تاریخ درج خبر : 1393/01/11
کد خبر : ۲۴۹۴۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

از مردم به خاطر معطلی در اورژانس ها معذرت می خواهم/ دو هزار و 300ماموریت امدادی اورژانس 115 در ایام نوروز

 

سایت استان: رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان کهگیلویه و بویراحمد، ضمن قدردانی از تلاش های همکاران بخش های درمانی و بهداشتی در ایام نوروز تاکید کرد: از زمان آغاز طرح نوروزی تاکنون اورژانس 115 بالغ بر دو هزار و 300 ماموریت انجام داده و همچنین بالغ بر دو هزار نفر نیز به چادرهای سلامت، برای دریافت خدمات درمانی مراجعه کردند.

2CHMAN

به گزارش سایت استان، دکتر رضا چمن که در برنامه زنده” سفربه خیر” که ساعت 20 و 30 دقیقه دوشنبه شب 11 فروردین 93 به صورت زنده از شبکه ی استانی دنا پخش شد، افزود: 31 پایگاه اورژانس جاده ای با بیش از 240 نیروی امدادگر، این تعداد ماموریت را انجام دادند که از این تعداد 150 ماموریت، مربوط به تصادفات جاده ای بوده است.

وی یادآور شد: در زمینه تعداد ماموریت های تصادفات جاده ای؛ خوشبختانه نسبت به مدت مشابه سال قبل، 30 درصد کاهش ماموریت را نشان می دهدکه این موضوع، بیانگر رعایت بیشتر قوانین و مقررات از طرف مردم است.

دکتر چمن در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته 23 مورد فوت به دلیل حوادث رانندگی در ایام نوروز اتفاق افتاد و این آمار در 11 روز گذشته بر اساس آمار اعلامی مرکز مدیریت و فوریت های پزشکی استان 8مورد اعلام شده است، از مردم خواست در دور دوم سفرهای نوروزی نکات ایمنی را بیشتر از گذشته مورد توجه قرار دهند.

مراجعه بیش از دو هزار نفر به چادرهای سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه افزود: از دیگر اقدامات صورت گرفته با هدف خدمت رسانی مطلوب به مسافران نوروزی راه اندازی چادرهای سلامت بوده که یش از دو هزار نفر به همکاران ما در این چادرها مراجعه و خدمات درمانی مورد نیاز خود را دریافت کردند.

وی ادامه داد: همچنین در این ایام 18 مرکز بهداشتی درمانی در دو شیفت صبح و عصر و 10 مرکز نیز به صورت شبانه روزی به مسافران و گردشگران نوروزی خدمات درمانی ارائه دادند.

حجم بالای مراجعه با اورژانس بیمارستان ها/ عذرخواهی دکتر چمن از مردم در صورت معطلی در اورژانس ها

دکتر چمن در ادامه با اشاره به حجم بالای مراجعه در شبانه روز به اورژانس ها که خدمت رسانی را به “عزیزان مراجعه کننده” در بعضی موارد با کندی و یا مشکل مواجه کرده بود، عنوان داشت: مراجعات بالا به اورژانس ها در این ایام و ازدحام جمعیت نارضایتی هایی را نیز به وجود آورد.

وی تاکید کرد: با توجه به فعال نبودن بخش خصوصی در ایام نوروز و از آنجا که تعدادی زیادی از همکاران پزشکان عمومی خود را برای آزمون دستیاری در اردیبهشت ماه آماده می کنند و هم اکنون در مرخصی هستند و از طرف دیگر ازدحام همراهان بیمار در هنگام مراجعه به اورژانس، کمبود پزشک، نمود بیشتری داشته است.

وی ضمن عذرخواهی از مردم و مراجعین اورژانس های استان به دلیل به دلیل بروز مواردی از کندی و معطلی در دریافت خدمات به خاطر حجم بالای مراجعات، تاکید کرد: در 10 روز گذشته به صورت متوسط و در طول شبانه روز قریب700 نفر جهت ارائه خدمات درمانی به اورژانس شهید بهشتی یاسوج مراجعه کردند.

وی ادامه داد: این آمار مراجعه در بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت بیش از 600 نفر، بیمارستان شهبد رجایی گچساران قریب 550 نفر و همچنین اورژانس بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج نیز بیش از 200 نفر بوده است.

دکتر چمن عنوان داشت: به دلیل کمبود پزشک و با هدف رضایت مندی مردم و تسریع در خدمت رسانی، مدیران، روسای بیمارستان ها و شبکه ها نیز ، گاهی اوقات علاوه بر امور محوله مدیریتی خود، با توجه به پزشک بودن، مجبور به ویزیت بیماران در اورژانس ها شدند.

وی تاکید کرد: لازم به یادآوری است بسیاری از مراجعین به اورژانس ها در این ایام بیماران اورژانس نبودند و بیمارانی غیز اورژانس هستند که به دلیل عدم دسترسی به کلینیک ها، مطب ها و پزشکان بخش خصوصی، ناگزیر به مراجعه به اورژانس ها هستند.

تقدیر دکتر چمن از رسانه ها به دلیل انعکاس مشکلات

وی با تاکید بر افزایش رضایت مندی مراجعین بیمارستانی، تاکید کرد: همه همکاران و اعضای هیات رئیسه تلاش کردند که مشکلات را به حداقل ممکن برسانند و از رسانه ها نیز به دلیل انعکاس مشکلات و اطلاع رسانی تشکر می کنم.

تلاش همکارانم در دانشگاه ستودنی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان گریزی به شرایط همکاران خود زد و آنان را لایق سپاس و قدردانی ویژه دانست و تاکید کرد: عزیزان همراه ما سال گذشته را در شرایط سختی از نظر معوقات پرسنلی پست سر گذاشتند و در کنار تمام این کمبودها از هیچ کوششی در خدمت رسانی فرو گذار نشدند.

دکتر چمن ادامه داد: به لطف خداوند و با تلاش طاقت فرسا توانستیم بخشی از معوقات پرسنلی همکاران که از سال های گذشته تاکنون باقی مانده بود را در روزهای پایانی سال پرداخت کنیم و امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته مشکلات این حوزه نسبت به گذشته کمتر شود.

مجری و تهیه کننده “سفر به خیر” بارها در طول برنامه به خاطر شجاعت و صراحت لهجه رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان در بیان کمبودها و عذرخواهی از مردم تقدیر کردند.

دکتر چمن همچنین از صدا و سیما به خاطر عدم امکان حضورش در برخی از برنامه های صدا و سیما در 5 ماهه گذشته عذرخواهی نموده و این عدم حضور را به دلیل مشغله های فراوان کاری در ماه های اخیر دانست و وعده داد در هفته سلامت به صورت مشروح و کامل تری دستاوردها و برنامه های در دست اجرای دانشگاه علوم پزشکی استان را از طریق این رسانه به اطلاع مردم برساند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • دوست گفت:

  دکتر درمان در دهدشت خوب نیست تورا خدا مشکلات دهدشت را مورد توجه قرار بدید .کمبود پزشک -فضای معنوی -فرهنگ سازی اخلاق ورفتار پرسنل باهم ومردم -خدمت رسانی …….

 • صدای مردم محروم گفت:

  جناب دکتر خانه بهداشت دوراب تعطیل شده.

 • کاردان اتاق عمل گفت:

  ریاست محترم دانشگاه باارتباطات قوی که باوزیر محترم بهداشت ودرمان ومعاونین کشور داشت بخش عظیمی از مطالباط پرسنل رادریافت وبه پرسنل پرداخت نمود وبخش زیادی از بدیهی های معوقه دانشگاه راپرداخت نمود جاداردبه پاس زحمات وپیگیری های ایٍن برادر بزرگوارصمیمانه وخالصانه تقدیر وتشکر نماییم.

 • معلم گفت:

  درهمه جای جهان اورژانس بیمارستانها شلوغی وازدحام جمعیت وجود دارد واکثر بیماران یادر بیمارستان هاویااور ژانس ها جان خودرا از ذست میدهند واورژانس ها وبیمارستان های استان ما از این امر مستثنی نیستند ورئیس دانشگاه وهیئت رئیسه ومدیران بپمارستانی قادربه جلوگیری از ازرائیل نیستند باید قدر متولیان دلسوز سلامت استان را دانست وبه ان ها خسته نباشی گفت نه ایک با گزارش وکامنت های نارواباعث دلسردی انها شویم..

 • ناشناس گفت:

  با سلام. واقعا دستش درد نکنه بالاخص این پایان سال که برای پرداخت مطالبات پرسنلی زحمت زیادی کشید. خدا قوت

 • ناشناس گفت:

  می ترسم آخرش با دکتر چمن هم همان بکنیم که با بقیه مدیران بومی استان کردیم و مجبور شدن عطای خدمت به مردم در استان را به لقائش ببخشن و به استان های همجوار برن. اتفاقا این مدت خوب کار شده. همین که بنده خدا تو روز تعطیل بلنده شده و به همه بیمارستان های استان سرکشی کرده قابل تقدیره. نه اینکه این یکی پدرش مریض شده دوره درمان را طی نکرده مطلب بزنه که هی داد هی فریاد داره میمیره ایهالناس دیگه دکتر نرین!

 • ﻳﻚ ﻫﻤﻜﺎﺭ گفت:

  ﻻﺯﻡ اﺳﺖ ﻛﻪ ﻓﺮﺩ ﺑﺎ ﻧﺎﻡ ﻣﺴﺘﻌﺎﺭ ﺭاﻣﺘﻴﻦ اﺭﺩﻻﻥ اﺭﺳﻼﻥ ﺻﺎﺣﺐ و…ﺷﻨﺎﺳﺎﻳﻲ و ﺑﻪ ﻣﺤﺎﻛﻤﻪ ﻗﻀﺎﻳﻲ ﻣﻌﺮﻓﻲ ﺷﻮﺩ ﭼﻮﻥ ﻛﺎﺭﺵ ﻫﻤﻴﻨﻪ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺳﺎﻳﺘﻬﺎ ﻛﺎﻣﻨﺖ ﺩﺭﻭغ و ﻧﺎﺩﺭﺳﺖ ﺑﺬاﺭﻩ.

 • دكتر جمن گفت:

  واقعا نمیدونم جرا این همه اتفاق باید در زمان دکتر جمن بیفته اقا باور کنید دکتر جمن ادم لایقیه متاسفانه این اتفاقای بد تو دوران ریاست ایشون داره میفته کاش کمی بهش فرصت میدادن

 • اردلان گفت:

  ایا واقعا معذرت خواهی شما دردی رو دوا میکنه این عذر خواهی هم شیوه جدید دور زدن و مسخره کردن ما مردم مصیبت زده از مراکز درمانی شده به جای عذر خواهی فکری به حال درمانکاهها وبیمارستانها بکنید

  • حکیم گفت:

   ایشان ضمن تشریح عالمانه مسایل و مشکلات و بیان خدمات تحسین برانگیز همکاران خود از برخی نارساییها که چندان ارتباطی به زیر مجموعه ایشان هم نداشت از مردم عذرخواهی کردند و این روش بسیار پسندیده است.

پربازديد