تاریخ درج خبر : 1392/12/23
کد خبر : ۲۳۷۷۷۱
+ تغییر اندازه نوشته -

اصلاح طلبی به سبک تاجگردون

سایت استان: علی مظاهر پور

اصلاح طلبی جریانی است ریشه دار و اصیل که مبتنی بر آرمان های پایه ای انقلاب اسلامی باشد و فعالان سیاسی این گروه دارای کارنامه مشخص می باشد.

اگر فعال سیاسی در هر گروهی به اندیشه های اصلاح طلبانه و معیارهای آن اعتقاد و التزام پیداکند می تواند خود را اصلاح طلب بداند، درغیر اینصورت مردم هم این مسئله رامتوجه خواهندشد.

دیر زمانی است متاسفانه فعالانی تنها نان اعتبار و آبروی اصلاح طلبی رامی خورند.

علیرغم ارادتی دیرینه که به آقای غلامرضا تاجگردون نماینده محترم مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی دارم نقد و انتقاد را شایسته تحول دانسته و بر مبنای اینکه حقیقت داروی تلخی است که ثمرات شیرینی دارد و نظر به علاقه به تاجگردونی اصلاح طلب واقعی و شجاع و آرزوی آشتی با یاران دیرین به خود اجازه نگارش این سطور را می دهم.

بزرگی می گوید راه آشتی راکسی باید بیابد که خودسبب جدایی شده است. جناب آقای تاجگردون برای قضاوت درمورد موفقیت خودت ببین چه بدست آورده ای ودرقبال آن چه ازدست داده ای!

متاسفانه آقای غلامرضاتاجگردون وجود پایگاه اجتماعی و اقبال مردم به تفکراصلاح طلبی را تلاش برای بدل سازی این جریان درآورده ایشان بواسطه پیوندبا اصلاح طلبی برای بدست آوردن پایگاه اجتماعی تلاش کرده است. غلامرضا بواسطه نردبان حاج بهرام تاج گردون اصلاح طلب اصیل و چهره منحصر به فرداصلاح طلبی در استان کهگیلویه وبویراحمد و به تعبیری بدون بلیط وارد عرصه اصلاح طلبی گردید.

غلامرضا دارای نکات قوت زیادی است، ولی عدم پایبندی براصل تفکراصلاح طلبی وعدم استفاده بهینه ازعلوم اقتصادی نکته ای است بزرگ که دوستان واقعی دیرین خودراسخت آزرده است. ایشان بدلیل نداشتن تمرکز برمحوریت اقتصاد که شاخصه لزوم گفتمان ایشان می باشد و ورود به مسائل سیاسی سلیقه ای و گروهی و احتیاج به وصل شدن به مرکز قدرت جهت عزل و نصب های پیرامونی دچار نوعی سردرگمی شده است، تاجایی که خودبه کنایه اظهارمی دارد:(من به عنوان نماینده موافق دولت هنوز محل مذاکره دولت درمجلس رانمی دانم و اینکه اتاق فکر و محل مشورت مجلس به دولت ازکجامنشأ می گیرد!)

نماینده محترممان پایبند تعهدات سخنان تبلیغات انتخاباتی خود نبوده است. ایشان زمانی که دسترسی به نقطه قدرت جهت نیل به بدست آوردن حیطه مدیریتی حوزه و استان برایش ناهموار بود اظهار می داشت:(قصدمن عدم دخالت درتغییر و جابجایی مدیران می باشد و موکلان من چنین اقداماتی راازمن انتظارنداشته باشند)، اما همینکه توانی در چینه تغیرات درخود احساس نمود. هر کجا که توان داشت کوچک ترین جایگاه تا رده های بالای مدیریتی راتاب نیاورد و آنگاه با بیلبوردهای تبلیغی درسطح شهرافتخار برندگی داس خود را به رخ کشید. در دفاع از کابینه جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم برای انتظارات از وزیر موافقت و مخالفت رابه اشتباه رفت.

تاجگردون علیرغم عهدی که بامردمان حوزه انتخابیه اش مبنی بر اینکه درصورت پیشنهاد هیچ مقامی را با نمایندگی مردم عوض نخواهد کرد سودای حضور در حد وزارت در کابینه و یا حداقل جلوس برصندلی سازمان احیا نشده مدیریت را در سر داشت. می دانست و یا نمی خواست بداند که دکتر روحانی و تیم مشورتی اش اعتقادی به مدیریت کلان ایشان ندارند همچنانکه رئیس جمهور خاتمی نداشت. شاید آقای تاجگردون از یاد نبرده باشند روزی را که سیدمحمدخاتمی با لبخند معنی دار به جای جواب عدم تمایلش مبنی بر ریاست تاجگردون بر سازمان مدیریت را به آقای برادران شرکاء و معاونان سازمان گوشزد کرد. آقای تاجگردون بعد از انحلال سازمان مدیریت درد ولت دکتر احمدی نژاد با کنایه و جملات طنزآمیز در دفاع از همکاران و سازمان منحله اش می گوید:(گروهی که دراین سازمان کارمی کردند افرادی کم سواد بودند که بارانت و از طریق آسانسور به مناصب بزرگ کارشناسی رسیدند.) و این سخن با تمسخر تاجگردون شاید حقیقت تلخی باشد و صادق.

آیا آقای تاجگردون نگرش اقتصادی اش براساس لیبرالیسم اقتصادی است یا بر مبنای عدالت اجتماعی! لیبرالیسم اقتصادی به این معنا که هر فرد می تواند هر قیمتی روی کالا یا خدمتش بگذارد و هر چیزی که می خواهد وارد کشور کند. ایشان در توجیه آقای سیف رئیس کل بانک مرکزی مبنی برعدم کاهش قیمت ارز اظهارمی دارند: (آقای سیف درجمع بازرگانان سخن گفته وبه نظرمن بازرگانان وصنف سرمایه داربیشترین آسیب راازکاهش ناگهانی قیمت ارزمی بینند وطبیعی است نگرانی داشته باشند.).معیار ایشان در سیاست اقتصادی چیست؟ مرحوم دکتر عظیمی استاد اقتصاد ایران می گوید: (معیار صحت سیاست اقتصادی آن نیست که این سیاست با مکتب اقتصادی مورد قبول سیاست گذار تطبیق داشته باشد. صحت سیاست اقتصادی وقتی تائید می شود که در نهایت رضایت نسبی بیشتر مردم و جامعه رافراهم کند.)

از تاجگردون می خواهیم در جایگاه یک اصلاح طلب واقعی دور از دغدغه های سیاسی و مناقشات گروهی با بهره گیری از علوم اقتصادی روشن و مبتنی بر عدالت اجتماعی و اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری عزیزمان تلاش نماید و خارج از تمایلات شخصی خود و اطرافیان در جهت زدودن محرومیت و اشتغال زایی و عمران آبادی استانمان عمل نمایند.

هومعکم اینماکنتم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • حسن گفت:

    درود بر شما خوب نوشته اید. ولی یک جمله شما نادرست است((تاجگرون دارای نکات قوت زیادی است))ما که یک نکته یا نقطه قوت هم ندیده ایم.

پربازديد