تاریخ درج خبر : 1392/12/24
کد خبر : ۲۳۸۳۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

دیدار زارعی و بزرگواری با وزیر علوم

سایت استان: در دیدار مجمع نمایندگان استان های فارس و بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد با وزیر علوم و شورای معاونین، نمایندگان به طرح دیدگاه های خود پرداختند.

این جلسه در راستای تعامل نمایندگان و وزارت علوم توسط وزارت علوم ترتیب داده شده بود و در ابتدای این جلسه معاونین وزارت علوم به گزارشی از موقعیت دانشگاههای زیر نظر وزارت علوم در این سه استان پرداختند و به صورت پاورپوینت موقعیت هر سه استان در آموزش عالی را مورد بررسی قرار دادند.

زارعی-و-بزرگواری11

در ادامه نمایندگان به ارائه سخن پرداخته و در این بین علی محمد بزرگواری اولین سخنران در بین نمایندگان مجلس بود.

بزرگواری با انتقاد از روند جذب دانشجو در دانشگاهای کشور گفت: که دانشگاهها در کشور در حال پذیرش فله ای دانشجو هستند و بیشتر این افراد نیز بیکار هستند.

این نماینده مجلس افزود که باید شایسته سالاری در انتصاب مدیران دانشگاهها لحاظ شود و این گونه نباشد که مدیری ضعیف به دلیل هم جناح بودن بر یک انسان توانمند ترجیح داده شود.

عضو کمیسیون کشاورزی افزود که عدالت در توزیع امکانات و فرصت ها لحاظ نشده و مثلا شهرستان دهدشت با این همه جمعیت یک دانشکده هم ندارد و این نشان از عدم توزیع درست فرصت ها در مناطق است.

در ادامه این جلسه غلام محمد زارعی ابتدا از وزیر علوم برای انتصاب سید ضیا هاشمی تشکر کرد و سپس به موضوع توسعه آموزش عالی در کشور و نادیده گرفتن طرح آمایش سرزمین در آموزش عالی اشاره کرد، وی مدعی شد که اکنون بیشتر وقت مسئولان کشور برای حل معضل ترافیک و آلودگی هوای شهرهای بزرگ می گذرد که براحتی می توان با انتقال دانشگاهها به شهرهای خوش آب و هوا و زیبایی همچون یاسوج هم مشکلات شهرهای بزرگ را کم کرد و هم زمینه تحصیل در محیطی طبیعی و سالم را برای دانشجویان فراهم آورد.

نماینده بویراحمد و دنا افزود که ظرفیت دانشگاهی خوبی در کشور وجود دارد و اکنون باید به این فکر بود که نه تنها روند خروج دانشجویان از کشور را معکوس کرد بلکه ما می توانیم با بسترسازی مناسب از دیگر کشور ها دانشجو جذب کنیم و طبیعت بی نظیر استان کهگیلویه و بویراحمد خود می تواند عاملی برای جذب دانشجو باشد.

عضو کمیسیون صنعت و معدن افزود که روند افزایش دانشجو در دانشگاههای غیر روزانه یک زنگ هشدار است چرا که هم جامعه و هم خود دانشگاهها و وزارت علوم با نگاه ممیزی و تبعیض آمیز به دانشجویان نگاه می کند و این موضوع موجب می شود که مثلا دانشجوی دانشگاه آزاد خود را پایین تر از دانشجوی دانشگاه دولتی ببیند و چاره کار این است که یا ظرفیت دانشگاههای دولتی روزانه افزایش یابد و یا کیفیت دانشگاههای غیرروزانه ارتقا پیدا کند.

زارعی در ادامه به موضوع اسلامی کردن دانشگاهها اشاره کرد و گفت من ندیدم تاکنون دانشگاهها بصورت جدی نسبت به دغدغه مهم اسلامی کردن دانشگاهها اهتمام کرد.

این نماینده مجلس گفت: با عرض شرمندگی صریحا عرض می کنم که بسیار هستند کسانی که در خانواده مومن به دنیا آمده و تا دبیرستان به انجام تکالیف دینی خود با اشتیاق می پردازند اما پس از ورود به دانشگاه از اساس حتی با دین مشکل پیدا می کنند و این موضوع زنگ خطری بزرگ برای همه ما است وزارت علوم باید در این بخش اهتمام جدی داشته باشد.

گفتنی است در ادامه سایر نمایندگان به ارائه دیدگاههای خود پرداختند و غلامرضا تاجگردون دیگر نماینده کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه غایب بود.

منبع:بویرنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • استاد گفت:

  راست می گه زارع چون فکر می کند که رمضانی باید رییس داشگاه بزرگتری باشد اما نمی گوید شایسته ای راانتخاببکنیم زکی بهنماینده باعقلمان

 • مارال گفت:

  سهراب جان حرص نخور برادر همه چیز درست میشود!!!!!!!!
  خخخخخخخخخخ…

 • سهراب محسنی گفت:

  جناب زارعی؛‌می خوای ظرفیت دانشگاه تهران رو هم زیاد کنیم که همه از این دانشگاه مدرک بگیرن که دانشجوهای شهرستانی خودشون رو پایین تر از دانشگاه‌های تهران ندونن!!!!
  مرد حسابی آخه این پیشنهاده که شما می دین؟ ظرفیت دانشگاه‌های دولتی زیاد بشه!!! خصوصی سازی !!!! اصل 44!!!

 • استاد دانشگاه گفت:

  درود بر جناب زارعی که از فرزندان این استان به روشنی و صراحت دفاع می کنند و به فکر ارتقاء فهم و دانش این مهد زر خیز هستند و افسوس میخورم وقتی کلام زارعی را در برابر وزیر علوم می شنونم و با گفتار اقای بزرگواری و حتی اقای تاج گردون که کلامشان گویا چندان رضایت بخش نبوده که حتی رسانه ای شود مقایسه می کنم سخت دل ازرده می شوم که چه کسانی قبالی گشاد نمایندگی گچساران و دهدشت را به تن کرده اند!

پربازديد