تاریخ درج خبر : 1392/12/27
کد خبر : ۲۴۰۱۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

تنش در نهاد کتابخانه های استان/ جلوگیری از ورود سرپرست جدید

سایت استان: روز گذشته برخی از کارمندان که با انتصاب سرپرست جدید اداره کل کتابخانه های عمومی استان مخالف بودند با قفل کردن در ورودی مانع از ورود شفیعی به این اداره کل شدند.

News-635210413818524330

به گزارش سایت استان، طی روزهای گذشته خبر انتصاب شفیعی مدیرکل اسبق کتابخانه ها به عنوان سرپرست جدید در رسانه ها منتشر شد. برخی از کارمندان این اداره کل نیز مراتب اعتراض خود را با انتشار نامه ای در برخی رسانه ها اعلام کرده بودند.

اما روز گذشته و بعد از اینکه از ورود سرپرست جدید ممانعت بعمل آمد، وی با مراجعه به استانداری خواستار ملاقات با استاندار شده بود. وقتی عنوان وی مورد سوال قرار می گیرد خود را سرپرست جدید نهاد کتابخانه معرفی می کند اما مسئولان دفتر استاندار از این انتصاب اظهار بی اطلاعی می کنند و کماکان نادر حسینی را به عنوان مدیرکل این نهاد می شناسند و تقاضای وی برای ملاقات با استاندار بی پاسخ می گذارند.

منابع آگاه می گویند با وساطت دبیر شورای تامین شهرستان بویراحمد، مدیر حراست ارشاد و رابط فرهنگی اداره اطلاعات، سرپرست جدید بالاخره به ساختمان کتابخانه عمومی وارد می شود.

شفیعی که پیش از این و در دولت احمدی نژاد شش سال این مسئولیت را نیز عهده دار بود با اعتراض کارکنان از این مسئولیت کنار گذاشته شده بود و اکنون نیز با حکم برقی شیرازی معاون اداری مالی نهاد کتابخانه های کشور به عنوان سرپرست منصوب شده و این درحالی است که گویا آقای ملک احمدی دبیرکل نهاد کتابخانه های کشور نیز از این انتصاب بی اطلاع بوده است.

آن گونه که از مشاهدات عینی بر می آید کماکان جو کتابخانه عمومی استان متشنج است و برخی کارمندان مخالف سرپرست جدید، خواهان لغو حکم وی هستند.

سایت اطلاع رسانی این اداره کل نیز کماکان نادر حسینی را مدیرکل می داند و تا لحظه تنظیم این متن، خبر انتصاب سرپرست جدید را پوشش نداده است.

البته موضوع بازنشسته بودن شفیعی نیز مخالفان را به لغو این حکم امیدوار کرده است و منتظر عکس العمل استاندار در این زمینه هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • علی گفت:

  ببینید دنبال کسی حرف نزنید .شفیعی مرد بزرگواری به شما ربطی نداره.نظر ندید

 • غریب گفت:

  باسلام
  متاسفانه سایت شما سایت مردم استان نیست چرا که اگر می بود باید از حق مردم دفاع می کرد نه از منافه شخصی چند نفر ؟؟؟؟؟؟
  حضرت امام (ره ) می فرمایند هرکسی که اموال بیت المال را در جهت منافع شخصی استفاده کند هم به کشور خیانت کرده وهم به اسلام عزیز.
  تاکی این استان باید چوب ندانم کاری عده ای را بخورد .آقا حسینی اخلاقش خوب بود ولی مدیریت و اقتدار نداشت.بطوریکه تمام تصمیماتش توسط یک نفر گرفته می شد(همه کتابخانه ای ها می شناسندش).یک نفری که حتی به حرف خود حسینی هم هم گوش نمیداد.

 • وجدان گفت:

  دوست دار محمد مسعودی سلام . ضرب المثلی لری است که می گویند حق را بگو بگذار با عمر باشد.چرا حق و حقیقت را نمی گویی ؟؟؟
  چرا از زحماتی که سالها ما دیدیم ،شفیعی کشید تشکر نمی کنی ؟؟؟
  چرا ملک احمدی که همیشه به فکر نیرو بوده و هست را زیر سئوال می بری ؟؟؟
  مستند بگو نادر حسینی چه زحمتکی کشید که ازش تشکر می کنی ؟؟؟
  آدم ناسپاسی که تمام آنهایی که برایش شبانه روز کار کردند حتی هادی نیکبخت را نادیده گرفت و فقط و فقط به فکر ارتقاء خودش بود؟؟؟
  آدم ناتوانی که با حضورش برق و آب کتابخانه ها هم قطع شد؟؟؟
  زمان مدیریت شفیعی یک بار هم ما چای خشک و قند از خانه نیاوردیم و دو سال مدیریت نادر حسینی ما چای خشک و قند را از خانه می آوردیم و روز زن و مرد هم هر گز چیزی گیرمان نیامد؟؟؟
  در حالی که سالها با مدیریت شفیعی روز زن و مرد ربع سکه و هدیه و جشن میگرفتیم و خوشحال بودیم ؟؟؟
  حق را بگو برادر بگذار با کافر باشد.
  مطمئنم صد در صد کتابداران امثال نادر حسینی را برای مدیریت نمی خواهند .
  اما امثال محمود شفعی شاید پنجاه پنجاه باشد.
  حق را بگو بگذار با کافر باشد.

 • کتابدار آگاه گفت:

  من و همه کتابداران آگاه دیگر شکایت …………. را به امام حسین (ع) می کنیم. پولی که برای زیارت برده ای حق ما کتابداران است که دو سال تمام خوردی و حیف و میل کردی و با ماشین اداره و خط تلفن اداره و هزینه های اداره خوردی و به ما ها ندادی و مشکلات ما را حل نکردی .اگر شفیعی را بگذارند باشد که نمی گذارند خسارتهایی که ……….. وارد کرده است را شاید جبران کند.ببین آقای صفایی که همه کارهایش را تهران انجام داده بود، یک سال به خاطر یک امضای ……….. بلاتکلیف بود و حالا با آن امضاء توسط مدیر توانمندی چون شفیعی بعد از یک سال از بلاتکلیفی در آمد؟؟؟

 • نماینده کتابدارن زحمتکش استان گفت:

  نادر حسینی هیچگونه از آیتمهای مدیریتی را نداشت ، و خداییش قابل قیاس با محمود شفیعی نیست. ما قلبا و روحا محمود شفیعی را دوست داریم محمود شفیعی کسی است که با دست خالی و با صفر شروع کرد و کتابخانه ها را به اینجا رساند.روز قیامت روبروی شما ها که از بدی او می گویید می ایستد. بهتر است در مورد شفیعی که مدیر توانمندی بوده و هست منصفانه صحبت کنید.محمود شفیعی نکته سنج و نکته بین بوده و هست. اخلاق حسینی نادر حسینی کجا بود مگر دین ندارید که این حرفها را می زنید، اگر محمود شفیعی داد می زد می ارزید به تذکرات کتبی بی معنی نادر حسینی .نادر حسینی به این خاطر آروم بود که روش نمی شد بین مجموعه بگردد و ادای مدیران را در بیاورد و به این خاطر روش نمی شد که در دوسال مدیریتش هیچ نفعی به ما کتابدارن و کتابخانه ها نرساند.نادر حسینی در مقابل محمود شفیعی هیچی نبود و هیچی نداشت.ما باید جلوی ورود نادر حسینی را می گرفتیم.نه محمود شفیعی را .صد در صد مجموعه نادر حسینی را رد کرده اند حتی دوستانش بیاید نظر سنجی کنید تا ببینید کی راست می گوید و کی دروغ.

 • ناشناس گفت:

  سلام بر حسینی واخلاق حسینی اش،در جوار حرم امام حسین برای عاقبت به خیری ما کتابدارا دعا کن شاید خدا صدای تورو زودتر از ما بشنوه.

 • دوست داران محمد مسعودی گفت:

  ﻭﻗﺘﯽ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻣﻠﮏ ﺍﺣﻤﺪﯼ ﺧﻮﺩ ﯾﮏ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺭﻭ ﺑﻪ ﻋﻘﺐ
  ﺍﺳﺖ . ﻭﻗﺘﯽ ﺑﻪ ﺟﺎﯼ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯﻧﯿﺮﻭﻫﺎﯼ ﭘﺮﺗﻮﺍﻥ ﻭ ﺍﺻﻼﺡ ﻃﻠﺐ
  ﺍﺯﯾﮏ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﺳﻮﺧﺘﻪ ﺩﺭﺳﻄﺢ ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ ﻫﺎ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﯿﺸﻮﺩ
  ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺁﻥ ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺯﺍﯾﻦ ﻧﻤﯿﺸﻮﺩ .ﺑﺎﺯﮔﺸﺖ ﺑﻪ ﻋﻘﺐ ﻭ ﯾﮏ ﻋﻘﺐ ﮔﺮﺩ
  ﻣﻔﺘﻀﺢ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ.
  ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺍﻗﺎﯼ ﺷﻔﯿﻌﯽ ﯾﻌﻨﯽ ﺑﺎﺯﮔﺸﺖ ﺑﯽ ﺍﺣﺘﺮﺍﻣﯽ،ﺑﺎﺯﮔﺸﺖ ﺭﺍﺑﻄﻪ
  ﺑﺎﺯﯼ،ﺑﺎﺯﮔﺸﺖ ﺍﺩﺑﯿﺎﺕ ﺗﻬﺪﯾﺪ ﻭ ﺍﺭﻋﺎﺏ،ﺑﺎﺯﮔﺸﺖ ﯾﺎﺱ ﻭ ﺗﺮﯾﺪ ﺑﻪ
  ﺟﺎﻣﻌﻪ ﮐﺘﺎﺑﺪﺍﺭﯼ ﺍﺳﺘﺎﻥ .
  ﺍﻧﮕﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﭼﻨﺪ ﻣﺎﻩ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﻦ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻭ ﺩﺳﺖ ﺍﻧﺪﺭﮐﺎﺭﺍﻥ ﻧﻬﺎﺩ
  ﺩﺭ ﺧﻮﺍﺏ ﻏﻔﻠﺖ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﻭﯾﺎ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺧﻮﺍﺏ ﺯﺩﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﻭ ﻣﺨﺎﻟﻔﺖ
  ﻫﺎﯼ ﮐﺎﺭﮐﻨﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﻧﻬﺎﺩ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﺷﺨﺺ ﺭﺍ ﻧﺪﯾﺪﻧﺪﻭ ﯾﺎ ﻧﺨﻮﺍﺳﺘﻨﺪ ﮐﻪ
  ﺑﺒﯿﻨﻨﺪ .
  ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺍﻗﺎﯼ ﺷﻔﯿﻌﯽ ﯾﻌﻨﯽ ﺩﻫﻦ ﮐﺠﯽ ﻭ ﺑﯽ ﺍﺣﺘﺮﺍﻣﯽ ﻭﺑﯽ
  ﺍﻋﺘﻨﺎﯾﯽ ﺑﻪ ﻣﺨﺎﻟﻔﺖ ﻫﺎ ﻭ ﺷﻌﻮﺭ ﮐﺎﺭﮐﻨﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﻧﻬﺎﺩ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺘﺎﻥ
  ﻭ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺍﺛﺒﺎﺕ ﺍﯾﻦ ﻣﺪﻋﺎ ﮐﻪ ﺍﺻﻼﺡ ﻃﻠﺒﺎﻥ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺩﺭ ﺧﻮﺍﺑﻨﺪ ﻭ ﺯﻭﺭ
  ﺯﺍﺭﻋﯽ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﻩ ﺍﺻﻮﻟﮕﺮﺍﯼ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺑﻮﯾﺮﺍﺣﻤﺪ ﺑﻪ ﺯﻭﺭ ﺗﻤﺎﻣﯽ
  ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﺍﺳﺘﺎﻧﺪﺍﺭﯼ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻭ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺍﺻﻼﺡ ﻃﻠﺐ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻣﯿﭽﺮﺑﺪ ﻭ
  ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻣﺎ ﺑﺴﻮﯼ ﻗﺒﯿﻠﻪ ﮔﺮﺍﯾﯽ ﻭ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺑﺎﺯﯼ
  ﺭﻓﺘﻪ ﺍﺳﺖ .
  ﺑﻪ ﻫﺮﺣﺎﻝ ﺑﺎﯾﺪ ﺍﺯ ﺯﺣﻤﺎﺕ ﻧﺎﺩﺭ ﺣﺴﯿﻨﯽ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﻣﺪﺕ ۲ﺳﺎﻟﻪ
  ﺗﺸﮑﺮﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﺍﺛﺒﺎﺕ ﻧﻤﻮﺩ ﺍﺳﻮﻩ ﺗﻘﻮﺍ ﻭ ﺍﺧﻼﻗﻤﺪﺍﺭﯼ ﺍﺳﺖ .
  ﭼﯿﺰﯼ ﮐﻪ ﺑﯽ ﺷﮏ ﺑﺎ ﺭﻓﺘﻦ ﺷﻔﯿﻌﯽ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﻧﻬﺎﺩ ﺍﺩﺍﺭﻩ ﻧﻬﺎﺩﯾﻨﻪ ﺷﺪ
  ﻭ ﺑﺎ ﺑﺎﺯﮔﺸﺖ ﻭﯼ ﺑﺎﺯ ﺑﻪ ﺑﻮﺗﻪ ﻓﺮﺍﻣﻮﺷﯽ ﺳﭙﺮﺩﻩ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ ﻭ
  ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﺸﺎﻥ ﺩﺭ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ ﺟﺪﯾﺪﺵ ﺁﺭﺯﻭﯼ ﺗﻮﻓﯿﻖ ﻣﺴﺌﻠﺖ ﺩﺍﺭﯾﻢ .

 • کتابدارچچچ گفت:

  آقای استانداربه دادمابرس .متاسفم که به شماشخصیت اول استان بی حرمتی شده آقای استاندارخودت قضاوت کن تاآخرقضیه روفقط به فکرماکتابدارباش ممنون اززحمات شما استاندارمحترم

 • دانشی گفت:

  آقای نادر حسینی من هرگز و هرگز از حقم نمی گذرم چه روزها که دو شیفت وسه شیفت برایت کار کردم و تو حتی یک تقدیر وتشکر زبانی هم از من نکردی، یک سال تمام با بدبختی و به سختی اخبار کتابخانه ها را بدون اینکه تو به من برسانی از این طرف وآن طرف می گرفتم و به جای تو جملات قصار می نوشتم، کلی از جیب خودم در حوزه روابط عمومی کتابخانه ها هزینه کردم ،دو ترم تمام در کلاسهایم شرکت نکردم ،به خاطر زیاد نشستن پشت کامپیوتر که گاها نماز ظهرو عصر ومغرب وعشاء را با هم می خواندم و نهار وشامم را با هم می خوردم دچار کمر درد شدید شدم و از شدت کمر درد تا صبح خوابم نمی برد،و نهایتا به خاطر این درد شدید راهی بیمارستان چمران شیراز شدم آن هم با هزینه های سنگین ، یک سال تمام در حوزه روابط عمومی کتابخانه های استان بدون امکانات لازم و بدون نیرویی که بارها به دروغ قول دادی زحمت کشیدم، در نهایت مورد تقدیر نهاد کتابخانه های کشور قرار گرفتم و اما تو حتی یک تشکر زبانی از من نداشتی.بعد از خدا، همه همکارانم شاهدند که من با دل و جان دو شیفت وسه شیفت و گاهی تا یازده شب کار می کردم و تو هیچکدام را ندیدی.اما وقتی به خاطر بی انصافی ها و ناسپاسی هایت از حوزه روابط عمومی استعفا دادم ، تمام تلاشت این بود که از من بیچاره زهر چشم بگیری و این کار را هم کردی، یک سال زحمات مرا نادیده گرفتی و یک روز استراحت پزشکیم را غیبت محسوب کردی تذکر زدی و برایم کسر حقوق زدی . این مطلب را برای حضرت حق نوشته ام و از او حقم را می خواهم .من هم با همکارانم موافقم که تو به درد مدیریت نمیخوری و نخواهی خورد.هرگز تو را نخواهم بخشید.

 • کتابدار گفت:

  تورو خدا یکی جلو اینو بگیره.شفیعی برو ازاین اداره.برو.یکی مارو از دست این خلاص کنه

 • بی طرف بی طرف گفت:

  دوستان و همکارانی که با مدیریت محمود شفیعی مخالفید، چرا جلوی نادر حسینی را نگرفتید که یک تهیه کننده بود و بر ما تحمیلش کردند تا دو سال تمام کتابخانه های استان را به زوال کشاند؟؟؟؟؟ واقعا چرا؟؟؟؟؟
  از همینجا به دکتر هدایتخواه عرض می کنم هر چه سریعتر به خاطر پستی که به نادر حسینی داد تا کتابخانه ها را به زوال بکشاند و ما را بی انگیزه سازد تا روزی هزار بار آرزوی برگشتن شفیعی را بکنیم از درگاه حق طلب استغفار نماید.

 • کتابدار گفت:

  قطعا استاندار مانع از این کار خواهد شد.استاندار این بی حرمتی به خود و کتابداران اتان را بی جواب نخواهد گذاشت.استاندار مچکریم

 • تقوی گفت:

  این انتصاب را به جامعه اصلاح طلبی استان تسلیت عرض می نماییم

 • رحیمی گفت:

  شفیعی برووووووووووووووووووووووووووووووووووو.جای تو اینجا نیست

 • متعهد و متخصص گفت:

  کتابخانه های استان، زمانی رو به زوال و نابودی رفتند که ………. مدیر کل کتابخانه های استان شد.فردی که از دین ، جناح و مدیریت و پستش سوء استفاده کرد .فردی که اگر من یک …….. داشتم شاید آن را در پست نگهبان …….. هم نمی گذاشتم ،فردی که باعث شد آمار مراجعه کننده ها و کتابهایی امانتی به شدت منفی شود.شخصی که دنبال آمار وارقام بود .و کتابخانه ها را سکوی پرتاب خود کرد تا در صدا وسیما بتواند پستی بالاتر را تصاحب کند.کتابداران مگر خواب بودند که دو سال به همچنین شخصی اجازه ورود به کتابخانه ها را دادند .

  • جمعی از کارکنان کتابخانه عمومی گفت:

   نادر حسینی انسان و شخصیت متعهدی است که هیچگاه هچ یک از بستگان و اشنایان خود را در این مدت به کار نگماشت و تنها برای رضای خدا کرد .متاسفانه به خاطر عادت زشتی که در استان ماست نیروهای مخلص مورد بهتان و تهمت قرار می گیرند. و بدبختانه برخی ها تصور می کنند ادارات و سازمان ها و پستهای دولتی ارث پدرانمان است که نمی گذارند افراد متعهدی مثل نادر حسینی خدمت کنند متاسفانه عده ای نبا این افکار کوته بینانه نمی گذارند استان مان پیشرفت کند به هر حال اقای حسینی کشته مرده پست و خدمت نیست کسی هدفش رضای خدا باشد در هر وظیفه ای مخلصانه کار خواهد کرد.

 • اشکان گفت:

  زارع دیگه بسته.دیگه دست از این قوم و تبار بازی دست بردار.این اومد نهاد چیکارکنه.بسه دیگه

 • کتابدار مرکزی گفت:

  ما مخالف شفیعی هستیم.استاندار جلوی این انتصاب را بگیرد.تو رو امام حسین.

 • کتابدار گفت:

  خدا از برقی شیرازی نخواهد گذشت.
  آقای ملک احمدی خوب عیدی به جامعه کتابداران دادی.خوب.چنان دردی در دلمان کاشتی که ازخدا برایتان طلب استغفار مینماییم.

 • مرتضی گفت:

  آقایان اصلاح طلب تاکی باید شاهد این نوع انتصابات باشیم
  بازهم اصولگرایان بر شما پیروز شدند.!!!!!!!؟!؟؟؟؟
  آیا زور تمام شما ومجموعه استانداری به زارع نمیرسد؟انتصابات زشت و زننده ای که باعث شرمساری ماست.آقای زارع آگر پست استانداری و معاونینش را به اقوام و ایل تبارتان ببخشیم این روح و خوی خصلت تمامیت خواهیت پایان میابد؟

 • شهرام گفت:

  بازگشت شفیعی یعنی دهن کجی و توهین مستقیم به جامعه کتابداران.مدیر اصولگرایی که 2سال پیش با فشارهای ما کتابداران ازاینجا اخراج شد و به تحت پیگرد تخلفات اداری قرارگرفت باز به واسطه رابطه بازی به این اداره بازگردانده شد.

 • […] منبع خبر: سایت استان کهگیلویه و بویراحمد […]

پربازديد