تاریخ درج خبر : 1392/12/29
کد خبر : ۲۴۱۲۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -

زیرگذر گچساران افتتاح شد

سایت استان: زیرگذر شهید تندگویان گچساران با حضور مسئولان استانی و وزارت نفت به بهره برداری رسید.

این زیرگذر ظهر چهارشنبه با حضور نماینده شهرستانهای گچساران و باشت، استاندار کهگیلویه وبویراحمد، مدیرعامل مناطق نفتخیز جنوب و جمعی از مسئولان استانی به بهره برداری رسمی رسید.

IMG15280441

زیرگذر شهید تندگویان گچساران که از اعتبارات عام المنفعه وزارت نفت در مناطق نفتخیز محروم در سال 89 کلنگ زنی شد پس از وقفه های طولانی بدلیل وجود موانع در زمان ساخت پس از 36 ماه در آستانه روز ملی شدن صنعت نفت در این شهر افتتاح شد.

اعتبار زیرگذر شهید تندگویان گچساران 155میلیارد ریال بوده و با طول یکهزار و 100 متر و عرض 104 متر دارای دوباند رفت و برگشت دو خطه و دارای سازه بتونی است.

زیرگذر شهید تندگویان گچساران در مدت 36 ماه با مشکلات فراوانی همچون قرار گرفتن فیبر نوری مخابرات در مسیر احداث و همچنین کانال های آب شهری مواجه شد که تاخیری بیش از 17 ماهه را در ساخت این پروژه عظیم شهری ایجاد کرد.

zirgozar

نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهارداشت: مشکلات زیرگذر گچساران آن را به صورت یک غده چرکین در مرکز شهر تبدیل کرده بود و با کمبود اعتباراتی که درشرکت ملی مناطق نفتخیز در سال 92 وجود داشت عملیات اتمام پروژه به کندی پیش می رفت.

غلامرضا تاجگردون تصریح کرد: در مدت سه ماه اخیر پیگیری بسیاری جدی برای تکمیل این پروژه صورت گرفت و با تعامل خوبی که با وزارت نفت برقرار شد بسیاری از کمبود اعتبارات سریعا برطرف شد.

تاجگردون افزود: در این مدت سه ماه همه مردم، شهرداری و شرکت نفت همت عالیه خود را برای اتمام این پروژه عظیم شهری به کار بستند.

وی تاکید کرد: بافت فرسوده گچساران نیز نیاز به یک همت بالا دارد که با کمک وزارت نفت و پیگیری های بسیار بدنبال برطرف شدن این مشکل نیز هستیم.

لزوم تسریع در اتمام پروژه های بیمارستان96 و 64 تختخوابی گچساران

استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز در این مراسم اجرای پروژه های عام المنفعه وزارت نفت در مناطق نفتخیز را جز وظایف اجتماعی شرکت های بزرگ عنوان کرد و افزود: همه شرکت های بزرگ بایستی نسبت به خدمت رسانی در موقعیت جغرافیایی حوزه کاری خود مسئولیت پذیر باشند.

سید موسی خادمی افزود: وزارت نفت دراجرای بسیاری از طرح های عام المنفعه در گچساران موفق عمل کرده و امیدواریم این روند در تکمیل پروژه های بیمارستان 96 و 64 تختخوابی این شهر نیز نمود عینی پیدا کند.

فرماندار گچساران نیز در این مراسم با قدردانی از صبر و تحمل مردم در مدت اجرای پروژه و مشکلات ترافیکی که در این مدت برای آنها ایجاد شده بود تصریح کرد: پروژه زیرگذر شهید تندگویان گچساران در مدت سه ماه اخیر 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

عبدالرحیم رحیمی تاکید کرد: اگر پیگیری های نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی نبود پروژه زیرگذر با تاخیر بیشتری به پایان می رسید.

رحیمی افزود: در اتمام پروژه زیرگذر شهید تندگویان گچساران همه دستگاه ها خصوصا نفت و گاز گچساران تلاش بسیاری انجام دادند که از این بابت شایسته تقدیر هستند.

منبع:مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد