تاریخ درج خبر : 1393/01/07
کد خبر : ۲۴۵۷۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -

سه تیم مناطق لرنشین کسر امتیاز شدند

سایت استان: کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در اطلاعیه ای مشکوک و کم سابقه، سه تیم از مناطق نفتخیز اما محروم لرنشین از جمله تیم نفت مسجدسلیمان را که بخت اول صعود به لیگ برتر به شمار می رود، به کسر یک امتیاز محکوم کرد و به این ترتیب در هفته پایانی این رقابتها، نفت مسجدسلیمان در آتش محرومیت سوخت.

n00068197-b

«طی حکمی از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، تیم‌های نفت مسجدسلیمان، نفت گچساران و شهرداری یاسوج با کسر امتیاز مواجه شدند»

تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان شانس اول صعود به لیگ برتر فوتبال ایران محسوب می شود و کافی است از دو بازی باقیمانده خود یک امتیاز (یک تساوی) کسب کند تا به لیگ برتر صعود کند.

غلامرضا بهروان مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ، در مصاحبه با خبرگزاری فارس به طور غیرمستقیم تایید کرد که کسر یک امتیاز از نفت مسجدسلیمان، با هدف جلوگیری از صعود این تیم به لیگ برتر بوده است!

خبرگزاری فارس در خبری با تیتر «اگر تیمی شرایط حضور در لیگ ‌برتر را نداشته باشد جلویش را می‌گیریم»، نوشت: «بهروان در پاسخ به این سوال که اگر تیمی مثل نفت مسجدسلیمان یا تیم‌های مشابه که شانس زیادی برای لیگ برتری شدن دارند اما از نظر الزامات AFC شرایط خوبی ندارند راهی لیگ برتر شوند، تکلیف چیست، افزود: ما از همان ابتدا به مسئولان تیم نفت مسجدسلیمان این موضوع را گفتیم که به آنها برخورد. ما نباید برای اجرای قانون از کسی اجازه بگیریم چرا که این مسائل الزامات سازمان لیگ نیست بلکه الزاماتی است که AFC برای ما تعیین کرده است. ما به دنبال توسعه فوتبال هستیم اما این دلیل نمی‌شود که برای توسعه فوتبال از الزامات و بدیهیات چشم‌پوشی کنیم. همه چیز تیم‌های لیگ برتری باید استاندارد باشد و فقط نباید به زمین چمن ورزشگاه اکتفا کرد. بحث هتلینگ، فرودگاه، دسترسی به استادیوم و… از الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیاست. شما ببینید که تیمی مثل گهر نیم فصل در کرج میزبان بازی‌هایش بود اما جامعه فوتبال دیگر چنین شرایطی را نمی‌پذیرد.

این مقام مسئول در ورزش کشور، در پایان سخنان خود تاکید کرد: اگر هم تیمی با این شرایط به لیگ برتر صعود کند ما برابر مقررات با آنها برخورد می‌کنیم و تیم‌هایی که شرایط استاندارد نداشته باشند نمی‌توانند در لیگ برتر بازی کنند. این تیم‌ها باید آیین‌نامه را بخوانند و اخطارها را جدی بگیرند نه اینکه فکر کنند با فشار مردم می‌توانند کارهایشان را پیش ببرند.

به گزارش ایبنانیوز، حکم صادره علیه تیم نفت مسجدسلیمان و سایر تیم های مناطق لرنشین، قابل تجدیدنظر است و مرجع تجدیدنظر کننده، کمیته استیناف فدراسیون فوتبال است و نخبگان بختیاری در صورت واکنش خردمندانه و قانونی، می توانند جلوی این ظلم آشکار را بگیرند.

مدیر کمیته فنی باشگاه نفت مسجسلیمان: آقای بهروان چه از جان ما میخواهد؟

مجتبی حیدری مدیر کمیته فنی تیم نفت مسجدسلیمان در گفتگو با آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، در خصوص کسر یک امتیاز بعنوان جریمه انضباطی گفت: «نمی دانیم آقای بهروان چه از جان مسجدسلیمان می خواهد؟ آقای بهروان می خواهد به هر بهانه ای شده، مانع از حضور تیم نفت در لیگ برتر شود اما ما از طریق مبادی قانونی و در عین مظلومیت، پیگیری خواهیم کرد و سعی می کنیم نگذاریم حق جوانان و مردم فوتبالدوست شهر پایمال گردد».

حیدری از شرایط پیش آمده برای نفت مسجدسلیمان، اظهار تأسف کرد و گفت: «همه اعضای خانواده نفت مسجدسلیمان سعی می کنیم در زمین بازی و در دو مسابقه باقیمانده، پاسخی به این تصمیم ناعادلانه رییس لیگ داده و از حقوق بحق و قانونی جوانان شهر با همه توان دفاع کنیم».

مجتبی حیدری افزود: «باشگاه نفت مسجدسلیمان قطعاً درخواست تجدیدنظر را در کمیته استیناف فدراسیون فوتبال مطرح خواهد کرد و از همه نهواداران نفت و مسئولان استان خوزستان می خواهیم از این تیم حمایت کنند».

سرمربی تیم نفت مسجدسلیمان: کسر یک امتیاز از تیم نفت، ناعادلانه و غیرقانونی است

بهروز مکوندی سرمربی تیم نفت مسجدسلیمان در گفتگو با آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، گفت: بهانه، به بازی رفت تیم نفت با تیم پارسه در مسجدسلیمان بر می گردد که بعلت برخورد ناشایست دو تماشاچی، باشگاه تنبیه شد و ما در باشگاه نفت در تاریخ ۲۳ آذر ۹۲ رسماً به آن اعتراض کردیم و نهایتاً منجر به جریمه نقدی شد و تمام مبلغ جریمه در همان زمان به طور کامل به حساب فدراسیون واریز شد و علی القاعده پرونده آن بسته شده بود، اما ناگهان بعد از حدود چهار ماه و دقیقاً یک روز مانده به سال جدید که عملا تمام ادارات و رسانه ها تعطیل بودند، چنین تصمیمی از جانب رییس لیگ به مسئولان باشگاه اعلام شد و همه را شگفت زده کرده و شائبه های فراوانی ایجاد نموده است. و ما این تصمیم را غیرعادلانه و غیر قانونی می دانیم.

سرمربی تیم نفت مسجدسلیمان گفت: در صبح روز بازی برگشت با تیم پارسه تهران، آقای بهروان در یک مصاحبه علناً اعلام کرد که از ورود نفت مسجدسلیمان به دلایل مشکلات فنی ورزشگاه و آماده نبودن مسجدسلیمان برای میزبانی جلوگیری خواهم کرد. این شیوه سخن گفتن و موضع گیری ایشان، قبل از اینکه تکلیف لیگ دسته یک مشخص شود غیر اخلاقی و یک پیشداوری مغرضانه است. زیرا از زمان اتمام لیگ دسته یک تا آغاز لیگ برتر، حدود شش ماه زمان وجود دارد. ایشان باید اجازه می دادند لیگ دسته یک به اتمام می رسید و چنانچه نفت به لیگ برتر راه پیدا می کرد، مسائل و مشکلات مورد نظر فدراسیون نظیر کمبود امکانات ورزشگاه مسجدسلیمان را اعلام می کرد و نباید اینگونه موجب دلسردی و تضیف روحیه بازیکنان می شد.

بهروز مکوندی افزود: از طرفی اراده مسئولین نفت هم بر این بود تا در صورت راهیابی تیم به لیگ برتر، مشکلات موجود را برطرف نمایند و به اندازه کافی زمان وجود داشت.

سرمربی تیم نفت مسجدسلیمان گفت: جای این پرسش وجود دارد که مگر همه تیم های موجود در لیگ برتر شرایط لازم را دارند؟ مسلماً برخی تیم ها مشکلاتی به مراتب بیشتر از ما دارند اما متاسفانه نگاه ریاست سازمان لیگ، نگاه منفی و سلبی است و ظاهراً قصد دارند به هر قیمتی از راهیابی نفت مسجدسلیمان به لیگ برتر ممانعت به عمل آورند؛ در حالی که همه می دانند که باید به تیم هایی مانند نفت و شهری مانند مسجدسلیمان با توجه به پتانسیل قوی موجود جوانان چه از نظر قابلیت های ورزشی چه از منظر حجم بالای شیفتگان و طرفداران این ورزش در شهر باید با نگاه مثبت به موضوع بنگرند و در جهت رفع مشکلات همکاری و مساعدت کنند نه کارشکنی!

سرمربی نفت مسجدسلیمان گفت: همانگونه که AFC در برخورد با مشکل بدهی بسیار بالای بعضی از تیم ها که می تواند منجر به حذف آنان شود، به دلیل پتانسیل بالای فوتبال کشور با نگاه مثبت و اغماض با آنان برخورد می کند که تعداد بالای سهمیه ایران در لیگ آسیا خود دلیل محکمی بر این مدعاست، باید از مدیران سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال سوال کرد که آیا ما با کشورهایی مانند کره و ژاپن و عربستان و قطر و استرالیا در شرایط مساوی قرار داریم یا اساسا شرایط این کشورها با شرایط تیمهای ما قابل قیاس است؟ بنابراین AFC صرفاً به دلیل وجود استعدادهای موجود تیمی و علاقه مندان به فوتبال در ایران برخوردی مسامحه آمیز دارد و برخی مشکلات را نادیده می گیرد اما باعث تاسف است که این نگاه و اینگونه برخوردهای تنگ نظرانه با تیمی مانند نفت مسجدسلیمان که برخاسته از شهری با این همه سوابق درخشان در فوتبال است، صورت می گیرد.

سرمربی تیم نفت مسجدسلیمان گفت: ما هم اکنون با توجه به مدارک و مستندات قانونی که در دست داریم، از طرق مختلف در حال پیگیری برای رفع این مشکل هستیم و دکتر اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس هم به جد پیگیر هستند و امیدوار هستم در این تصمیم که یک تصمیم کاملا غیر عادلانه و غیر قانونی است و تصور نمی کنم در هیچ نقطه ای از جهان چنین تنبیهی وجود داشته باشد، تجدیدنظر به عمل آید.

منبع:ایبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • کا محقلی گفت:

    چه تیتر چندش آوری. تا کی میخواین این مسائل قومی را دامن بزنید؟ من خودم لر هستم اما بیزارم از این کوته فکریها

  • گنجی طولیان گفت:

    بهتر بود تیتر این جوری میزدی:تضییع مجدد حقوق سه تیم فوتبال شیرمردان بختیاری وبویراحمدی

  • بهلول گفت:

    لر بازی یعنی همین

پربازديد