تاریخ درج خبر : 1392/12/24
کد خبر : ۲۳۸۳۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -

پروژه آبرسانی به روستای خونگاه پاتاوه افتتاح شد

سایت استان: با حضور نماینده مردم شهرستان های بویراحمد ودنا در مجلس شواری اسلامی ،فرماندار شهرستان دنا، بخشدار پاتاوه و برخی مسئولین استانی و شهرستانی پروژه آبرسانی به روستای خونگاه پاتاوه از توابع شهرستان دنا افتتاح شد و مردم از نعمت آب شرب آشامیدنی سالم بهرمند شدند.

zar0

در این مراسم غلام محمد زارعی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اساسی مردم روستای خونگاه در گذشته نبود آب آشامیدنی سالم بود، افزود: آبر سانی به این روستا از آرزوهای بنده و از وعده های انتخاباتی ام بوده و خوشحالم که با تلاش متولیان امر به ویژه شرکت آبفای روستایی کهگیلویه و بویراحمد این مشکل برطرف شد و مردم این روستا از نعمت اب سالم بهره مند شداند.

رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شواری اسلامی ابراز داشت: امروزه میزان بهره مندی روستاها از امکانات مختلف بهداشتی، آموزشی، راه، آب شرب بهداشتی از مهمترین شاخص های توسعه کشورها محسوب می شوند.

زارعی با بیان اینکه سال ها رنج تامین آب مردم منطقه بویژه زنان را با زندگی تلخی مواجه کرده بود، گفت: این طرح آبرسانی زمینه رفاه و سلامت مردم را فراهم کرده است و بر نشاط مردم این منطقه افزوده شده است.

وی یاد آورشد: جهت گیری بودجه در سال ۹۳ در راستای توسعه مناطق روستایی و محروم کشور از جمله استان کهگیلویه و بویراحمد است.

نماینده مردم شهر ستان های بویراحمد ودنا در مجلس شواری اسلامی اظهار کرد: باید بتوان با اعتبارات متمرکز ملی در حوزه های آب، راه، گاز به ویژه در مناطق روستایی کهگیلویه و بویراحمد که با کمبود منابع مالی مواجه هستند مشکلات را برطرف کرد.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان دنا نیز در این مراسم با بیان اینکه مجموع اعتبارهزینه شده برای اجرای این طرح افزون بر سه میلیارد ریال است، گفت: عملیات اجرایی این طرح شامل 4.5 کیلومتر شبکه توزیع و انتقال است.

کریمی احداث یک باب مخزن 200 مترمکعبی، بهسازی یک دهنه چشمه و 1.5کیلومتر خط انتقال شبکه برق رانیز از دیگر بخشهای این طرح عنوان کرد.

وی با اشاره به مشکلات اجرای طرحهای مختلف در این شهرستان افزود: یکی از مشکلات اساسی در زمینه اجرای طرح های آبرسانی در روستاهای شهرستان دنا علاوه بر کمبود اعتبارات وجود معارضات اجتماعی است.

منبع:کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد