تاریخ درج خبر : 1392/12/25
کد خبر : ۲۳۹۳۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -

پیگیری مطالبات فرهنگیان به روایت نماینده بویراحمد

سایت استان: پس از خبر خوش ابلاغ پرداخت مطالبات فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد به خزانه، پایگاه اطلاع رسانی غلام محمد زارعی مکاتبات و پیگیری های یکسال اخیر ایشان را در این خصوص منتشر می کند.

sa0

به گزارش سایت استان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی، در تاریخ “۱۳۹۱/۱۱/۱۵ “ “تسریع در پرداخت مطالبات فرهنگیان بازنشسته استان کهگیلویه و بویراحمد” از معاونت حقوقی و امورمجلس وزارت آموزش و پرورش درخواست شد و در تاریخ “۱۳۹۱/۱۱/۲۳” از سوی این معاونت اعلام شد: مجوز پرداخت پاداش مذکور از سوی هیئت دولت در سال ۱۳۸۶ لغو شده است و فوق العاده جذب و یک ماه مرخصی مناطق محروم نیز طبق مصوبه هیات وزیران در سال ۱۳۸۸ صرفا به کارکنان شاغل در مناطق روستایی تعلق می گیرد.

sa1

یک روز پس از پاسخ مذکور، نماینده مردم شریف بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی به وزیر آموزش و پرورش در این خصوص تذکر کتبی داد و وزارت آموزش و پرورش بعد از پنج روز و در تاریخ “۱۳۹۱/۱۱/۲۹” با ارسال نامه ای در خصوص اقدامات صورت گرفته توضیح داد.

sa2

 

sa3

همچنین در تاریخ “۱۳۹۲/۱۲/۰۶” مجددا پرداخت مطالبات فرهنگیان نیز در دستور کار قرار گرفت که در تاریخ “۱۳۹۲/۰۲/۱۱” وزارت آموزش و پرورش در خصوص اقدامات انجام شده به این درخواست توضیح داد.

sa4

 

.

sa5

اما در دولت یازدهم نیز پیگیری های نماینده مردم شریف بویراحمد و دنا برای تحقق خواسته به حق فرهنگیان ادامه داشت و در جلسه ای که با دکتر محمدباقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در تاریخ “۱۳۹۲/۰۸/۲۸” پیرامون مسائل استان برگزار شد این موضوع مطرح شد و بصورت کتبی نیز از ایشان خواسته شد تا اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهند که در همان تاریخ از سوی رسانه ها از قول غلام محمد زارعی عنوان شد: در این جلسه اعتبار لازم برای پرداخت بخشی از مطالبات مناطق محروم فرهنگیان در نظر گرفته شده است.

sa6

پس از آن جلسه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در نامه ای بصورت آنی به معاونت بودجه دستور داد تا اقدامات لازم برای اعتبار یاد شده بعمل آید که در متن نامه یاد شده، الفت پور به دژپسند معاون بودجه به جلسه مجمع نمایندگان با دکتر نوبخت اشاره شده است.

sa7

سرانجام پس از پیگیری های مکرر نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی محمدباقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری طی نامه ای به خزانه دار کشور دستور تخصیص اعتبار هزینه ای بالغ بر ۵۰میلیارد تومان را صادر کرد.

sa8

اما همه این ها بخشی از پیگیری های نماینده بویراحمد و دنا بود و غلام محمد زارعی در راستای اقدامات گذشته و برای پرداخت “بقیه مطالبات فرهنگیان” این بار به دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در تاریخ “۱۳۹۲/۱۲/۱۹” نامه نوشت و با اشاره به درخواست ها و پیگیری های مکرر صورت گرفته در گذشته از ایشان خواست تا نسبت به “پرداخت مطالبات فرهنگیان کهگیلویه و بویراحمد” اقدام لازم از سوی وزارت آموزش و پروش صورت گیرد.

تصویر نامه غلام محمد زارعی به رئیس جمهور در زیر آمده است:

sa9

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی، غلام محمد زارعی با توجه به اینکه همواره خود را خدمتگزار مردم میداند بر عدم انتشار این مکاتبات تاکید داشت ولی بنا به اصرار نزدیکان و عوامل دفتر ایشان و به منظور تنویر افکار عمومی و اطلاع از خدمات نماینده مردم شریف بویراحمد و دنا و همچنین جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی از این موضوع، این اسناد منتشر شد.

همچنین غلام محمد زارعی در گفتگویی کوتاه با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ضمن تشکر از استاندار محترم که به جد پیگیر تحقق این موضوع بودند، گفت: تاکنون بخشی از این مطالبات در آستانه پرداخت قرار گرفته و انشالله با همدلی و پیگیری مجمع نمایندگان استان و همراهی مدیران استانی شاهد تحقق کامل این خواسته بازنشستگان فرهنگی استان به صورت کامل باشیم و انشالله همزمان با فرهنگیان استان بتوانیم شاهد وصول مطالبات کارکنان سایر دستگاههای اجرائی و اداری استان مانند جهاد کشاورزی، مخابرات استان و … باشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • معلم گفت:

  خبر خوش دستور سلیقه ای پرداخت مطالبات فرهنگیان وبازنشستگان توسط مدیر اداره کل اموزش وپرورش
  استان در92/12/28 ومحروم نمودن اکثریت انها به عنوان عیدی
  سال 93 عیدشما مبارک

 • محمد گفت:

  تو را بخدا با این کارهایتان کم با شخصیت فرهنگیان بازی بکنید بابا مرگ یکبار شیون هم یکبار شما اگر واقعا قابل پرداخت است پرداخت کنید اگر هم نه یکبار اعلام کنید و قضیه را تمام کنید

 • سید فضل الله گنجی پور گفت:

  مسابقه ی نمایندگان استان درخصوص پرداخت حق الزحمه مناطق کمترتوسعه یافته؛

 • مهدی گفت:

  کی قراره پرداخت بشه؟ به روز حساب میکنن یا نه؟

 • محمد گفت:

  سال 1352 در پایه دوم ابتدایی داستانهای تصمیم کبری جوجه نافرمان یار مهربان وچوپاندروغگو را خواندیم هنوز این مطالب زیبا در ذهنمان نقش بسته.

 • عشاق گفت:

  خوبه
  نه انگار ی کاراییم میکنه
  اما همچنان کورسوی امیدی بهت نیست

  • استاد دانشگاه گفت:

   حسادت شما هم پنهان شدنی نیست!
   خدا رو شکر آقای زارعی به دور از ریا کاری و جنجال رسانه ای همانند برخی که ادعا داشتند تنها خود پیگیر این جریان بودند در حالی که با انتشار این اقدامات رو سیاهی برای چهره زغالشان باقی ماند نشان دادند بهترین خدمت به این ملت صداقت است.

پربازديد