تاریخ درج خبر : 1392/12/18
کد خبر : ۲۳۳۳۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -

صدای مردم پرونده ویژه “غلام محمد زارعی” را منتشر کرد

سایت استان: هفته دوم اسفندماه مجلس شورای اسلامی تعطیل بود تا نمایندگان در حوزه های انتخابیه خود حضور یابند و به مشکلات و مسائل حوزه های انتخابیه بپردازند.

به گزارش سایت استان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی غلام محمد زارعی، در این ایام نماینده بویراحمد و دنا یکی از نمایندگان پرکار بود که در هفته گذشته به نقاط مختلفی در شهرستان های حوزه انتخابیه اش سرکشی کرد و از نزدیک مشکلات و موانع موجود را بررسی کرد و اقدامات لازم را برای رفع و پیگیری آنان انجام داد.

دستاورد-زارع

جذب اعتبارات ویژه برای راهها و فرودگاه یاسوج

نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی ویژه با شبکه استانی دنا از جذب مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال برای تعریض و چهار خطه کردن مسیر یاسوج به اصفهان با پیگیری های صورت گرفته خبر داد.

زارعی افزود: همچنین با پیگیری صورت گرفته توانستیم یاسوج را وارد آزاد راه اصفهان به شیراز کنیم که این موضوع منجر به موافقت کمیسیون ۲۱۵ شده و اعتباری سرمایه گذاری حدود ۱۵۰۰۰ میلیارد ریال را در پی خواهد داشت.

عضو کمیسیون صنعت و معدن از پیگیری خود برای دریافت ۲۰ میلیارد ریال برای تکمیل ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یاسوج و همچنین برگزاری همایش ۵۰ هزارنفری پیاده روی در یاسوج و رفع مشکلات اعتباری بودجه سیمان مارگون خبر داد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز و توسعه فرودگاه شهر یاسوج اختصاص یافته است.
غلام محمد زارعی از این میزان اعتبار از محل اعتبارات ملی برای تجهیز فرودگاه شهر یاسوج با هدف انجام پرواز در شب و توسعه این فرودگاه در نظر گرفته شده است و طرح توسعه و تجهیز فرودگاه یاسوج بر اساس توافق انجام شده با مسوولان استانی و کشوری اجرا خواهد شد.

تاکید بر لزوم همکاری با فرماندار جدید بویراحمد

غلام محمد زارعی با حضور در شورای اداری شهرستان بویراحمد با تاکید بر این‌که مشکلات فراوان و فرصت‌ها محدود بیان داشت: انتظار می‌رود مدیران شهرستانی با همراهی و همکاری هرچه بهتر با مدیریت جدید فرمانداری بویراحمد نسبت به رفع موانع و مشکلات شهرستان حرکت کنند.

IMG_1792

وی خاطرنشان کرد: خدمت به تنهایی به وسیله یک شخص میسر نیست از این‌رو مسئولان باید با همراهی و همکاری هرچه بهتر در جهت ارتقاء شهرستان و استفاده از ظرفیت‌های آن وارد میدان کار شوند و شهرستان را از محرومیت تاریخی نجات دهند.

کمیسیون صنایع را برای حمایت صنعتگران برگزیدم/ مسئولان گره صنایع را باز کنند

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی همراه مدیران استانی در بازید از مجتمع فولاد بویراحمد با بیان این‌که حضور در کمیسیون صنایع را برای حمایت از این بخش و صنعتگران برگزیدم، اظهار کرد: تاکنون هم از همه ظرفیت‌های این کمیسیون و همه توان خود در این راه استفاده کرده‌ام.

za2

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: رایزنی‌های زیادی با وزیر و معاونان این وزارتخانه برای رفع مشکلات صنایع استان داشته‌ام و این کار را در آینده با قوت بیشتری ادامه می‌دهم.

زارعی افزود: تاکنون کارهای خوبی انجام شده اما در یکی دو سال گذشته به قدری مشکلات در این حوزه زیاد بوده که نباید به کارهایی که انجام داده‌ایم بسنده کنیم بلکه همه مسئولان استانی و حتی شهرستانی باید عزم خود را برای کمک به تولید بیشتر در واحدهای صنعتی افزایش دهند.

زارعی از بیکاری به عنوان یکی از مشکلات بزرگ دامنگیر این استان و کل کشور یاد کرد و گفت: نباید به مشاغل دولتی و درصد پایین جذب آن‌ها دل خوش کنیم و امروز با راه‌اندازی صنایع در استان بار بزرگی از اشتغال‌زایی بر دوش این حوزه است.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسئولان باید تمهیدی بیاندیشند تا گره برخی از صنایع باز شود و از فرزندان استان در مناصب مختلف در مرکز کشور این توقع را داریم که حامی عرصه کار و تولید در استان خود باشند هر چند تاکنون از هرگونه کمکی برای رفع مشکلات کوتاهی نکرده‌اند

رهاورد سفر زارعی برای روستاهای جلیل و بابکان، دمچنار، مارگون، دلی رچ و تنگ تامرادی

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی، بازدید از مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته، همواره یکی از مهمترین برنامه های غلام محمد زارعی است که وی همواره تاکید زیادی بر توجه ویژه به مردم روستا نشین دارد.

در هفته ای که گذشت غلام محمد زارعی با بازدید مناطق مختلف روستایی بسیاری از موانع و مشکلات آنان را از نزدیک بررسی کرد و اقدامات لازم برای مرتفع کردن آنها را با همکاری مسئولان استانی در دستور کار قرار داد.

za3

نماینده بویر احمد ودنا در مجلس شواری اسلامی به همراه مدیر عامل شرکت گاز استان، معاونت توسعه مدیریت استاندار وجمعی از مدیران شهرستانی و مردم پروژه ی گاز رسانی به ۱۲روستا بخش جلیل بابکان بویراحمد را کلنگ زنی کرد.

za4

غلام‌محمد زارعی در حاشیه کلنگ زنی پروژه اظهار کرد: همواره پی‌گیر عملیات گازرسانی به بخش جلیل بابکان هستم چرا که این منطقه یکی از سردترین نقاط استان و یا حتی کشور است که مردم آن به گاز خانگی بیش از هر چیز دیگری نیاز دارند.

وی با تقدیر از اقدامات شرکت گاز در روستاهای استان، تصریح کرد: با تکمیل گازرسانی به روستاهای حوزه کاکان، لوداب، جلیل بابکان و چنار، شاهد کاهش مشکلات مردم این مناطق خواهیم بود.

قرار است با اتمام این پروژه روستا های دم سپیدار، پاتاوه سپیدار، دروهان، باغچه جلیل، قاسم آباد جلیل ،سیوکی جلیل ،تنگ تاک، اسلام آباد، امیرآباد بابکان، باقرآباد بابکان، خکشدان بابکان و دره ماری با اعتباری بالغ برشش میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از نعمت گاز خانگی بهرمند شوند.

za5

همچنین نماینده بویراحمد دنا در بازدید از منطقه تنگ تامرادی مشکل جاده ارتباطی را از اولیت‌های این منطقه عنوان کرد و گفت: متاسفانه این منطقه مشکلاتی در حوزه جاده‌های ارتباطی دارد که اداره راه و شهرسازی علاوه بر عملیات راهداری در سال آینده جاده‌های اولویت‌دار را در اعتبارات بررسی و به اجرا در می‌آورد.

زارعی، دومین مشکل منطقه را آب آشامیدنی عنوان کرد و گفت: شرکت آب و فاضلاب موظف است نگهداری و مرمت لوله‌های آب آشامیدنی را در برنامه کاری داشته باشد و انتظار می‌رود با کار کارشناسی و انجام مطالعات پروژه آبرسانی منطقه به اجرا گذاشته شود.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی مراکز آموزشی منطقه تنگ تا مرادی را دارای مشکلاتی در حوزه سرویس‌های بهداشتی و آب آشامیدنی عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش قول مساعد و همکاری لازم جهت مرتفع کردن مشکلات را داده است.

za6

وی با اشاره به پیش‌رو بودن سال نو و برگزاری جشن‌های احسان و نیکوکاری در سطح کشور و به تبع آن استان بیان کرد: به منظور احساس همدردی با همنوعان و نیازمندان شهرستان و منطقه تنگ تا مرادی دستگاه‌های امدادی وارد کار می‌شوند تا خدماتی در خور شان آن‌ها ارائه شود.

زارعی با بیان اینکه هدایایی از سوی مسئولان اجرایی استان و شهرستان به دانش‌آموزان مشمول اهدا می‌شود، گفت: با ارائه هدایا به مشمولان زمینه ایجاد شادی و نشاط آن‌ها فراهم می‌شود.

این مسئول، عدم آنتن‌دهی تلفن همراه و شبکه‌های ارتباطی را از دیگر مشکلات منطقه تنگ تا مرادی بیان کرد و گفت: مدیرعامل شرکت مخابرات قول همکاری داد و مقرر شد تا قبل از پایان سال با نصب تجهیزات مخابراتی مشکلات منطقه مورد بررسی و مرتفع می‌شود و دیگر مسائل و مشکلات مربوط به آنتن‌دهی مناطق حوزه انتخابی را پیگیری و بررسی می‌‌کنیم.

وی با تأکید به مسئولان در رفع مشکلات منطقه تنگ تا مرادی در حوزه‌های مختلف، اذعان داشت: همراهی و هم‌افزایی مسئولان در رفع مشکلات مؤثر است.

همچنین غلام محمد زارعی دردیدار با مردم روستاهای منطقه مارگون مشکلات بی آبی و کم آبی این روستاها را در دستور کار قرار دا و و مقرر شد ظرف یکماه آینده پمپاژ آب برای تقویت آب کشاورزی مورد نیاز روستای دلی رچ سفلی صورت گیرد و تامین آب روستای چشمه گلی شهنیز نیز به مرحله اجرا در می آید.

و رفع موانع و محدودیت های موجود در روستاهای، چنار، دمچنار، و سرچنار از دیگر برنامه های سفر مارگون بود وکه در این سفر موانع این روستاها از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم برای رفع موانع یاد شده اتخاذ گردید.

دیدار نماینده بویراحمد و دنا فرصت مغتنمی بود تا اهالی این روستاها مشکلات شخصی خود را با غلام محمد زارعی در میان بگذارند و مردم توانستند در فرصت ایجاد شده درخواست های خود را از طریق نماینده مردم در مجلس پیگیری کنند.

za8

رفع مشکل مردم منطقه شرف آباد یاسوج

غلام محمد زارعی، در گفتگویی پیرامون کمک به حل مشکلات شهرداری یاسوج گفت: به شهرداری یاسوج قول ۳۰ میلیارد ریال برای حل مشکلات شهر یاسوج و خصوصا وضعیت منطقه شرف آباد را می دهم و امیدوارم شهرداری بتواند با تلاش و پشتکار مشکلات مردم را در سطح شهر یاسوج مرتفع سازد.

کلنگ زنی ساختمان فرهنگی با اعتبار ده میلیارد

عملیات اجرایی احداث ساختمان فرهنگی و مذهبی دانشگاه پیام نور یاسوج روز در آیینی با حضور نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و فرماندار بویراحمد و جمعی از مسئولان این دانشگاه آغاز شد.

za9

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در این آیین، گفت: علم و دانش از جایگاه ویژه ای در جامعه برخوردار است و باید به دانشجویان توجه جدی شود.

غلام محمد زارعی افزود: اعتلای کشور در گرو توجه به دانشجویان و نخبگان است و رفع مشکلات آنان و توجه به خواسته های این قشر تحول آفرین باید به عنوان یک اولویت مد نظر قرار گیرد.

تاکید بر اهمیت روابط عمومی ها، نکوداشت جشن نیکوکاری و حفظ منابع طبیعی

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی درمناسبت های مختلف هفته گذشته به سخنرانی پرداخت که خلاصه ای از سخنان وی در ادامه می آید:

غلام محمد زارعی پیش روز دوشنبه در جمع روابط عمومی های دستگاههای اجرایی استان گفت: آنطور که باید در دستگاههای اجرایی این استان به جایگاه روابط عمومی ها توجه نشده است که بخشی از این مسئله به دلیل نگاه و رویکرد مدیران، کارمندان و مردم به روابط عمومی است.

غلام محمد زارعی روز چهارشنبه در مراسم نواخته شدن زنگ نیکوکاری در دبیرستان دخترانه کمایی مقدم یاسوج بیان کرد: ذات درونی انسان مملو از این است که پیوند اجتماعی زیستن داشته باشد وائمه اطهار (ع) همواره به نیازمندان توجه خاصی داشتند و باید با تاسی از آنان در حد توان به نیازمندان کمک کرد.

عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس روز پنجشنبه در همایش هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در یاسوج حفاظت از جنگلها و منابع ملی را یک وظفیه ملی و همگانی خواند و افزود: هرگونه استفاده از منابع طبیعی و محیط زیست باید در راستای کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی باشد.

همچنین مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری یک اصله نهال از سوی نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در دانشگاه پیام نور یاسوج غرس شد.

za10

اقتصاد مقاومتی و ظرفیت های کهگیلویه و بویراحمد

همچنین در گفتگویی که غلام محمد زارعی با یکی از رسانه ها داشت به اهمیت اقتصاد مقاومتی و ظرفیت های استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره شد.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاراه به اهمیت اقتصاد مقاومتی گفت: کهگیلویه و بویراحمد با داشتن نیروی فکری و کاری خلاق، تمام ظرفیت های تحقق اقتصاد مقاومتی را دارد و اقتصاد مقاومتی درمان دردهای مزمن، کهنه و همیشگی ایران اسلامی است.

وی افزود: بر این باوریم که اگر به راهبردهای اقتصادی مد نظر مقام معظم رهبری عمل گردد بسیاری از خلاء های موجود اقتصادی رفع می شود.

زارعی یکی از معضلات اقتصادی کشورمان را متکی بودن به درآمدهای نفتی اعلام کرد و بیان داشت: با برنامه ریزی می توان مشکلات اقتصاد تحت تأثیر ناملایمات و تغییرات قیمت نفت را برطرف کرده و بر ظرفیت های فراوان خود متکی باشیم.

وی با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه نیروهای کاری و فکری اذعان داشت: کهگیلویه و بویراحمد جزء معدود استان هایی است که آب و زمین شور نداشته و این امر فرصتی مناسب برای استفاده از پتانسیل های خدادادی و ظرفیت های بالقوه استان در تحقق اقتصاد مقاومتی است.

زارعی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر توجه به نیروهای داخلی، ابراز داشت: با توجه به اینکه استان ما نیروی خلاق و ظرفیت های خدادادی بالقوه ای دارد، در صورت برنامه ریزی مناسب و سرمایه گذاری می توان مشکلات در بحث اشتغال و تولید حل شود.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی غلام محمد زارعی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد