تاریخ درج خبر : 1392/03/04
کد خبر : ۲۳۷۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار: تعیین شعب اخذ رأی با هماهنگی هیأت نظارت بر انتخابات باشد

سایت استان: استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: در تعیین تعداد شعب اخذ رأی به قانون مراجعه شود و هرگونه افزایش یا کاهش ،‌ با تأیید و هماهنگی هیأت نظارت بر انتخابات باشد.

سید حسین صابری با اعلام این مطلب در جلسه هماهنگی اعضای اجرایی ونظارتی انتخابات استان،‌ با بیان اینکه عمده امور مقدماتی جهت اجرای مطلوب انتخابات 24خرداد ماه انجام شده ،‌گفت: در جلسه های هماهنگی میان حوزه اجرا و نظارت که تا زمان انجام انتخابات به صورت هفته ای برگزار می شود،‌ضعف ها و نقص های احتمالی برطرف و با آمادگی کامل به سمت برگزاری انتخابات حرکت می کنیم.

صابری انجام رسالت سنگین انتخابات شامل برگزاری انتخابات،‌اخذ آرا و امانتداری در حفظ و شمارش آرا را بر عهده دو حوزه اجرا و نظارت دانست و انجام این رسالت را مستلزم تعامل،‌خودنظارتی و همکاری این دو حوزه عنوان کرد.

استاندار برگزاری سه انتخابات همزمان را دلیلی بر افزایش تعداد شعب اخذ رأی در استان دانست و با تأکید بر رعایت ملاک قانون گفت:ملاکهای ‌افزایش جمعیت ،‌مدت زمان زمان اخذ رأی برای هرفرد، پراکندگی ،‌صعب العبور بودن و مسافت میان روستاها ، در تعیین تعداد شعب اخذ رأی لحاظ شود.

وی همچنین گفت:‌ برای برخی از روستاهای موجود در یک محدوده با جمعیت کم ،‌ با در نظر گرفتن معیارهای لازم،‌ صندوقهای سیار پیش بینی شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد