تاریخ درج خبر : 1392/12/19
کد خبر : ۲۳۴۴۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

هادی محقق: قرار نیست برای فیلمسازی عجله کنم

سایت استان: برنامه این هفته مجله تصویری هفت با حضور تهیه کننده و کارگردان فیلم “او خوب سنگ می‌زند” ابراهیم اصغری و هادی محقق برگزار شد.

هادی محقق، کارگردان او خوب سنگ میزند، درباره مسیری که منجر به فیلمسازیش شد گفت: من سالها دستیار کارگردان بودم و همیشه هم گفتم که بدون اجازه خدا نمیتوانم کاری کنم. بعد از سالها دستیاری دیگر این حرفه مرا راضی نمیکرد بنابراین سعی کردم کارگردانی را هم تجربه کنم. خوشحالم که از بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان جایزه گرفتم چون قوت فیلمنامه و شبیه بودنش به رمان را نشان میدهد.

105

وی افزود: نق و گلایه خوب است اما وقتی زیاد باشد، کارکرد خود را هم از دست میدهد. من اتفاقا گلایه ای هم ندارم و حالم نیز خوب است. قرار نیست در فیلمسازی هم شتاب کنم. من فیلمم را ساختم و تقریبا نیز جوایزم را گرفتم.

این کارگردان یادآور شد: من هم میگویم باید همه مدل فیلم داشته باشیم چون همه نوع آدم داریم؛ فیلم زمانی آسیب میبیند که نه مخاطب خاص دارد و نه عام. نباید به سینمای خاص مثل یک بچه شر، نگاه شود.

به گفته این کارگردان؛ تهیه‌کننده‌ای که پول میلیاردی برای فیلمسازی می‌گیرد ای کاش زکات همین پول را هم بدهد؛ در واقع احترام به فیلمسازانی بگذارد که میخواهند فکرشان را فیلم کنند و مستقل فیلم بسازند. حداقل بودجه ای را هم صرف سینمای مستقل کند.

محقق به جنس فیلمسازی خود در فضای روستایی مثل”او خوب سنگ می‌زند” نیز اشاره کرد و گفت: من جنس سینمایی جز کار در فضای روستایی را بلد نیستم جز این بروم تبدیل به ادا واطوار میشود. این فضای بومی در حال متحول شدن هستند و تمام فرهنگها به سمت شهری شدن رفته اند درحالیکه اصالت در همین روستاهاست؛ فیلمسازان این فضاها را هم جدی بگیرند.

این کارگردان تأکید داشت: من توقعی ندارم و کسی هم برای من فرش قرمز پهن نمیکند همچنان که پس از چند جایزه در جشنواره کودک، فکر میکردم سراغم می‌آیند اما خبری نشد. توفع ندارم اما مسئولان بالاتر فیلمسازی در فضاهای بومی را جدیتر بگیرند. تا به سمت برخی فیلمها میروم در وهله اول میگویند گیشه ندارد؛ خب ندارد، نمیخوام و تعهد میدهم که این را قبول میکنم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • جلیل جبا خاک پاک ضرغام آباد گفت:

    هادی جان تبارک اله به تومایه افتخاربچه های دهدشتی تاهمنجاکه رسیدی هم دستمریزادداره بااون همه مشکلاتی که ازکودکی داشتی .آفرین به توبه علی نرگس نژادبه اکبرآیین به یوسف علی آبادی به فرهادمصباح و…………….همه بچه های خاک پاک بلادشاپور وبیادخاطرات خوب کودکیهامون .همیشه باشیدوشادباشید .

  • ناشناس گفت:

    فیلم تون خیلی عالی بود به نسبت امکانات استان و ابتدای راه کارگردانی امیدواریم درراهتان موفق باشیدو باعث سرافرازی استان شوید

  • […] منبع خبر: سایت استان کهگیلویه و بویراحمد […]

پربازديد