تاریخ درج خبر : 1393/01/09
کد خبر : ۲۴۷۳۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -

نام‌هایی که در افتتاح زیرگذر گچساران فراموش شدند!!

علی مراد کاظم پور- خبرنما

و چه زود فراموش می‌کنیم دیروز را

مطلبی که می‌نویسم نه جنبه سیاسی دارد و نه جنبه تبلیغاتی؛ قلمم را گرفتم، چند روزی است زیرگذر گچساران افتتاح شده است.

چه تحلیل‌هایی که در این مدت ما و دوستان نوشتیم تا این پروژه امروز تمام شد و هیچ کس به جزء مجری برنامه ( که آن هم با اصرار یکی از خبرنگاران) از رسانه‌ها و خبرنگاران یادی نکرد.

IMG15280441

لوح تقدیرهایی داده شد که نمی‌دانم درونشان چه بوده است ، بی آنکه حتی ارزشی برای خبرنگارهایی بگذارند که از روز اول وقت و بی وقت با آنها تماس گرفتند تا در جلسات مختلف زیرگذر باشند.

چه وقت‌هایی که گذاشتیم و به جای این که کمک خانواده و کنار بچه‌هایمان باشیم بدون هیچ چشم داشتی از روند اجرای زیرگذر گزارش تهیه کردیم و فلش زدیم و عکس گرفتیم و ….

یا از آن روزی که پروژه با دو کارگر مشغول بود و در جلسات گفتیم پروژه میلیاردی چرا با دو کارگر کار می‌کند؟؟

در جلسات مختلف از دفتر شهردار گرفته تا فرمانداری قدیم و جدید و جلسه در محل زیرگذر و ناهار در هتل پاسارگاد و دفتر مدیر عامل نفت همه را پا به پای مدیران با ماشین شخصی و پای پیاده و قلم و کاغذ شخصی دنبال این پروژه رفتیم تا آن روزی که افتتاح شد.

بگذریم هر چه نوشتیم و عکس گرفتیم و بنزین شخصی و پول موبایل مصاحبه با آقایان را دادیم هدفمان خدمت بی منت به مردم شهرمان بوده است و رسالت خبرنگاری این است که به نوعی هشداری باشد کنار مسئولین شهرستان تا فراموش نکنند و بدانند نمایندگان واقعی مردم خبرنگاران هستند.

بگذریم عذر تقصیر مرا بابت چرت و پرت های که نوشتم ببخشید اما من در گچساران یاد گرفتم که بنویسم و چه زود فراموش می‌کنیم دیروز را!!

بالاخره زیرگذر گچساران با آن همه سر و صدا و بالا و پایین کردن‌ها افتتاح شد و به جرأت می‌توانم امروز بگوییم ما از تمام کسانی که آن روز صحبت کردند بر روند اجرای این پروژه مسلط‌ تر بوده‌ایم و گواه این مسئله تکه کاغذهایی است که از هر جلسه با خود به خانه آوردیم .

IMG15282387

ما خبرنگاران شهردارها، فرماندارها و سه استاندار و مدیرعامل های مختلف نفت مثل رحمتی و بشیری، فولادی و پاکدل و باورساد را در این پروژه دیده‌ایم وبا آنها گفتگو داشته ایم .

آن روز همه دوست داشتند صحبت کنند و بگویند در زیرگذر گچساران نقش اول را بازی کردند، منظور من نماینده گچساران نیست چرا که بی‌شک اگر پیگیری‌های او در این چند ماه اخیر در گرفتن بودجه نبود شاید زیرگذر آن روز افتتاح نمی‌شد چیزی که مدیر مناطق نفت‌خیز جنوب نیز این مطلب را تأیید کرد.

فرماندار، نماینده مردم شهر، نماینده مهندسی ساختمان، مدیر مناطق، پیمانکار، امام جمعه همه و همه صحبت کردند چیزی که در این میان جای تعجب داشت این بود که هیچ کدام ازآنها یادی از کسی که نقش اول این طرح را داشت نکردند و نامی از او نبردند.

شاید فضای سیاسی حاکم بر گچساران ایجاد می‌کرد نامی از او برده نشود!

شاید عده‌ای فکر می‌کنند او یکی از کاندیدای انتخاباتی دور بعدی انتخابات مجلس است!!

نه ، نه ، خیالتان راحت او کاندید نخواهد شد، نه این که من بگویم از او سئوال کردم که آیا قصد کاندیداتوری دارد و جوابم این بوده است که من قصد نمایندگی مجلس را ندارم.

نام همه برده شد یا حتی اگر نامی هم برده نشد گفته شد فرمانداران سابق و شهرداران گذشته و شورای شهر سابق اما به راستی چرا نام نفر اصلی این پروژه برده نشد؟؟

آیا اگر او هنوز در رأس کار بود و یکی از مدیران کشوری بود باز هم نامی از او نمی‌بردید؟؟

رسانه‌ها را که فراموش کردید هیچ ، اما مگر می‌شود نامی از نفر اول شروع طرح این پروژه نبرد و بگوییم فراموش کرده‌ ایم.

نام سیف اله جشن ساز همان دوست قدیمی بچه‌های قدیم گچساران که زمانی تمام انتظارات مدیران این شهر به سمت و سوی او بود و آنروزها در هر جلسه ای نامش در میان بود آن روز اصلاً برده نشد.

چرایی آن را مدیران باید جواب بدهند که چرا نام او را فراموش کردند!!

نقش اول پروژه زیرگذر گچساران که فردای افتتاح پروژه به گچساران آمد بود حتماً از زیرگذر عبور کرده است و یاد آن روزی می‌افتد که عده‌ای از بچه‌های گچساران برای کمک مالی نزد او رفته بودند و او پیشنهاد داده بود بروید پروژه‌های زیربنایی و عمرانی مشترکی برای نفت و شهر گچساران تعریف کنید.

جشن ساز تعلق خاطر عجیبی به گچساران داشته و دارد

این را مهندس عبدالمحمد راجی دبیر وقت هیئت مدیره شرکت بهره‌برداری نفت وگاز گچساران در گفتگوی اختصاصی با خبرنما می‌گوید.

راجی در مورد افتتاح زیرگذر گچساران نیز این چنین گفت: همت اصلی این پروژه کسی نبود جز مهندس جشن ساز و هیاهوی آن مال دیگران.

رئیس وقت روابط عمومی شرکت نفت گچساران اضافه می‌کند که در آن زمان مهندس جشن ساز به شهرداری گچساران پیشنهاد داد پروژه‌های زیربنایی و عمرانی مشترکی برای شهر و نفت از درآمدهای نفتی تعریف کنید.

راجی گفت: وقتی این طرح را آقای جشن ساز به هیئت مدیره نفت آورد و پس از کسب مجوزات لازم از زیرمجموعه خود آقایان مهندس عالی پور و ناجی خواست سریعاً وارد عمل شوند.

بودجه آماده شد، استعلامات در حال پیگیری بود، بحث جابجایی تأسیسات شهری پیش آمد.

راجی که خود از طریق رسانه‌ها و سایت‌ ها اخبار این روزهای گچساران را دنبال می‌کند می‌گوید: بعد از آنکه مهندس جشن ساز و رحمتی و عالی پور رفتند همه فراموش کردند چه کسانی در پشت صحنه بودند.

اما بگذریم راجی موقع خداحافظی‌اش می‌گفت: مهم شیرین شدن کام مردم گچساران است اما فراموش نکنید جشن ساز مدیر توانایی بود که توانست ارادت خود را به گچساران و جنوب نشان دهد.

رمضان عباسی شهردار وقت گچساران که به خاطر دارم از حامیان اصلی این پروژه بود نیز در گفتگو با خبرنما می‌گوید: اولین بار در گچساران با آقای جشن‌ ساز در مورد این پروژه صحبت کردم و یک بار هم در تهران خدمت ایشان رسیدم و برای بار سوم نیز به همراه قاضی فر و امام جمعه سابق و حبیبی فرماندار وقت گچساران در تهران خدمت ایشان رسیدیم.

شهردار وقت گچساران گفت: در آن زمان هفده پروژه کد خورده نفتی برای گچساران تعریف شد که یکی از آنها زیرگذر گچساران بود و بقیه پروژه‌ها به فراموشی سپرده شد.

وی با انتقاد از برخی صحبت‌ها که گفته‌اند در کمتر از دوماه پروژه زیرگذر ۴۰ درصد کار شده است بیان کرد: این طور نیست که آقایان گفته‌اند. اگر پروژه به این بزرگی در دو ماه آخر چهل درصد کارش انجام شده باید به مدیران آن مدال داد اما آقایان بدانند شرکت مخابرات کار ما را به عقب انداخت.

رمضان عباسی در پایان افزود: جا داشت مسئولین از همان نفراتی که از روز اول دنبال این پروژه بودند نیز تشکر می‌کردند اما مهم نیست رضایت مردم از همه چیز مهمتر است و کار باید برای خدا باشد.

و در آخر راستی در میان لوح تقدیرهایتان نام های زیادی از قلم افتاده است ، که حتمأ یکی از آنها سیف اله جشن ساز است!!

اما گذشت و رفت ، بیایید تمرین کنیم که دیروز را زود فراموش نکنیم ، هر چند و چه زود فراموش کردیم دیروز را !!

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • امیرعلی گفت:

  بله همه آقای کاظف پور میشناسن انسانی شریف و مداح اهل بیت

 • قشقایی گفت:

  خداییش چند گزارش درباره زیر گزر نوشتی که خودت را با خبرنگاران قاطی می کنی. در ضمن همه تو را می شناسند که چه قدر ……………….. …
  دیگر خودت را به این و اون نچسبون

 • سام گفت:

  ازقدىم گفتن کاررا آن کرد ک تمام کرد
  دست حاج غلام دردنکنه

 • تاریخ گفت:

  چرت نوشتی ….

  وظیفه شما انعکاس خبرها می باشد….

  اگه ناراحتی برو پیش زن و بچه ات بنشین ببین چی گیرت میاد بخوری….

 • منصف گفت:

  معمولا درهر پروژه ای باید ازهمه آنهایی که از آغاز پروژه تاپایان مشارکت داشتند تقدیرمیشد که متاسفانهازآنهایی که ازابتدااگر نبودنداین طرح آغازنمی شد از جمله علیزاده فرماندار وقت و همین آقای جشن ساز

پربازديد