تاریخ درج خبر : 1393/01/16
کد خبر : ۲۵۱۴۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

مسولان به مشکلات آب شرب در منطقه سادات محمودی دنا رسیدگی کنند

سایت استان: یکی از اهالی سادات محمودی شهرستان دنا خواستار رسدیگی به مشکلات آب شرب این منطقه شده است.

وضعیت آب شرب در منطقه سادات محمودی شهرستان دنا که بهترین چشمه ها و آب های کارستی را دارد. منطقه سادات محمودی که از مناطق محروم استان بوده و کمتر مورد توجه مسؤلان قرار میگیرد در سالهای قبل بیشتر روستاهای آن از آب شرب سالم بی بهره بوده اند. طی سه چهار سال اخیر طرح جامع آبرسانی در این منطقه انجام شده که به دلیل تأمین کل آب مورد نیاز از یک حلقه چاه، کارایی لازم را نداشته و دارای مشکلاتی از قبیل زیر می باشد: 1. به دلیل جمعیت بالای تحت پوشش این طرح، جریان آب دائمی نبوده و هر 48 ساعت یک بار به مدت 4 الی 8 ساعت می باشد 2. در مواقع بارندگی آب به شدت گل آلود بوده و غیر قابل استفاده شده که مصرف آن می تواند انواع بیماری ها و مشکلات را به همراه داشته باشد. ضمن اینکه این آب گل آلود موجب رسوب حجم زیادی گل در مخازن ذخیره آب روستائیان شده است. لطفاً این مشکل و بسیاری از مشکلات دیگر این منطقه را پیگیری نموده و با ارائه مستندات لازم مراتب را به مسؤلین اطلاع رسانی نمایید. ضمناً این جانب آماده هرگونه همکاری و همراهی با گروه اعزامی صدا و سیما می باشم.

با تشکر محمودی نیکو

09179023881

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • در پی قطعی مکرر آب آشامیدنی

  درخواست اهالی روستاهای بخش پاتاوه از مسولان برای رفع مشکل کم آبی

  ۱۳۹۲/۰۶/۰۵، ۰۹:۱۵

  سایت استان : عزت اله محسنی پور / اهالی روستاهای باک، گزدون ، شترخون ، لما علیا ، لما سفلی ، بیژگن و بنستان سادات محمودی (بخش پاتاوه) که قریب به یکهزار خانوار می باشند با مشکل کمبود آب آشامیدنی دست و پنجه نرم می کنند . روستاهای مذکور بعد از سالها انتظار از آب آشامیدنی سالم در قالب ایجاد مجتمع آب برخوردار شدند ولی اکنون در طول شبانه روز شاهد قطعی آب آن هم به مدت زمان طولانی گاهاً تا ۱۲ ساعت در هر شبانه روز هستند .

  درخواست اهالی روستاهای بخش پاتاوه از مسولان برای رفع مشکل کم آبی
  از مهمترین دلایل قطعی آب را می توان انشعابات غیر مجاز ، عدم نصب کنتور برخی از مشترکین و صدور مجوز برای مصارف صنعتی مانند تیرچه بلوک ، آسیاب صنعتی ، طرحهای دامداری و از همه مهمتر احداث باغات انگور و گردو توسط برخی افراد روستاهای فوق الذکر و آبیاری با آب آشامیدنی که در نوع خود بسیار عمل ناپسند و عدم رعایت حق الناس است برشمرد . خواست عمومی مردم این منطقه تأمین آب و رفع کمبود آب می باشد و عاجزانه و ملتمسانه از استاندار محترم ، فرماندار محترم شهرستان دنا ، ریاست محترم دادگستری شهرستان دنا و مدیر کل آب و فاضلاب روستایی استان و شهرستان دنا تقاضا دارند نسبت به کارشناسی و تأمین و نظارت بر مصرف آب و برخورد قاطع با افراد متخلف در روستاهای فوق را دارند . امیدواریم با عنایت مسئولین خصوصاً ، استاندار محترم هر چه سریع تر شاهد مرتفع نمودن این مشکل باشیم .

پربازديد