تاریخ درج خبر : 1392/03/03
کد خبر : ۲۳۵۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

گچساران رکورددار جمعیت بیکار استان

سایت استانخطیب جمعه گچساران در نماز عبادی-سیاسی جمعه این شهرستان ضمن خیرمقدم به فرمانده قرارگاه سازندگی قائم، فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد و نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی خطاب به آنها گفت: سهمیه گچساران شهرستانی محرومی که به بام نفتی ایران معروف شده است؛ از پیشرفت و آبادانی چیست.

حجازی ادامه داد: تمام تلاش، همت و اراده امام راحل و مقام معظم رهبری رفاه و رضایت مردم به خاطر رضای خداوند است و دیگر هیچ و من نیز به عنوان نماینده مقام معظم رهبری فارغ از این‌که اهل چه منطقه‌ای باشم و به کجا خواهم رفت به وظیفه‌ام که بیان مشکلات است عمل می‌کنم.

وی با بیان این‌که جمعیت بیکار گچساران نسبت به دیگر شهرستان‌های استان و کشور از نرخ و رقم بسیار بالاتری برخوردار است، تأکید کرد: اگر آمار و نرخ مشکلات و بیکاری در سطح کشور عمومیت داشته باشد و همه مثل هم باشند قابل درک و آسان است اما اگر عدالت رعایت نشود تحملش سخت است.

حجازی تأکید کرد: با توجه به این‌که گچساران به بام نفتی ایران معروف شده است جمعیت بیکار این شهرستان باید بسیار کم باشد و من این ادعا را با سند و دلیل عنوان می‌کنم که جمعیت بیکار گچساران نسبت به دیگر شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد از نرخ بسیار بالاتری برخوردار است.

مسئولان با رعایت عدالت در پی کاهش نرخ بیکاری گچساران باشند

امام جمعه گچساران خطاب به سردار عدل‌هاشمی فرمانده قرارگاه سازندگی قائم گفت: از شما انتظار عیدی برای مردم گچساران داریم و آن این است که از نیروهای جوان و مستعد این شهرستان در بخشی از فعالیت‌های خود استفاده کنید.

حجازی خطاب به غلامرضا تاج‌گردون نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی و محمد باورساد مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران ابراز داشت: به امید خدا آن‌گونه با عدالت در راستای پیشرفت و بهبود گچساران تلاش کنید که شاهد کمترین آمار بیکاری در این شهرستان باشیم.

امام جمعه گچساران با بیان این‌که من در میان مردم هستم و برخی مواقع به صورت ناشناس امورات شهرستان را زیر نظر دارم، عنوان داشت: در برخی مواقع شب‌ها به خاطر فکر کردن به مشکلات و نارسایی موجود در گچساران خوابم نمی‌برد پس لطف کنید و به خواب ما کمک کنید.

حجازی با اشاره به سفر وزیر راه و شهرسازی به گچساران یادآور شد: در سفر وزیر راه و شهرسازی به گچساران وی را به محلات فقیرنشین سادات، رادک و بافت فرسوده گچساران بردم و محرومیت‌های بام نفتی ایران را به وی نشان دادم.

وی با بیان این‌که چرا این حرف‌ها را مطرح می‌کنم، تأکید کرد: می‌خواهم به مردم گچساران بگویم ولایت از شما حمایت می‌کند و وظیفه من به عنوان نماینده ولی فقیه در گچساران بررسی مشکلات و تشویق مسئولان به حل مشکلات مردم است.

حجازی با اشاره به سفر ائمه جمعه به محمودآباد در راستای برگزاری جلسه یادآور شد: در آن جلسه با توجه به رفاه و آبادانی چشمگیر محمودآباد ائمه جمعه اعتراض کرده و ابراز داشتند که جای ما در میان مردم است نه اینجا.

امام جمعه گچساران متذکر شد: محمودآباد منطقه‌ای بسیار مرفه و آباد متعلق به شرکت نفت بوده و گچساران نیز به نام بام نفتی ایران معروف و متعلق به شرکت نفت است به همین خاطر گچساران نیز باید مانند محمودآباد پیشرفته و آباد باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد