تاریخ درج خبر : 1392/12/21
کد خبر : ۲۳۶۹۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

تلاشهای محیط زیست کشور برای آزادی محیط‌بانان محکوم به اعدام

سایت استان: مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اقداماتی انجام داده‌ایم که امیدواریم در بهار سال 93 حکم یکی از دو محیط‌بان محکوم به اعدام، از قتل عمد شکسته شود.

دکتر اسماعیل کهرم افزود: هنوز خانواده‌های شاکیان برای آزادی این دو محیط‌بان رضایت نداده‌اند که با آنها احساس همدردی می‌کنیم، زیرا با گذشت پنج سال از این ماجرا، هنوز داغ فرزندانشان، برایشان تازه است.

IMAGE634313756360156250

وی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست هر کاری که لازم باشد برای آزادی این دو محیط‌بان انجام خواهد داد، افزود: سازمان حفاظت محیط زیست تا آخرین ریال دیه این محیط‌بانان را پرداخت خواهد کرد.

محیط‌بانان نباید سلاح داشته باشند

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص لغو مجوز حمل اسلحه محیط‌بانان، اظهار کرد: سیاست سازمان حفاظت محیط زیست باید بر این مبنا باشد که سلاح‌ را کم‌کم از دست نیروها جمع کند؛ اما این کار را نمی‌توان به یک باره انجام داد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بهتر است که 25 درصد از 2600 محیط‌بان سازمان حفاظت محیط زیست مجهز به اسلحه باشند و آنچه که از اهمیت بیشتری برخوردار است، تعلیم محیط‌بانان برای بکارگیری صحیح سلاح است.

دکتر کهرم تاکید کرد: اگر نتوانیم از نظر قضایی محیط‌بانان را تقویت کنیم، بهتر است سلاح‌ها را جمع‌آوری کنیم تا اینکه محیط‌بان وظیفه‌اش را انجام بدهد و محکوم به اعدام شود.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • یک خواننده زن گفت:

    محیط زیست یا نباید تفنگ به دست محیط بانان دهد یا اگر داد باید از انها حمایت قضایی هم کند. دکتر کهرم به خوبی اشاره کرده است یا تفنگها را جمع کنید یا حمایت کنید.
    امیدوارم محیط بانان به کانون خانواده شان برگزدند

پربازديد