تاریخ درج خبر : 1392/03/05
کد خبر : ۲۳۹۲۹
+ تغییر اندازه نوشته -

محور سوق به دهدشت؛ جاده ای که سالهاست غریبانه می کشد/ عکس

سایت استان: سید مقداد مرتضوی پور

هو المفتاح…..
نسل ما را ببخشید خواستیم بی تفاوت بمانیم اما نشد… نشد

102

“بیا و گوش بده دردهای پنهان را به ناله‌های دل ما که بی ثمر داریم”
جاده ای که سالهاست غریبانه می کشد :
نوشته ای که در پیش روی دارید حرف دل مردمی است در رابطه با بی توجهی های مسئولین به جاده ای است که چند سالی است به قتلگاهی برای مردم این شهر تبدیل شده است.
گرچه ممکن است خواندن این نامه برای برای بعضی ها تکراری شده باشد ولی فقط برای ادای دین خود به شهرم و همچنین برای خدمت به مردم که مشتاقانه طالب حقیقتند، به چنین نوشته ای دست زده ام.
نمی دانم با چه زبان و ادبیاتی با شما سخن بگویم و درد دل مردم شهرم را به شما برسانم . جناب آقا بیدار پور همانطور که مطلع هستید جاده ی 12 کیلومتری دهدشت به سوق چند سال است که به قتلگاهی برای مردم این شهر تبدیل شده است و خانواده های زیادی را داغدار کرده و خسارات جانی ومالی زیادی را برای مردم این شهر به بار آورده است.
جناب آقای بیدار پور بد نیست چند گذری خود وخانواده ی محترمتان را جای مردم این شهر که به طور شبانه روز دراین جاده در رفت وآمد هستند بگذارید , چند صباحی به خانواده ای که پسر ناکامش را به علت سد معبر غیر ایمنی و غیر اصولی پیمانکاران مستقر بر روی این جاده از دست داده وسال هاست که به عزای آن نشسته اند بگذارید( مرحوم همت حاجتی)
آیا داستان تلخ مرگ زن وشوهری که جان خود را درمقابل دیدگان فرزندان کم سن وسال خود از دست داده اند را شنیده اید چه کسی جای خای پدر و مادر را برای آنها پر می کند( مرحوم اردشیر اسماعیلی و خانمش)
آیا مرگ دوپدر مهربان مرحوم بهزادی و بهزادزاده که در این جاده ی مرگبار به کام مرگ رفته اند رابه یاد دارید. یا خبرجان دادن و سوختن هم ولایتی لنده ایمان تا به حال به گوشتان رسیده است؟
آیا مرگ دانایی ؟ معزی ؟ کهنسال ؟ دیدگاه ؟ وعزیزان دیگری که اسمشان را به خاطر نمی آورم را کسی برایتان تعریف کرده یا به چشم دیده اید…؟
بهتر است که موضوعی را که ظاهرا شما از آن بی خبرهستید را برایتان تشریح کنم :
12کیلومتر جاده ی سوق به دهدشت فاقد شانه، فاقد علائم هشدار دهنده ی کافی، باریک ، با شیب های عرضی غیر استاندارد و شانه هایی دره مانند است که روزانه هزاران نفر در حال رفت وآمد در این جاده هستند تا کی چشمان مردم شهر سوق باید نظاره گر جاده ای باشند که نقطه به نقطه آن برایشان دردآور است .
حال که مسئولین برسرعزل ونصب مسولین شهرستان ومنطقه گوی سبقت از هم ربوده و قدرت خودرا به رخ رقیب میکشید فکری به حال زار ما مردم سوق هم بکنید.
آیا مردم شهرمن چیزی فراتراز حق عمومی و شهروندی خود را خواهان هستند , به نظر شما وضعیت جاده سوق – شهری آرام و کوچک با مردمانی خونگرم با دلهای بزرگ،معروف به قم و دارالمومنین ودیار علم وفرهنگ وهنر وشهری که 45 جوانش به فیض رفیع شهادت نائل شدند؟! عجیب نیست؟
مردم شهر سوق تا کی باید تاوان بازی های سیاسی در این استان را بدهند ما نه نادان هستیم و نه خود را به فراموشی می زنیم تنها ( صندلی هایی که شاید به خاطر حمایت وبه پشتوانه برخی از شخصیت های برجسته ومردم همین شهر به دست آورده اید را به شما داده اند) وتماشاگری را به ما پیش فروش کرده اند….
شما میتازید و گردو خاک میکنید وچشم های ما از غبار شما و اشک هایمان گل می شود؛ اما نمی توانیم سخنی بر زبان بیاوریم ؛ نه به اینکه قدرت وتوانایی وآزادی بیان نداریم ….چرا داریم ولی مشکل این است که آزادی و طاقت وقدرت بعد از بیان را نداریم؛ بلکه ما مردمانی هستیم که دینداریمان باعث کم توقعی مان شده است.
آقایان نگذارید در شهر ما که مردمی مذهبی و ولایت مدار دارد این اعتماد عمومی از نظام و مذهب به خاطر عملکرد نا صواب برخی از مسئولان کوته فکر دست نشانده اتان از بین برود.نگذارید ریا و دروغ گویی و رشوه خواری و باند بازی های حاکم بر ادارات منطقه بیش از این شیوع پیدا کند. در غیر این صورت مفاسد اجتماعی و اداری ضربه ای مهلک بر پیکره نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد خواهندکرد.
رسیدگی به مسایل و مشکلات مردم با توجه به آموزه های دینی انقلاب و نظام اسلامی را در برابر توطئه ها مصون و بر اقتدار نظام اسلامی و همراهی مردم با نظام می افزاید پس به ندای اسلام و رهبری توجه کنید و به داد مردم محروم اما غنی از علم و فرهنگ و هنر و… سوق برسید که تا به حال به خاطر حفظ مصالح نظام وشان و ادب وفرهنگشان سکوت پیشه کرده اند.
خلاصه اینکه تا به حال نه خودمان به فکر خودمان بودیم و حقمان را مطالبه کردیم ، نه مسئولین محلی و شورا و شهرداری مان و نه نمایندگانمان در مجلس. وضعیت امروز قطب فرهنگی ودینی استان هم اینگونه است که مشکلاتشان در حد مشکلات یک روستای دور افتاده…..
اینجا هرچه شود…هرچه باشد…هنوز همان سوق است…وخواهدماند

فلذا : ای که دستت می‌رسد کاری بکن پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار …

.

عکس: محمود آرام

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ابو علی گفت:

  عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت مردم انقلابی ، فرهنگی، صبور و مومن بخش سوق و همچنین عرض خسته نباشی خدمت مسئولین و مدیران بی درد استان کهگیلویه و بویر احمد: هدف فقط درد دلی است ازطرف دردمندی از دردمندان بخش همیشه دردمند سوق با مسئولین و مدیران بی درد استان همیشه دردمند .
  ای کاش برای یک هفته مسیر حرکت روزانه مسولین بی درد این استان از جاده دهدشت – سوق میگذشت .
  ای کاش دلواپسی های خانواده های مسئولین این استان برای یک هفته همان دلواپسی ها و نگرانی های خانواده های دردمند بخش سوق می بود مبنی بر بازگشت پدر –مادر-فرزند و…. که قدم در این جاده خون آشام می نهند
  ای کاش روزی میرسید که به جای دستگاههای پمپاژ خون که در مسیر جاده دهدشت به سوق نصب کردند وهر هفته خون یکی از همشهریانمان را میمکند دستگاههای آزمایشگاه مرکز درمانی نصب میگردید
  ای کاش مسئولین خفته در خواب بیدار میشدند و قدر این مردم همیشه درد مند را می فهمیدند
  ای کاش ناله های دردناک و آه دلسوز یتیمان اسماعیلی یا دیدگاه یا ناله های جانسوز پدر و مادر همت هاجتی وووووو … به گوش مسئولین خفته و بی تدبیر این استان می رسید
  ای کاش خود مردم نیز آگاه میشدند که چه ظلم گرانی به آنها وارد شد و همچنان میشود
  ای کاش
  ای کاش
  ای کاش

 • بارز گفت:

  چند دوره نمایندگی اقای موحد در مجلس که بیشترین ارای سوق متعلق به ایشان بود چکار کرد برای سوق و حالا هم این نماینده جدید چون دل خوشی ندارد بی تفاوت می گذرد.یادم است روستاهای بودند که در کنار لوله اب دهدشت قرار گرفتند ولی در دوره نمایندگی اقای موحد اب نداشتند .حالا هم منتظر بمانید تا دور بعدی انتخابات و عملا به کسی رای دهید که مطمین باشید جاده تان درست شود .

پربازديد