تاریخ درج خبر : 1392/12/19
کد خبر : ۲۳۴۳۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -

توجه به همنوع و رفع مشکلات نیازمندان افتخار است

سایت استان: مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان کمیته امداد را نهادی ارزشمند برشمرد که خدمات ارزنده ای به مددجویان ارائه می دهد و گفت: توجه به همنوعان و رفع مشکلات و نیازمندی های مردم افتخار هر نهاد و دستگاهی است.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، مدیرکل کمیته امداد استان در نشست با مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان گفت: کمیته امداد در راستای خدمت رسانی به نیازمندان و ریشه کردن فقر نیازمند حمایت همه دستگاهها و نهادها می باشد.

IMG_1614 [640x480]

سیدغلامرضا متقی اظهار داشت: مهم‌ترین هدف کمیته امداد حفظ کرامت و عزت نفس نیازمندان و تلاش در راستای توانمند سازی آنان می باشد و تحقق این هدف در کنار منابع مالی و تلاش مدیران و کارکنان حوزه‌های مختلف نیازمند کمک‌های سایر دستگاهها و نهادهای اجرایی می باشد.

متقی تصریح کرد: مشکلات بیکاری زیاد است و در این راستا، خواهان تعامل بین سازمانهای استان هستیم.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان در این نشست اظهار داشت: توجه به همنوع و رفع مشکلات نیازمندان افتخار هر نهاد و دستگاهی است و در این زمینه نیاز به همکاری همه ادارات و دستگاههاست.
ابراهیم کشاورز تصریح کرد: حمایت از تولید یکی از مولفه های مهم در اقتصاد مقاومتی است و رونق اجتماعی جامعه حمایت از اشتغال و تولید می باشد.

وی با اشاره به اینکه توانمندسازی مددجویان از طریق اشتغال اقدام بسیار مطلوبی در راستای حل معضل بیکاری در جامعه است، تصریح کرد: کمیته امداد در زمینه اشتغال خدمات ارزنده ای را به جامعه هدف ارائه داده است که امید است تداوم داشته باشد.

کشاورز افزود: این سازمان در راستای حل مشکلات و خدمت رسانی به مددجویان همکاری خود را با کمیته امداد اعلام می دارد.

وی تأکید کرد: هدف ما خدمت رسانی به مردم است و در این راستا هر کاری که بتوانیم در راستای اجرای قانون به مردم ارائه می دهیم.

***

ترویج فرهنگ انفاق و احسان از مهمترین اهداف جشن نیکوکاری است

امام جمعه شهرستان چرام گفت: هدف از جشن نیکوکاری فقط جمع آوری کمک نیست بلکه یکی از مهمترین اهداف این جشن نیکوکاری ترویج فرهنگ انفاق و احسان در جامعه است.

طی مراسمی به مناسبت آغاز هفته‌ی احسان و نیکوکاری و همزمان با مدارس سراسر کشور، زنگ نیکوکاری در مدرسه حضرت زینب (س) شهرستان چرام با حضور امام جمعه، فرماندار و روسای ادارات این شهرستان به صدا درآمد.

IMG_1324 [640x480]

امام جمعه چرام در حاشیه این مراسم اظهار داشت: برگزاری جشن احسان و نیکوکاری می تواند در نهادینه کردن فرهنگ احسان و انفاق در جامعه و بخصوص در بین دانش آموزان تاثیرگذار باشد تا آنان انفاق و دستگیری از نیازمندان را همراه با آموختن علم و دانش، از هم اکنون بیاموزند.

وی بابیان اینکه به اینکه هدف از برگزاری جشن نیکوکاری صرفا جمع‌آوری کمکهای نقدی و جنسی نیست، گفت: ترویج فرهنگ انفاق و احسان در جامعه یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشن است.
حجه الاسلام جعفر طزری با اشاره به اینکه انجام کارهای خیر در زندگی انسان از اهمیت بسیاری برخوردار است، افزود: در دین مبین اسلام و همچنین قرآن کریم به دستگیری از مستمندان بسیار تاکید شده است.

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره نیکوکاری در آغاز سال نو، یکی از امورات و کارهای خیر و نماد خیرخواهی مردم در کمک به نیازمندان است، گفت: کمیته امداد در ترویج روحیه نیکوکاری و فرهنگ انفاق و احسان اقدامات موثری انجام داده است.

حجه الاسلام طزری با تقدیر از اقدامات نیکوکارانه کمیته امداد در راستای یاری نیازمندان از مردم خیر و نوعدوست شهرستان خواست که نه تنها در جشن ها و مراسمات خاص کمیته امداد بلکه در همه مواقع یاریگر نیازمندان و مددجویان تحت حمایت این نهاد مقدس باشند.

مدیرکمیته امداد شهرستان چرام نیز در حاشیه این مراسم. گفت: جشن نیکوکاری به منظور ترویج فرهنگ انفاق و احسان در بین دانش آموزان از مدارس آغاز می شود و داشتن روحیه‌ی خیر اندیشی و نوعدوستی، می تواند بر روند رشد و تعالی دانش آموزان اثرات مثبت بگذارد.

علی حسن مظاهری با اشاره به هزینه کرد کمکهای جمع آوری شده در مدارس ، بیان داشت: هدایای نقدی و غیرنقدی دانش آموزان نیکوکار پس از جمع آوری، به دانش آموزان بی بضاعت همان مدارسی که کمکها در آنجا جمع آوری شده، منتقل می شود و تا قبل از رسیدن عید نوروز در اختیار آنان قرار گیرد.

***

سخنرانی مدیرکمیته امداد شهرستان کهگیلویه قبل از خطبه های نمازجمعه

مدیر کمیته امداد شهرستان کهگیلویه پیش از خطبه های نماز جمعه در جمع نمازگزاران شهر دهدشت، گفت: کمیته امداد به فرمان امام راحل  در 14اسفند 1357 جهت رفع فقر و کمک به ایتام ومستمندان تشکیل شد.

IMG_4521 [640x480]

عنایت رحیمی نیا اظهار داشت: این نهاد حمایتی بحمدالله تاکنون خدمات قابل توجهی در سر فصلهای کاری به ویژه اشتغال و توانمندسازی مددجویان، جهیزیه نوعروسان، مسکن، درمان، فرهنگی، آموزش خانواده ها و اکرام ایتام ارائه نموده است.

وی افزود: جشنواره نیکوکاری امسال همزمان با سراسر کشور با شعار توانمند سازی خانواده ها با حضور پر نشاط نیکوکاران با راه اندازی 220 پایگاه ثابت و سیار از 14 اسفند آغاز هفته احسان نیکوکاری در مدارس شروع و پس از آن در مراکز شهرها و روستاها و در میعادگاههای نماز جمعه شهرستان کهگیلویه ادامه یافت.

رحیمی نیا اظهار داشت: انفاق و کمک به همنوعان نیازمند،از توصیه های تمامی انبیاء الهی و فرمان خداوند باری تعالی است و شرکت در این امر خداپسندانه علاوه بر اجر اخروی، موجب نزدیکی قلبها به هم خواهد شد.

وی تصریح کرد: جشنواره نیکوکاری فرصت مناسبی برای حضور همه آحاد جامعه بویژه خیرین و متمکنین جهت کمک به همنوعان است و از همه شما مردم شریف می خواهم که این فرصت را مغتنم شمرده و در راستای کمک به مردم محروم و مستمند، خود را در این امر خداپسندانه شریک نمایید.

مدیر کمیته امداد شهرستان کهگیلویه با بیان این که تمامی کمک های نقدی وغیرنقدی قبل از عید نوروز به دست نیازمندان خواهد رسید، افزود: رویکرد این نهاد به توانمند سازی و خوداتکایی مددجویان تغییر نموده و این موضوع با اعطای وامهای خودکفایی و آموزش های فنی وحرفه ای جهت رسیدن به این هدف مهم در حال اجراست.

رحیمی نیا گزارش کامل و جامعی از اقدامات کمیته امداد امام خمینی(ره)شهرستان کهگیلویه و برنامه های اجرایی در سال جاری ارائه نمود و بیان کرد: روند جمع آوری کمک های مردمی تا پایان هفته احسان نیکوکاری ادامه خواهد داشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد