تاریخ درج خبر : 1392/12/21
کد خبر : ۲۳۷۰۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -

توزیع موفق سبد کالا در کهگیلویه و بویراحمد

سایت استان: معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد توزیع سبد حمایتی دولت را در کهگیلویه وبویراحمد موفق دانست و بیان کرد: بعد از نواقصی که در روزهای نخست و مرحله اول توزیع وجود داشت، با تجربیاتی که از سوی همکاران این سازمان کسب شده در ادامه مرحله اول و مرحله دوم، توزیع سبد کالا با موفقیت انجام شده و رو به پایان است.

635229676516311786

134 هزار نفر مشمول دریافت سبد کالا در کهگیلویه و بویراحمد

کل مشمولین دریافت سبد کالا در این استان 133 هزار و 723 نفر بوده است.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، سبد کالای حمایتی دولت یازدهم یکی از نخستین اقدامات این دولت در حوزه معیشت مردم بوده که به زعم دولتمردان برای اقتصاد بیمار زده فعلی کشور، چنین نسخه مسکنی لازم است.

سبک و سیاق پرداخت این سبد کالایی و تعریف کارتخوان‌های ویژه جهت فراهم شدن امکان خرید غیرنقدی مردم موجب شده تا در شروع کار مشکلات زیادی در شیوه اجرای این اقدام حمایتی به وجود آید که همه این ضعف‌ها از دید رسانه‌های منتقد و موافق نیز مخفی نماند و این سبد کالایی در شروع کار زیر تیغ رسانه‌ها و ازدحام جمعیت به سختی نفس می‌کشید؛ اما با تدابیر تیم اقتصادی دولت در استان‌ها، خیلی زود این مشکلات برطرف شد.

در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز به علت سطح پایین درآمد مردم، شاهد ازدحام و شلوغی بیش از حد مراکز عرضه این سبد کالایی بودیم؛ از طرفی نیز عدم زیرساخت‌های الکترونیکی و عدم مجهز بودن فروشگاه‌ها به دستگاه‌های کارتخوان مخصوص، بر این شلوغی‌ها و صفوف طولانی افزود.

این نکته را نیز باید یادآور شد که در استان کهگیلویه و بویراحمد به علت عدم وجود واحدهای تولیدی، عمده کالاهای موجود در سبد حمایتی دولت، از خارج از استان تامین شده و این موضوع نیز مشکلاتی را ایجاد کرد.

134 هزار مشمول در کهگیلویه و بویراحمد سبد کالا می‌گیرند

اما، تیم داریوش دیودیده و همکارانش توانستند با تدابیر لازم دور اول توزیع این کالا را به اتمام برسانند و صفوف دریافت سبد حمایتی دولت را خلوت کنند به طوری که بعد از هفته نخست، مردم بدون زحمت قادر به دریافت سبد کالا شدند و دیگر شاهد ازدحام جمعیت نبودیم.

برای پیگیری چند و چون توزیع سبد کالای دولت، به سراغ معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت رفتیم.

برزین ایلخانی‌پور گفت: کل مشمولین این سبد حمایتی در استان کهگیلویه و بویراحمد 133 هزار و 723 نفر بوده است.

معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: از این میزان، 129 هزار و 346 سبد به طور کامل جذب و توزیع شده و 4 هزار و 377 مورد نیز در حال توزیع است.

وی با بیان اینکه دور دوم توزیع این سبد هم چند روزی است آغاز شده، ابراز داشت: 5 فروشگاه، رفاه، اتکا، فرهنگیان، امکان و نمایندگان اتحادیه کارکنان دولت (اسکاد) این سبدها را توزیع کردند.

ایلخانی‌پور ادامه داد: مشکلات بانکی، و فعال نشدن کارتخوان‌ها در روزهای نخست علت عمده شلوغی‌ها و صفوف طولانی سبد کالا بوده که رفته رفته مدیریت شد و 72 جایگاه در این استان مجهز به کارتخوان شده و نسبت به توزیع اقدام کردند به طوری که اکنون خانواده‌ها بدون اتلاف وقت، می‌توانند سبد کالای خود را دریافت کنند.

توزیع سبد کالا در کهگیلویه و بویراحمد موفق بوده است

وی گفت: سازمان صنعت و معدن نقشی در انتخاب مشمولین دریافت این سبد کالایی نداشت و صرفا” بر اساس لیست‌های ارسالی افراد از وزارت رفاه، این ائزیع انجام شده است.

ایلخانی، توزیع سبد حمایتی دولت را در سر جمع موفق دانست و بیان کرد: بعد از نواقصی که در روزهای نخست و مرحله اول توزیع وجود داشت، با تجربیاتی که از سوی همکاران این سازمان کسب شده در ادامه مرحله اول و مرحله دوم، توزیع سبد کالا با موفقیت انجام شده و رو به پایان است.

وی تصریح کرد: برخی افراد به این علت که مشمول دریافت سبد کالا نشدند و وضعیت درآمدی نامساعدی دارند، ناراضی هستند که این موضوع در حیطه اختیارات سازمان صنعت، معدن و تجارت نیست.

وی گفت: 10 کیلو برنج، در هر سبد کالایی از سوی شرکت غله تامین شده که در مجموع 1582 تن برنج میان خانواده‌ها در این طرح توزیع شده است.

پایان اسفند، مهلت دریافت سبد کالا

ایلخانی‌پور، تامین مرغ را به عهده شرکت پشتیبانی امور دام دانست و ادامه داد: در مجموع 656 تن مرغ در این طرح توزیع شده که در هر سبد 4 کیلو مرغ اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه در این سبد، دو بسته پنیر و دو بطر روغن نیز اختصاص یافت، بیان کرد: در مجموع 288 هزار و 832 بسته پنیر و 261 هزار و 377 بطر روغن میان خانواده‌های مشمول توزیع شد.

معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: بر اساس گزارش بانک‌های عامل، تاکنون، 129 هزار و 346 مورد تراکنش موفق در این طرح ثبت شده است.

وی تاکید کرد: با تجربیاتی که در این دو مرحله توزیع سبد کالا کسب کردیم و همچنین با توجه به تعریف شبکه توزیع و مهیا کردن زیرساخت‌ها و امکانات لازم در این طرح، سازمان صنعت و معدن برای مراحل بعدی توزیع سبد کالا آمادگی بهتری خواهد داشت تا توزیع سبد حمایتی دولت با کمترین مشکلی به دست مردم برسد.

ایلخانی خاطرنشان کرد: تا پایان اسفند مردم فرصت دارند تا سبد کالای حمایتی دولت را تحویل بگیرند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد