تاریخ درج خبر : 1393/01/10
کد خبر : ۲۴۸۲۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -

ممنوعیت هرگونه افزایش قیمت سیمان در آغاز سال 93

سایت استان: معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هرگونه افزایش قیمت سیمان در سال جدید ممنوع و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با عاملین برخورد قانونی و شدید صورت خواهد گرفت.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، سالار حسین پور افزود: افزایش قیمت سیمان منوط به تصویب در کار گروه تنظیم بازار کشور است و انجمن سیمان حق افزایش قیمت سیمان را بدون اجازه این کار گروه ندارد.

حسین پور با بیان اینکه بر اساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان کشور افزایش قیمت سیمان تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد افزود: کارخانجات سیمان می بایست با قیمت مصوب سال 92 سیمان را درب کارخانه در اختیار عاملین توزیع قرار دهند.

وی خاطر نشان کرد: مطالبی در خصوص افزایش 20 درصدی قیمت سیمان در سال جدید مطرح شده است و با توجه به غیره قانونی بودن این امر در صورت مشاهده هرگونه افزایش قیمت و احتکار سیمان، با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.

معاونت بازرسی صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر این که با توجه به تصمیم دولت مبنی بر اجرای فاز دوم هدفمندسازی هر گونه قیمت گذاری و تنظیم بازار کالای اساسی باید بر عهده کارگروه تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد، خاطر نشان کرد: در صورت هرگونه تغییر در قیمت سیمان مراتب به سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها ابلاغ و از این طریق به کارخانجات سیمان و عاملین اعلام خواهد شد.

سالار حسین پور با اشاره به تماس های زیاد مردمی مبنی بر افزایش 20 درصدی قیمت سیمان، بروز تخلف گرانفروشی و احتکار سیمان توسط عاملین جهت کسب سود نامتعارف، از هم استانی ها درخواست نمود در صورت مشاهده چنین تخلفاتی مراتب را از طریق سامانه 124 در مرکز استان و شهرستانها جهت اقدام سریع اطلاع دهند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد