تاریخ درج خبر : 1393/01/18
کد خبر : ۲۵۱۹۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -

ضرب و شتم پرستاران اورژانس دهدشت با قمه و چاقو

سایت استان: محسن تباری

توهین و ناسزا به پرستاران همچنان وجود دارد. متاسفانه در اورژانس و بیمارستان دهدشت بیشتر همراهان بیمار ، قلدری و در بعضی مواقع با تهدید به زور و توهین و ناسزا را بهترین راه و روش برای درمان بیماران خود می دانند!

172401

در جدیدترین توهین و ناسزا به پرستاران، شب 12 فروردیدن ماه همراهان دو بیمار تصادفی که در موقع شلوغ اورژانس مراجعه کرده و درخواست فوری برای رسیدگی به بیماران خود را داشتند و پس از اینکه پرستاران این همراهان را به آرامش دعوت کردند و به آنها اطمینان می دادند که به بهترین نحو به بیماران خدمات درمانی ارایه می دهند، ناگهان این همراهان شروع به فحاشی و توهین به پرستاران کردند و پس از دقایقی 6 نفر از آنها با قمه و چاقو و ایجاد رعب و وحشت در اورژانس و ضرب و شتم پرستاران پرداخته و سپس متواری شدند.

متعاقب این عمل موضوع به ماموران انتظامی گزارش و صورتجلسه شد. با توجه به اینکه اورژانس مجهز به دوربین مداربسته می باشد تمام رفتار این افراد ضبط و در اختیار ماموران برای شناسایی قرار گرفت.

گفته می شود این افراد شناسایی و پرونده آنها به مقامات قضایی تحویل داده شد.

در پی این درگیری، اکثر پرستاران دست از کار کشیده و خواستار تامین امنیت جانی خود و پزشکان شدند که رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه با تضمین پیگیری فوری این مسئله و همچنین در خصوص امنیت جانی پرستاران چاره اندیشی کنند و موضوع را جهت بررسی به استان انتقال دهند.

پرستاران اورژانس خاتم الانبیا دهدشت به خبرنگار سایت استان گفتند: متاسفانه ما باید در طول 24 ساعت آماده شنیدن توهین و ناسزاهای همراهان بیمار بایشم.

یکی از پرستاران گفت: در برخی مواقع انواع فحش های رکیک و بی ادبانه و انواع درگیری ها با پرستاران رخ می دهد که جا دارد مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان از نیروی انتظامی و یا دیگر ارگانهای نظامی برای برقراری نظم و امنیت در این خصوص کمک گیرد.

در سالهای اخیر برخورد همراهان بیمار با پرستاران به معضلی تبدیل شده است که در یکی از حوادث، درگیری همراهان بیمار با پرستار بیمارستان شهید بهشتی یاسوج موجب کور شدن چشم وی شد. به نظر می رسد مسئولان بهداشتی و درمانی استان برای حل این موضوع باید به فکر راهکار اساسی و فرهنگ سازی بیشتر باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • […] ضرب و شتم پرستاران اورژانس دهدشت با قمه و چاقو | سایت &hell… […]

 • شاهد جریان گفت:

  متعجبم چرا ایقدر پای این پرستارای بیمارستان دهدشت و بالا میبرن بابا بروید سوابق تعدادی شو ن و در بیارید ببینید اینا کین از کجا امده اند؟ تحصلاتشون چیه؟ ولا اوناهاشونم که شریفن دارن چوب اینا را میخورن بابا مشکل اخلاقی دارن؟ چرا بیمارستان را ابزاری برای رفتارهای زشت اخلاقی خود میدانند حیف حیف حیف؟ چرا با نوامیس مردم بازی میکنند؟؟؟ اگه فکر میکنن بزرگترای واسه اصلاح میان میخوان این اتفاقات به جای بدتری نرسه؟ چرا متوجه نیستید؟؟؟؟؟؟؟

 • چماق گفت:

  در کل میخوام همه را راحت کنم تو شهر ما حتی اگه کوچکترین دعوای لفظی صورت بگیره عده ای دوست دارند لفظ چاقو چماق قمه بکار برند یعنی اگه توی این سایت نمی نوشتند چاقو و قمه حال نمیداد.

 • شاهد جریان گفت:

  با سلام
  جناب کارمند یکی از ادارات دهدشت وجنا ب آقای تباری
  قمه کجا بود برادر عزیز من هم حضور داشتم همراه بیمار بودم و شاهد ماجرا
  بعضی هم تو این گیر و دار از آب گلالود ماهی میگرفتن اصلا” ایجور نبود خدا شاهد بود
  پرستار بمارستان را ده نفر نبود که بگیره؟ ظاهرا” با پرس وجویی که کردم این آقا چندمین باره که عامل درگیری شده؟ بابا پرستاری درست خسته میشی درست خوب در برابر هم حقوق میگیری؟ به نوامیس مردم چرا توهین میکنی ؟ خودتون جای اونا چی میکردید؟
  حالا سه چهار شب بعد چرا دوباره هم چه اتقاقی پیش امد اونا هم که دیگه درگیری با طلاب حوزه و دانشگاه بود؟ اینها هم را بایید برچسب قمه کش بدید؟ خدا به داد این شهرستان برسه؟
  آهای مسولین محترم ریشه را درمان کنید در برابر ملت و مردم مسولیت؟ بیشتر از این که دنبال برخورد قضایی هستید به فکر راه چاره باشید؟؟؟؟؟؟؟

 • شاهد جریان گفت:

  من خود کارمند یکی از ادارات دهدشت هستم در زمان وقوع قمه کشی حضور داشتم متاسفانه باید اقرار کنم که تحت هیچ شرایطی پرستران مقصر نبودند وهمراهان بیمار انتظار داشتند همه براشون به صف بشن وادای احترام برای انها کنند مثل سربازان فاتحی که از جنگ برگشته باشند وبصورت طلبکارانه بر سر پرسنل بیمارستان داد میکشیدند وفحش ناموسی میدادند در صورتی که پرسنل اورژانس با تمام وجود مشغول رسیدگی به مصدومین بودند من خودم دیدم که یکی از همراهان بیمار که اتفاقا خانم هم بود چگونه در انجام بلوا ودرگیری نقش مضاعف ایفا میکرد همه ما باید به قانون احترام بگذاریم واز مسولین امر بخصوص رئیس دانشگاه علوم پزشکی تقاضا میشود که با جدیت موضوع را پی گیری تا این قمه کشی باب نشود

 • ناشناس گفت:

  من خواهشم از مسول سایت اینه با توجه به اینکه من از کسانی هستم که مرتب به سایت شما سر میزنم و اخبار استان را پیگیری میکنم مطلبی که تایید نشده را در سایت درج نکنید . قطعا دعوا شده ولی مقصر هر دو طرف بودند که شروع از طرف پرستار بوده

 • ناشناس گفت:

  آقای تباری مگه میشه کسی همین جوری وارد جایی بشه بدون دلیل به کسی توهین کنه . خواهشا بدون تحقیق مطلب ننویس . همیشه حق را بگو هرچند به ضررت تمام بشه

 • ناشناس گفت:

  صد افسوس با این ساختمان خوب بیمارستان اما بدون متخصص و امکانات

 • ناشناس گفت:

  آیا تحقیق کرده اید چرا این همه دعوا در بیمارستان دهدشت اتفاق می افتد . آیا حداقل روزی یکبار دعوا اتفاق نمی افتد . مگه میشه همه مردم بد باشند .

 • ناشناس گفت:

  سلام
  موضوع را خواندم بسیار متاثر شدم وقتی گوشی را برداشتم که از اصل موضوع با خبر باشم قضیه ناموسی بوده کسی بی غرض و بی دلیل این حرکت و نمیکنه چرا ریشه موضوع را مقامات محترم حل نمی کنند؟
  چرا هر شخصیتی را اورزانس اونجا میگذاره که ارتباط نزدیکی با نوامیس مردم داره؟ اونم قضیه ای که تصادف بوده؟
  پس غیرت کو؟ مردانگی؟ تعهد؟
  پرستاری از مشاغل با ارزش و با اعتباری چرا باید ایجور زیر سوال بره؟
  چرا قضیه را باید به جای حل وفصل کردن عده ای از خدا به خبر به کاری باریکتر بکشن؟
  با ارزوی فرهنگی بهتر برای برخورد با مردم بی گناه؟؟؟؟/

 • ناشناس گفت:

  سلام
  اگه موضوع ناموسی بوده شاید ییشتر از این هم حقش بوده
  خدا سر شاهده خوب کوتاه آمدنه کار به کشت کشتار طایفه ای نرسیده
  مسئولین جمعش کنند خواهشا” نه با رسانه ای کردنش بیشتر شخمش بزنند؟ اینجا دهدشت است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس گفت:

  با سلام
  در خصوص حادثه 12 فروردین چرا باید پرسنل بیمارستان با رفتارهای غیر اخلاقی و به حساب اینکه داخل نهاد دولتی مشغو لند باید سوء استفاده شغلی بنمایند وبه نوامیس مردم بی حرمتی کنند و وقتی با کلامی درست از انها می خواهن که این حرکت ناشایست بوده متاسفانه با قلدری و سوءاستفاده از محل کار به مقابله و بی احترامی مجدد دامن می زنند ؟
  چرا باید رسانه های از واقعیت حادثه کم کاری کنند؟
  چرا در همچو مواقعی باید قصاص قبل از جرم کنند؟
  کجا قوم وقبیله ای با شرافت هست که سر ناموسش کوتاه بیاد؟
  چرا باید قضاوت ناعادلانه داشت؟
  به چه دلیل تمامی پرستل باید نوشته بشه که ضرب و شتم شده ان؟ کجاین مردان خدا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • […] چند روز پیش بود که خبر حمله به پرستاران با چاقو و قمه در همین سایت منتشر شد ولی گویا این مسئله به معضلی بزرگ […]

 • […] چند روز پیش بود که خبر حمله به پرستاران با چاقو و قمه در همین سایت منتشر شد ولی گویا این مسئله به معضلی بزرگ […]

 • تشکراز محمودارام عزیز وبرادر فرهنگی شهرمان جناب اقی تباری بابت انتشارحقایق تشکرار استاد گرامی دکتر چمن برای پیگیرهای اخیرش

  • ناشناس گفت:

   من متاسفم برای کسی که مطلب ضرب و شتم پرستاران اورژانس دهدشت با قمه و چاقو را نوشته . متاسفم برای کسانی که که این نوشته را باور میکنند . تا شهر ما از این ادمها دارد پیشرفت نمیکند.من واقعا وقتی برای کاری اداری به بعضی از ارگانهای دولتی دهدشت مراجعه میکنم متاسف میشم . میدونم که شماها که الان این مطلب منو میخونید هزاران بار از نحوه برخورد مسولین و کارمندان شهر دهدشت متاسف شدید ولی کاری از دستتان بر نمی آید . ولی باید همه تلاش کنیم نقطه ضعفها را بگیم شاید هزارم درصدی تاثیر مثبت داشته باشد. مشکل ما یا بهتر بگم شهر ما از اینجا شروع میشود که افراد بر اساس شایستگی پست نگرفتند هر جناحی سر کار بیاد عده زیادی را جابجا میکنند و کاری به توانایی فرد ندارند که این توانایی کافی مشکلاتی این چنینی بوجود می آورد .الان از اکثر کسانی که از این دعوا خبر دارند میپرسی کسانی که همراه بیمار بودند را مقصر میدانند ولی آیا واقعا دنبال ریشه بودید که چرا اینطور شده. ولی من خودم دیدم که بعضی از این کارمندان برخورد خوبی ندارند البته هیچ کس دعوا را چاره کار نمیداند و راههای گوناگون دیگری نیز وجود دارد. من دوست دارم اگه جلسه ای که تمام مسولین شهر در آن حضور دارند حضور پیدا کنم و پیشنهاداتی بدم و خواهشم اینه اگه کسی از مسولین شهر این مطلبو میخونه با فرماندار-بخشدار-شهردار رییس بانکها .و……در میان بزاره. ما باید در اداره های که ارباب رجوع بیشتری دارند تغییراتی در رفتار مسولین و کارمندان ایجاد کنیم که این یواش یواش در رفتار مردم شهر تاثیر میزاره . مثلا به کارمندان یا به دکتر یا حتی به رئیس بگیم وقتی ارباب رجوع داری بهش با اون لهجه لری نگو برو بیرون حتی اگه ارباب رجوع بدون نوبت وارد شده باشد با احترام بهش بگو بفر ما بیرون .من هم خودم عینا دیدم که بعضی کارمندان رفتار بسیار زشت تری از این دارند.یا برای همین قضیه دعوای اورزانس پرستار توهین کرد و این خود باعث دعوا شد. در صورتی که الان برید با مسول اورانش یا حتی دکترایی که اونجا بودند دلیل را بپرسید میگند پرستار شبکار بوده خسته بوده باید همراه بیمار با ملایمت برخورد کنه. در صورتی که پرستار قطعا تحصیل کرده هستش و کسی که بعنوان پرستار مشغول بکار هستش باید خیلی صبور باشد یعنی به نظرم از شرایط استخدام یه پرستار باید صبور بودنش باشد و همراه بیمار کسی هستش که به خاطر جراحت بیمارش یا زجری که بیمارش میکشد اعصابش بهم ریخته باشد یا حتی اگه خود بیمار فردی دیوانه باشد آیا پرستار هم باید همین طور باشد . آیا شبکار بودن پرستار دلیل بر توهین به بیمار یا همراه بیمار هست . آیا اگه آمپولی اشتباهی به بیمار تزریق کنه دلیل شبکار بودن و خسته بودن پرستار هستش . من میخوام به مسولین شهر بگم تا در ارگانهایی که پر تردد هستش رفتار کارمندان را درست نکنیم رفتار مردم درست نخواهد شد .انقدر این شهر مشکل دارد اگه تا یکماه پشت کامپیوتر بنشینم و مطلب بنویسم باز هم کمه. به امید روزی که دنبال ریشه مشکلات شهر باشیم پرستار یا کارمند تحصیل کرده را به حال خود رها کنیم و از همراه بیمار یا کارگر انتظار ی فراتر از تحصیل کرده ها داشته باشیم.

 • شرمندام به خدا گفت:

  خدایا ششپر حقه ده بجمن………. بودن تا کی؟؟؟!! فقط مایه … هستن…شهر مال خمونه هرطور دلمو ایخا داخلش رانندگی ایکنیم ..تو نمال ایرنی باید زور وت بگیم..گردنم کلفته..نوع برخورد با راننده غریبه..؟؟! جو گیری تاکی؟؟ بی فرهنگی تا کی؟؟!
  ………… واقعاً تأسف دارد.

 • ناشناس گفت:

  با سلام و خسته نباشید؛
  در پاسخ به درخواست رئیس جمهور از نمایندگان؛
  لبیک غلام محمد زارعی به درخواست رئیس جمهور و توصیه به بستگان برای انصراف از یارانه
  http://gholammohamadzare.ir/

 • […] منبع خبر: سایت استان کهگیلویه و بویراحمد […]

پربازديد