تاریخ درج خبر : 1392/12/23
کد خبر : ۲۳۸۱۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

کلنگ زنی مجتمع رفاهی چند منظوره پاتاوه با حضور زارعی

سایت استان: مجتمع رفاهی چند منظوره پاتاوه در شهرستان دنا کلنگ زنی شد.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی بعدازظهر پنجشنبه در آیین کلنگ زنی این مجتمع گفت: همکاری بخش خصوصی با شهرداری ها برای انجام خدمات رسانی مطلوب به مردم یک ضرورت است.

غلام محمد زارعی با بیان اینکه ایجاد منابع پایدار یکی از الزامات اساسی شهرداری ها است، افزود: بخش پاتاوه یکی از پرجمعیت ترین و گسترده ترین بخش های استان که ظرفیتهای گردشگری مناسبی دارد و شهرداری پاتاوه باید از بخش گردشگری به عنوان ظرفیت مهم جهت تامین منابع مالی خود استفاده کند.

بخشدار پاتاوه نیز در این مراسم گفت: این مجتمع رفاهی چند منظوره با همکاری بخش خصوصی و شهرداری در زمینی به مساحت پنج هزارو 800 مترمربع احداث خواهد شد.

احسان دانشی اصل افزود: با بهره برداری از این طرح 101خانواربا جمعیتی حدود 423 نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار می شوند.

وی زمان اجرای کامل این پروژه را هشت ماه عنوان کرد و اظهار داشت: بخش پاتاوه جمعیت زیادی از مردم شهرستان دنا را در خود جای داده و با بهره برداری از این طرح 80درصد جمعیت شهرستان دنا می توانند از آب شرب سالم استفاده کنند.

دانشی تصریح کرد: این بخش بیش از 100 روستای پراکنده و حدود 33 هزار نفر جمعیت دارد.

بخشدار پاتاوه میزان اعتبار پیش بینی شده برای احداث این مجتمع رفاهی چندمنظوره را افزون بر 15 میلیارد ریال عنوان کرد.

دانشی افزود: از این میزان حدود شش میلیارد سهم آورده بخش خصوصی و پنج میلیارد ریال نیز تسهیلات بانکی است.

وی تصریح کرد: حدود دو هزار و 400 مترمربع از این مساحت برای ساخت مجتمع های رفاهی و تفریحی و مابقی نیز برای احداث جایگاه های سوخت شامل پمپ بنزین و سی.ان.جی پیش بینی شده است.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان دنا نیز در این مراسم با بیان اینکه مجموع اعتبارهزینه شده برای اجرای این طرح افزون بر سه میلیارد ریال است، گفت: عملیات اجرایی این طرح شامل 4.5 کیلومتر شبکه توزیع و انتقال است.

کریمی احداث یک باب مخزن 200 مترمکعبی، بهسازی یک دهنه چشمه و 1.5کیلومتر خط انتقال شبکه برق رانیز از دیگر بخشهای این طرح عنوان کرد.

وی با اشاره به مشکلات اجرای طرحهای مختلف در این شهرستان افزود: یکی از مشکلات اساسی در زمینه اجرای طرح های آبرسانی در روستاهای شهرستان دنا علاوه بر کمبود اعتبارات وجود معارضات اجتماعی است.

کریمی همچنین توجه نکردن برخی شرکتهای خدمات رسان به زیرساختها را از دیگر مشکلات این شهرستان عنوان کرد و گفت: به عنوان مثال شرکت گاز دنا در حین انجام کارهای عمرانی خود اقدام به 30 مورد شکستگی لوله در خطوط انتقال و توزیع شبکه آبرسانی این روستا کرده است.

وی اعتبار هزینه شده برای ترمیم و اصلاح این شکستگی ها را افزون بر 120میلیون ریال عنوان کرد.

منبع:مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محمد گفت:

    چقددیر این مساله اتفاق افتاد امیدوارم رو کاعذنباشد و جنبه شعار نداشته باشد و زودتر شروع شود

  • فرهاد گفت:

    ان شائ الله که هرچه سریعتر عملیاتی شودو معضلات پاتاوه کم شود.

پربازديد