود
  مشکلات شهر مشخص و واضحند و دوستان بفکر خود

 • دهدشتی گفت:

  باسلام به سایت وزین استان واقای تباری که دراطلاع رسانی شورای شهر دهدشت پرتلاش تر از همیشه اخبار را منعکس می دهند

 • سعیدبخشوده گفت:

  باعرض سلام و ادب واحترام خدمت خواهرزاده گرامی جناب داورپناه.امید دارم با استفاده از تخصص وتجربه شهرداران گذشته سر و سامانی به اوضاع نابسامان دهدشت بدهید.جا دارد بخاطر انتخاب و حمایت همه جانبه از شهردار محترم از شما تشکر نمایم

پربازديد