تاریخ درج خبر : 1392/12/26
کد خبر : ۲۳۹۴۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

نجات مادر باردار و زایمان در تراکتور

سایت استان: با تلاش تیم سلامت مرکز بهداشتی درمانی دیشموک، جان مادر بارداری در روستای چندار واقع در 6 کیلومتری بخش دیشموک نجات یافته و به مرکز شبانه روزی درجه یک سلامت شهر دیشموک انتقال یافت.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه، در پی تماس تلفنی بهورز روستای “چندار” و درخواست کمک فوری با توجه به شرایط خاص مادر باردار و نیاز به انتقال فوری وی به مرکز بهداشتی درمانی و از آنجا که امکان ارتباط راه زمینی به دلیل بارش برف شدید وجود نداشت؛ موضوع از طریق مرکز بهداشت شهرستان کهگیلویه پیگیری و تلاش برای نجات جان مادر باردار آغاز شد.

با توجه به بارش شدید برف و وضعیت نامناسب جاده که امکان حرکت خودرو، با مشکل جدی مواجه شده بود، با همکاری مردم و در اختیار گذاشتن یک دستگاه تراکتور جهت تسطیح مسیر و اعزام تیم درمانی (ماما و مسئول مرکز) به منطقه عملیات کمک رسانی درمانی آغاز شد.

این گزارش حاکی است: این تیم، به همراه تجهیزات درمانی مورد نیاز وارد منطقه شده و سپس در ساعت 23 و 30 دقیقه شب به سمت دیشموک حرکت کردند. با توجه به شرایط خاص مادر باردار، در مسیر چندار به دیشموک، زن بادار با اقدامات فوری و لازم پزشکی در تریلی تراکتور وضع حمل کرده و به مرکز بهداشتی و درمانی دیشموک انتقال داده شد.

بر پایه این گزارش، با تلاش تیم درمانی، سومین فرزند مادر جوان، سالم چشم به جهان گشود که حال عمومی مادر و فرزند نیز رضایت بخش اعلام شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد