تاریخ درج خبر : 1392/12/20
کد خبر : ۲۳۶۱۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

فرمانداران و بخشداران مصالح مردم را فدای مسایل باندی و جناحی نکنند

سایت استان: مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: وظایف فرمانداران و بخشداران در جامعه گسترده تر، جامع تر و نظارتی است و تلاش و مساعدت آنها در برنامه ریزی، پیگیری، نظارت و انسجام بخشی موفقیت دولت را در پی دارد.

جلیل حسنی ظهر سه شنبه در نشست با جمعی از بخشداران استان با بیان اینکه مدیران با محوریت خدمت صادقانه و توان پیگیری مشکلات، انتخاب می شوند، افزود: برگزاری 33 انتخابات در سطح استان طی دوران بعد از انقلاب مصداق انتخاب مسئولان توسط مردم و نقش واقعی آنان در اداره جامعه است.

IMG_5361

وی بیان داشت: اقدامات انجام شده از ابتدای انقلاب تا کنون نیز از مصادیق مشخصه دوم نظام مردم سالاری دینی یعنی پاسخگویی آنان در برابر مردم است.

حسنی تصریح کرد: در این دولت مردم هم در تعیین دولت و هم در انتخاب مسئولان نقش اساسی دارند و محوریت و اولویت مسئولان انتخاب شده خدمت رسانی به مردم و پیگیری مشکلات آنان است.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بخشداران را نمایندگان عالی دولت در بخشها عنوان کرد و اظهار داشت: بخشداران در تمام بخشهای استان نقطه اتصال مردم با مسئولین و دولت هستند.

حسنی با بیان اینکه فرماندار و بخشدار در برابر همه مردم حوزه فعالیت خویش مسئول است، گفت: وجه تمایز وظایف فرمانداران و بخشداران با سایر مسئولان اجرایی در این است که فرمانداران و بخشداران در همه امور اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی مسئولیت دارند و باید پاسخگو باشند.

وی افزود: فرمانداران و بخشداران نباید اجازه دهند ماهیت شغلی و اصالت سازمانی آنان فدای مسائل جناحی و باندی شود.

مدیرکل سیاسی و امنیتی استاندار استان با بیان اینکه بخشداران جایگاه بسیار مهمی در نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند، تصریح کرد: اگر بخشداران بتوانند ترکیب مفیدی از امکانات و نیروی انسانی ایجاد کنند، می توانند سیاست های دولت را به منصه ظهور برسانند.

وی با اشاره به اینکه بخشدار نباید اجازه دهد مسائل سیاسی وارد حوزه اقتصادی یا فرهنگی شود، یادآور شد: بخشدار موفق کسی است که بتواند هر مسئله ای را در حوزه مربوط به آن مدیریت کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • یک خواننده زن گفت:

    اقای حسنی اگر این جریان اصلاحات پیروز انتخابات نمیشد الان شما مدیرکل بودید؟ ایا میتوانستید این حرفها را در مقام مدیرکل استانداری بزنید. دوره احمدی نژاد یادت نمیاد که چه بر سر اصلاح طبان اوردند. البته باید کار مردم اولویت داشته باشد اما سپردن مدیریت ها به همون افراد دولت قبل و اصولگراها کار درستی نیست چون مردم نگاه دیگری را انتخاب کردند هر چند می دانم نماینده ها نیروها را مشخص می کند و شما و معاون سیاسی و استاندار هیچ کاره هستید و فقط گوش بگیر انها هستید. این عملکردها در نهایت به ضزز اصلاح طلبان است و باعث میشود مردم از انها روگردان بشوند و در انتخابات به کسان دیگری رای بدهند و اصلاح طلبان شکست بخورد. لطفا به خود بیاید.

پربازديد