تاریخ درج خبر : 1392/03/05
کد خبر : ۲۳۹۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -

جلوی گرانی سیمان را خواهم گرفت

سایت استان:  عصر دیروز نشست ستاد تنظیم بازار استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسئولان استانی مرتبط برگزار شد.

در ابتدای این نشست دیودیده رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت این استان گزارشی از وضعیت بازار در دو زمینه کمبودها و قیمت‌ها ارائه کرد.

در این نشست آن‌چه که فضای جلسه را بیش از همه تحت تأثیر خود قرار داد گزارش داریوش دیودیده در مورد گران شدن 18 درصدی سیمان یاسوج بود که با واکنش تند استاندار کهگیلویه و بویراحمد روبه‌رو شد.

هنگامی که رئیس سازمان صنعت و تجارت این استان در حین خواندن برخی گزارش‌های دیگر بود و در حین جلسه، استاندار کهگیلویه و بویراحمد با مدیرعامل کارخانه سیمان یاسوج تماس تلفنی برقرار کرد.

صابری در این تماس تلفنی علنی خطاب به مدیرعامل سیمان یاسوج گفت: شما به چه حقی و بر‌اساس چه مصوبه و چه دلیلی سیمان را 18 درصد گران کرده‌اید.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد که به شدت نسبت به این قضیه انتقاد داشت، افزود: اگر تا روز پنج‌شنبه این هفته با سند و مدرک و دلیل قانع کننده این گرانی را توجیه نکردید اجازه نمی‌دهم یک پاکت سیمان شما از این استان خارج شود.
سیمان
صابری ادامه داد: من برای این توجیهات ارزشی قائل نیستم و اگر تا روز پنج‌شنبه این قضیه برطرف نشود از کارخانجات مجاور می‌خواهم که سیمان به استان بفرستند تا این که شما خودسرانه قیمت سیمان را افزایش ندهید.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که تازه آقایان 18 درصد سیمان را گران کرده و می‌گویند این به غیر از نرخ جدید کرایه حمل است، افزود: این به معنای گران کردن 40 درصدی سیمان خواهد بود که من جلوی آن را خواهم گرفت.

صابری در این نشست با انتقاد شدید از نظارت بر بازار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر نمی‌توانید کنترل کنید بگذارید درب برخی ادارات عریض و طویل را کرکره کنیم.

مسئول ارشد اجرایی در کهگیلویه و بویراحمد با ذکر این سخن که مدل کنونی نظارت بر بازار تنها به درد خود مسئولان می‌خورد، تصریح کرد: بگذارید با این مدل ستاد تنظیم بازار را هم تعطیل کنیم.

وی در ادامه با انتقاد از این وضعیت عنوان کرد: فلسفه تجمیع دو وزارتخانه بازرگانی و صنعت و معدن همین رسیدگی به وضعیت قیمت‌ها و کمک به تولید کننده و مصرف کننده بوده و اگر نخواهید با مردم همراهی کنید بگویید که جلسه نگذاریم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد