تاریخ درج خبر : 1393/01/09
کد خبر : ۲۴۷۱۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -

لزوم احداث پایگاه اورژانس در مجاورت تونل های جاده بابامیدان/ خدمات بی نظیر پایگاههای نوروزی 115

سایت استان: پایگاههای اورژانس جاده ای 115 در ایام نوروز خدمات بی نظیر و قابل قبولی را به مسافران ارائه می دهند.

به گزارش سایت استان، مشاهدات میدانی خبرنگار سایت استان مبنی بر رضایت مردمی از این پایگاهها به ویژه در ایام نوروز است.

سید حسن بهرام پور از استان خوزستان که در یکی از این پایگاهها مبادرت به درمان بیماری سرماخوردگی خود نموده بود از نحوه خدمات رسانی اظهار رضایت کرد.

وی گفت: در شب گذشته دچار سرماخوردگی شده بودم و امروز نیز جمعه بود و ما نیز باید به محل زندگی خود یعنی اهواز مراجعه میکردیم و در یکی از این پایگاهها مورد مداوا قرار گرفته و توانستم تا حدودی سلامتی خود برای رانندگی را بدست بیاورم.

در همین ارتباط مسول پایگاه اورژانس جاده ای سرگچینه به خبرنگار سایت استان گفت: در این پایگاهها خدمات متنوعی به مسافران و بیماران داده می شود.

سادات افزود: خدماتی نظیر چک کردن علائم حیاتی، چک کردن میزان قند خون، بازکردن عامل تنگ نفس، گیرکردن جسم خارجی در گلو، اکسیژن درمانی، وصل سرم، تجویز و تزریق دارو، آتل بندی، پانسمان و بانداژ انجام میگیرید.

IMG_2544

وی بیشترین مراجعات به این پایگاه را به ترتیب برای بیماریهای ناشی از تهوع و استفراغ، اسهال و سرماخوردگی بیان کرد.

سادات در خصوص خدمات مدیران استان به این پایگاهها نیز عنوان کرد: با تغییر مدیریت فورتیهای پزشکی استان و انتصاب آقای پورانفرد شاهد تحول خوبی در همه زمینه هاهستیم و خوشبختانه هم در زمینه تامین امکانات و تجهیزات دارویی و هم خدمات رفاهی برای پرسنل تحول خوبی اتفاق افتاده و ما نیز روز بروز با انگیزه مضاعف به مردم خدمات رسانی می کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار سایت استان مبنی بر نبود پایگاه اورژانس جاده ای در مسیر بابامیدان به یاسوج و در حد فاصل تونلها گفت: همین پایگاه قبلاً در نزدیکی روستای کوشک و در یک کانکس به مردم خدمات می داد اما با تصمیم مسئولان سابق دانشگاه علوم پزشکی استان به این مکان انتقال داده شد.

وی نیز هم نظر با خبرنگار سایت استان، ایجاد اورژانس جاده ای در حدفاصل تونل های محور یاسوج به بابامیدان را ضروری دانست.

تا پایان سال 93 اورژانس جاده ای روستای کوشک راه اندازی می شود

در همین رابطه رئیس مرکز فوریتهای پزشکی استان در گفت و گو با خبرنگار سایت استان از راه اندازی اورژانس جاده ای در روستای کوشک خبر داد و افزود: خوشبختانه اهالی این روستا با در اختیار قرار دادن امکانات زیربنایی با مجموعه درمانی استان همکاری میکنند و ما نیز در حال امکان سنجی و کار کارشناسی برای ایجاد این پایگاه هستیم.

IMG_1922

جلال پورانفرد  گفت: با توجه به این که اگر اتفاق و یا تصادفی در یکی از تونل ها رخ دهد فاجعه  رخ می دهد و احداث این پایگاه از اولویت های اساسی ما در سال جدید است که مسئولان دانشگاه علوم پزشکی نیز نظر مساعدی بر این امر دارند.

وی استاندارد فاصله بین اورژانس های جاده ای را 35 کیلومتر عنوان کرد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد