تاریخ درج خبر : 1392/12/21
کد خبر : ۲۳۶۵۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -

کهگیلویه و بویراحمد صاحب «سرسره آبی» می‌شود

سایت استان: کریم بنام

حمید کرمی، جوان ورزش‌دوستی است که می‌گوید ورزش در خون من است و زندگی‌ام با ورزش می‌چرخد.

او از خاطرات کودکی‌اش و آرزوهایش می‌گوید و ادامه می‌دهد: آنچه یک روز خودم و بسیاری از جوانان، آرزویش را داشتیم، امروز زمینه‌اش را با تلاش و کوشش در استان کهگیلویه و بویراحمد فراهم شده است؛ او می‌گوید: اگر حتی 10 نفر از مجموعه ورزشی که راه‌اندازی کرده است، استفاده کنند، همین به همه زحماتش می‌ارزد.

201361516251215111

حمید کرمی، در یک مزایده اداری برنده استخر خلیج فارس ومجموعه ورزشی کارگران می‌شود و بعد از آن با یک سرمایه‌گذاری شخصی، بسیاری از امکانات ورزشی از جمله، استخر، سونا، جکوزی، بیلیارد، تنیس، ماساژور درمانی، ماساژ حرفه‌ای، سالن بدنسازی و و سایل ورزشی چون تریدمیل را در این مجموعه راه‌اندازی کرده است.

وی که اکنون به عنوان آنالیزور تیم فوتبال شهرداری یاسوج فعالیت می‌کند، در هتل اقامت بازیکنان این تیم برای دیدار با تیم صنعت نفت آبادان، دعوت ما را برای مصاحبه می‌پذیرد و در زمینه فعالیت‌هایش توضیحاتی ارائه می‌دهد.

کرمی می‌گوید: روزی من و بسیاری از جوانان این استان، آرزوی استفاده از استخر را داشتیم و امروز خوشحالم که مجموعه ای را اداره می کنم که با روی خوش از ورزشکاران استقبال می‌کند و خدمتی هر چند کوچک را به مردم انجام می‌دهد. او از راه‌اندازی برخی ورزش‌های آبی، چون سرسره و سقوط آزاد در آینده نزدیک خبر می‌دهد و می‌گوید: سفرهای زیادی در ورزش به نقاط مختلف کشور داشتم و به این نتیجه رسیدم که امکانات ورزشی استان ما، در شان این مردم نیست و همه جوره با محرومیت ورزشی دست و پنجه نرم می‌کنیم؛ مردم باید لذت ببرند و این حق آنها است و به همین علت، در این حوزه که از توانم ساخته بود وارد عمل شدم و چنین مجموعه‌ای را برای استفاده عموم مردم، تجهیز کردم. وی ادامه می‌دهد: با خود فکر کردم که چرا مردم ما باید برای استفاده از پارکهای آبی و سرسره‌های آبی، به شهرهای دیگر بروند در حالی که می‌شود با اندکی سرمایه‌گذاری و حمایت‌های مدیران چنین امکانی را در همین استان برای لذت و رفاه شهروندان فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه، خودم یک فرد ورزشی هستم و مسئولیت کمیته آموزش مربیان هیئت فوتبال و آنالیزر تیم فوتبال شهرداری یاسوج را به عهده دارم، تصریح کرد: با هدف توسعه ورزش و عمل به توصیه پیامبر در اهمیت دادن به ورزش شنا، به این وادی وارد شدم که امید است بتوانم، عملکرد موفقی در این زمینه داشته باشم.

به زودی «سرسره آبی» را راه‌اندازی می‌کنم

کرمی گفت: سازه استخر خلیج فارس و مجتمع ورزشی کارگران را تحویل گرفتم و 70 تا 80 درصد امکانات ورزشی را با هزینه شخصی راه‌اندازی کردم که سالن بدنسازی، کافی شاپ، ماساژدرمانی، ماساژ حرفه ای، استخر، استخر مخصوص کودک، حوضچه آب سرد، سونا، جکوزی نمونه‌ای از آنها است و به زودی سرسره آبی و چند ورزش آبی را در صورت موافقت مدیرکل کار و رفاه اجتماعی نیز راه‌اندازی خواهم کرد.

وی، مظاهری، مدیرکل کار و رفاه اجتماعی را فردی ورزش دوست دانست و بیان کرد: وی دیدگاه حمایت از ورزش را دارد ولی برخی فشارها هم علی‌رغم حمایت‌های وی از ورزش وجود دارد به طوری که برخی هزینه‌هایی که در این مجموعه انجام دادم، پذیرفته نشدند؛ خودروی زیرپایم را فروختم و حدود 200 میلیون تومان در این مجموعه سرمایه‌گذاری کردم که به من می‌گویند بعد از اتمام قرارداد وسایل را جمع آوری کن و با خودت ببر! در زمان مدیریت قبلی (زینل زاده) هماهنگی لازم شده و او اجازه داده تا تجهیزات به روز را با هزینه شخصی مستقر کنم.

مدیر استخر خلیج‌فارس، ابراز داشت: با قیمت سنگینی این مزایده را برنده شدم ولی اکنون باید با دید وسیع‌تری نگاه کنیم و تنها امسال را نبینیم چرا که با این سرمایه گذاری انجام شده هنوز فرهنگ لازم استفاده از این استخر جا نیفتاده و سال اول بدون شک این مجموعه ضررده خواهد بود. کرمی تصریح کرد: از کلید موتورخانه تغییر، تعمیر و اصلاح کردم به طوری که اگر خودم استخری را می‌ساختم در همین اندازه بیشتر هزینه نمی‌کردم؛ وقتی کلید این مجموعه را گرفتم یک متروکه بوده که چون عاشق کار ورزشی هستم با همه وجود و با حمایت‌های آقای مظاهری و همکارانش برای آن هزینه کردم؛ اکنون انتظار دارم که در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب مدیران از این اقدام من و از توسعه ورزش و رفاه و سلامتی مردم حمایت کنند؛ حمایت هم این نیست که بگویند بگیرید این مبلغ پول نقد! بلکه حمایت‌ها معنوی و تصمیمات راهگشا از پول نقد مهم‌تر است. کرمی با بیان اینکه امید است حمایت‌ها و نگاه ورزشی مدیرکل کار و رفاه اجتماعی تداوم داشته باشد، عنوان کرد: از استاندار، نماینده ولی فقیه و دیگر مقامات ارشد استان انتظار دارم که از نزدیک بیایند این مجموعه را ببینند، بدون شک از وجود چنین مجموعه‌ای خوشحال خواهند شد.

با همه وجود قولی که به مردم دادم را عملی می‌کنم

وی ادامه داد: ادارات هم برای استفاده از این مجموعه مجهز ورزشی بهانه نبود اعتبار در زمینه ورزش و رفاهیات را می‌آورند ولی فرهنگ ورزش و سلامتی جا خواهد افتاد و نباید زود ناامید شد؛ بدون شک پیامبر اکرم بدون دلیل تا این حد روی ورزش شنا تاکید نکردند و بسیاری از آسیب‌های بدنی از جمله دیسک کمر با استفاده مداوم ازاستخربهبود میابد و آب درمانی معجزه می‌کند.
‎مدیر استخر خلیج فارس و مجموعه ورزشی کارگران اضافه کرد: با همه وجود و اراده راسخ، این کار را ادامه می‌دهم و حتی اگر وام هم بگیرم قولی که به مردم داده‌ام را عملی میکنم و این مجموعه به ویژه سرسره آبی را تکمیل و در اختیار مردم قرار می‌دهم؛ تلاش خواهم کرد سقوط آزاد و اسخر ویژه کودکان زیر 6 سال را هم ایجاد کنم.
وی این را هم گفت که استقبال مردم به این علت که فکر می‌کنند، استخر، فاصله زیادی از شهر دارد، در حد انتظار نیست ولی به زودی تبلیغات لازم را از طریق رسانه‌ها و پیامک آغاز می‌کنم.؛ از هر نقطه شهر که مردم بخواهند به این استخر بیایند کمتر از 5 دقیقه است ضمن اینکه مسیر بدون ترافیکی هم دارد.

بخش ویژه بانوان نیز راه‌اندازی شده است

کرمی ادامه داد: در روزهای فرد، و از ساعت 12 ظهر تا 5 عصر نیز استخر ویژه بانوان را راه‌اندازی کردم هرچند تعداد بسیار کمی از بانوان استقبال می‌کنند و درآمد ما در حد یک سوم هزینه‌ها است ولی این کار را ادامه می‌دهم چرا که استفاده حتی تعداد کمی از بانوان نیز موجب افتخار است و از سوی دیگر یقین دارم فرهنگ ورزش و اهمیت دادن به سلامتی، آن هم با چنین ورزش سالمی، جا خواهد افتاد. وی با بیان اینکه اکنون در اداره این مجموعه مشکل دارم و حتی هزینه‌های آب و برق و گاز را هم درآمد ندارم، گفت: حدود 12 نیرو را استخدام کردم و با توسعه آن، اشتغال‌زایی این مجموعه نیز بیشتر خواهد شد. کرمی تصریح کرد: این استخر از استخرهای بی‌نظیر جنوب کشور است و مقامات کشوری میهمان در مقاطع مختلف از چنین مجموعه‌ای لذت بردند که امید است مدیران استانی نیز ضمن استفاده از این استخر، حمایت‌های لازم را انجام دهند. این جوان ورزش‌دوست، هماهنگی عصب و عضله از الزامات کار یک ورزشکاردانست و ابراز داشت: ورزش شنا از بهترین ورزش‌ها برای این کار است و افرادی که زیاد پشت فرمان اتومبیل می‌نشینند و یا کارمندان و عمده اقشار جامعه با استفاده از استخر می‌توانند نشاط و سلامتی را برای خود به ارمغان بیاورند.

کرمی در پایان تاکید کرد: از مسئولان ارشد این استان به ویژه استاندار محبوب و بومی انتظار دارم، که فارغ از فضای تعارف و تعریف و تمجید، ورزش شنا و این مجموعه ورزشی و رفاهی را کمک کنند.

منبع: ابتکار جنوب

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد