تاریخ درج خبر : 1392/03/04
کد خبر : ۲۳۷۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

تازه به دوران رسیده ها نمی دانند هاشمی کیست؟

سایت استان: محمود منطقیان

وقتی زندگی آقای هاشمی رفسنجانی را پس از انقلاب اسلامی از خاطر می گذرانم و حضور و فداکاری ها و نقش های او را در صحنه های مختلف انقلاب در ذهنم تصویر می کنم و امروز می بینم که این چنین در حق او بی مهری و بی انصافی می شود و افراد کم وزن و بی قدری به او اهانت ها می کنند از خودم می پرسم راستی آن همه خدمات و فداکاری های هاشمی چه شد و ما به کجا می رویم؟ وجدان و انصاف کجا رفته.

SAMSUNG

جای آن است که خون موج زند در دل لعل

زین تغابن که خزف می شکند بازارش

این چهره روحانی در سیاست و تدبیر بی بدیل، در بردباری و خویشتن داری بی نظیر، در صلابت و وقار مثال زدنی در دقت نظر و سنجیده گویی قابل تحسین، در استواری بر عزم و اعتدال و استقلال شخصیت منحصر بفرد، در جامعیت دانش دینی و اجتماعی و سیاسی فراتر از حد انتظار، در روشن بینی و بلند نظری نادر، در جامع نگری و جهان بینی متناسب با روح زمانه و در درک زمان و شرایط روز کم نظیر است. و کمتر انسانی را می توان سراغ گرفت که در وی این همه صفات پسندیده و ستودنی با هم جمع شده باشد.

هاشمی یک انسان چند بعدی است و در قالب گروه و جریان خاصی نمی گنجد. او از فراز می نگرد نه از فرود. هاشمی در جریان انقلاب تجربه های مهم و گرانبهایی کسب کرد مانند وزارت کشور، نمایندگی مجلس، ریاست مجلس، ریاست جمهوری، فرماندهی کل قوا، ریاست خبرگان و مصلحت نظام، امام جمعه تهران و…. و در همه این مسئولیت ها در قامتی فراتر از این منصب ها ظاهر شد.

در برابر طوفان ها و حوادث و موانع، صبر و صلابت و آزاد منشی و اعتدال پیشه کرد و عزت نفس و بلند همتی و استقلال شخصیت را از دست نداد و همین ویژگی ها و برجستگی ها از هاشمی یک چهره دینی، ملی و سیاسی منحصر بفرد ساخته است. بی انصافان و هتاکان بدانند که با حمله و توهین به هاشمی قدر و بهایی نمی یابند و در دل ها جای نمی گیرند و بدانند که به طمع نان، نام خود را تباه می کنند و نه بر هاشمی که بر خویشتن جفا می کنند چرا که توهین و حرمت شکنی به خوبان دلیل ضعف حرمت شکنان است.

تازه به دوران رسیده ها و فرصت جویان چه می دانند که هاشمی کیست و از چه گذرگاه های صعبی مانند هفت خوان رستم عبور کرده است. هاشمی مولود اسلام و انقلاب و ملت است و خدمات گران بها و فداکاری های او هرگز گم نخواهد شد و مردم حق شناس هیچ گاه منزلت و عظمت او را از یاد نخواهند برد. امام خمینی قدر و شخصیت هاشمی را خوب شناخته بود که این همه به او توجه و علاقه داشت و برای سلامت او به هنگام سفر ها دعا و نظر می کرد.

ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست              عرض خود می بری و زحمت ما می داری

بدون شک هاشمی پاینده و جاودانه است چون زندگیش سرشار از پیام آموزنده برای زندگی و زیستن شرافتمندانه است. او به ما درس ایمان، هوشمندی، تدبیر، صبوری، تیزبینی و ریزبینی، سکوت معنی دار، استقلال شخصیت، شهامت، سیاست اعتدالی، بلند نظری و جامع نگری، اعتدال، وقار و صلابت، استواری در راه اهداف، احساس مسئولیت و در صحنه بودن آموخت.

هاشمی قدر و اعتبار خود را با پست ها و منصب هایش بدست نیاورد بلکه بزرگی و برتری در ذات و منش هاشمی است و این پست ها و مناصب بودند که به وجود او قدر و مرتبه یافتند. رشد هاشمی منشا درونی و ذاتی دارد و نه ناشی از عوامل بیرونی است که با از دست دادن آنها قدر و جایگاه خویش را از دست بدهد. بی انصافان بدانند که تهمت ها ونامردی ها دامن او را نمی آلایند، چرا که خداوند وعده داده است که از مومنان دفاع کند ( ان الله یدافع عن الذین آمنو ان الله لا یحب کل خوان کفور) قطعا خداوند از کسانی که ایمان آورده اند دفاع می کند زیرا خدا هیچ خیانتکار کفر پیشه ای را دوست ندارد( سوره حج آیه ۳۸).

البته هاشمی انسان است و مصون از اشتباه و خطا نیست و خطا ها خود می توانند آموزنده و مایه پند و رشد انسان ها باشند.

هاشمی همواره به اسلام ، انقلاب ، نظام و مردم وفادار است و هیچ حادثه ای او را مایوس و از راهش جدا نمی کند.

من الله التوفیق

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • فولادیان... گفت:

    شما نباید از حرفای آقای منطقیان خرده بگیرین.بایداینطور بگین:چی باعث شده آقای منطقیان در باب انتقاد اینطوربا ابیات شعری…………….
    به نظر من حرفای جناب منطقیان بی خود وبی جهت هم نیستن دوست عزیز؟

  • عبدالحمید تقوی بهبهانی گفت:

    جناب منطقیان دوست عزیز و صادق و شجاع/ از شما نوشتن این مقاله بسیار بعید بود و باور کردنش برای من دشوار و غم انگیز

پربازديد