تاریخ درج خبر : 1392/12/20
کد خبر : ۲۳۶۱۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

ادغام سازمان جوانان و تربیت بدنی ظلم در حق جوانان بود

سایت استان: مدیرکل امور اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از خطرهایی که امروزه جوانان ما را تهدید می‌کند ترویج فرهنگ‌های غلط وارداتی در میان آن‌ها بوده که برنامه‌ریزی‌ها باید در جهت جلوگیری از نشر آن‌ها صورت گیرد.

حجت‌الاسلام سید علی‌‌فتح میرمحمدی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان لنده با اشاره تهدیدات اجتماعی گفت: بسیاری از جوانان ما در خطر مواجهه با تهدیدات اجتماعی قرار داشته و در این زمینه آگاهی لازم را ندارند.

IMG_5360

وی افزود: از جمله تهدیداتی که جوانان ما را تهدید می‌کند نفوذ و رواج فرهنگ‌های منحط و غلط وارداتی بوده که روزبه‌روز در حال نشر و گسترش در جامعه هستند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر در سطح ملی نگاه کنیم 52 درصد افراد معتاد در جامعه از قشر کارمندان و داری شغل هستند.

حجت‌الاسلام میر محمدی خاطرنشان ساخت: این نشان‌دهنده آن است که بیکاری تنها معضل و مشکل جوانان ما و دلیل روی آوری آنها به اعتیاد نیست.

وی افزود: با ادغام ورزش و جوانان ظلم بزرگی در حق جوانان شده چراکه تنها به جنبه ورزشی جوانان ما فکر شده و ابعاد مختلف آن‌ها به فراموشی سپرده شده است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: امروزه همه فکر می‌کنند که اشتغال تنها در پشت میز نشستن بوده و بس؛ در صورتی‌که ما امروزه شاهد تشکل‌ها و انجمن ها و کارگاه‌های بسیاری در سطح جامعه هستیم که از لحاظ اشتغال و درآمد نسبت به کارمندان در رده‌های بهتری قرار دارند.

وی افزود: ما باید فرهنگ کار را در جامعه گسترش دهیم تا بتوانیم در این زمینه قدم‌های مؤثری برداریم.

وی حضور تشکل‌های غیر دولتی را برای ساماندهی امور جوانان ضروری خواند و گفت: ما باید با حمایت از تشکل های دولتی و غیر دولتی زمینه اشتغال جوانان به معنای درست کلمه را مهیا سازیم.

حجت‌الاسلام میرمحمدی تصریح کرد: راه‌اندازی فنی و حرفه‌ای در شهرستان لنده یک ضرورت بوده که مسئولان باید توجه بیشتری به امر آموزش داشته و نگذارند جوانان ما با شغل‌ها بیگانه باشند.

سید غفار فروزنده هم در این جلسه به عوامل مؤثر در روی آوری جوانان به اعتیاد اشاره کرد و گفت: فرد، جامعه و خانواده سه عامل مهم در روی آوردن جوانان به اعتیاد بوده که هر کدام به نوبه خود دلیلی برای پرت شدن جوانان در دام اعتیاد است.

بخشدار مرکزی لنده گفت: یکی از مسائلی که مورد غفلت مسئولان قرار گرفته وضعیت جوانان روستاها بوده چراکه بیشترین برنامه‌ها برای جوانان شهری طراحی شده‌ است.

وی افزود: غفلت از روستاها از جمله مواردی است که باعث شده جوانان بسیاری به امر اعتیاد روی آورده و از درس و زندگی خود عقب بمانند.

فروزنده نبود امکانات ورزشی و تفریحی مناسب در شهرها و روستاها را یادآور شد و گفت: ما باید زمینه توجه به امور جوانان را با راه‌اندازی مراکز تفریحی و ورزشی در روستاها به وجود آوریم و نگذاریم از سایر هم‌سن و سالان خود در شهر عقب بیفتند.

وی یادآور شد: ترویج فرهنگ‌های غلط از جمله ماهواره باعث انحراف در جوانان شده که این خود معضل بزرگی است.

بخشدار مرکزی لنده افزود: عدم آنتن‌دهی شبکه‌های تلویزیونی در روستاها باعث شده تا جوانان ما به ماهواره و امثال آن روی آورده و فرهنگ غلط را فرا گیرند.

وی به حمایت از جوانان اشاره کرد و گفت: تسهیلات صندوق توسعه ملی باید در جهت تقویت و حمایت از جوانان در موضوعات مختلف از جمله ازدواج ساماندهی شود تا بسیاری از مشکلات آن‌ها برطرف شود.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محمد گفت:

    بد بختی ما از روزی شروع شد که بعضی از ….. ما دنبال فیگور گرفتن هستند ودر جلسات فقط بدنبال خودنمایی هستند

پربازديد