تاریخ درج خبر : 1393/01/18
کد خبر : ۲۵۱۹۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

مشکلات اورژانس ها با یک عذرخواهی حل نمی شود!

سایت استان: سید امین صداقتی نیا

اورژانس های استان کهگیلویه و بویراحمد همواره شاهد اتفاقات جالب و تاسف باری بوده که در سال جدید نیز با توجه به عدم وجود پزشک عمومی و تعطیلی مراکز خصوصی درمانی در سطح استان شاهد بروز مشکلات زیادی برای مراجعه کنندگان به این مراکز درمانی بودیم.

هنگامی که علاوه بر بیماران تصادفی دیگر مراجعه کنندگان به این مراکز با کمبود و یا عدم وجود پزشک مواجه می شدند و ساعت ها منتظر می ماندند، کسی پاسخگو نبود و اکنون با یک عذرخواهی ساده سر و ته همه چیز را به هم می آورند.

مشکلات اورژانس های استان بر کسی پوشیده نیست و بارها شاهد انواع زد و خورد مراجعه کنندگان و بیماران به علت عدم رسیدگی به بیماران و رفتار نامناسب پرسنل این واحدها بودیم تا جایی که بنا به صلاحدید مسئولان وقت بهداشت و درمان اکیپ های نیرو انتظامی در این اورژانس ها مستقر شد تا نسبت به بروز هرگونه درگیری جلوگیری شود.

استقرار نیروی انتظامی برای مواجه با برخوردهای احتمالی و پیشگیرانه با مراجعینی بود که به بیمارانشان رسیدگی نمی شد و اکنون با درنظر گرفتن وضع موجود آیا باید مردم را مقصر دانست؟

آیا اگر یکی از اقوام نزدیک مسئولان علوم پزشکی استان جزو همین بیماران بود باز هم به همین راحتی از کنار آن می گذشتند؟

آیا بروز چنین اتفاقاتی نباید تجربه ای می شد برای مسئولان بهداشت و درمان استان که در جهت عدم بروز چنین مشکلاتی اقدام کنند و در آخر مردم را مقصر ندانند؟

اما نکته قابل توجه اقرار به گناه مسئولان علوم پزشکی استان درخصوص بروز چنین مشکلاتی در اورژانس ها و در واقع فرار به جلوی آن ها برای موجه دانستن گناه کم کاری و سو مدیریت خود است.

آیا مسئولان علوم پزشکی استان با توجه به ظرفیت اورژانس ها، شرایط زمانی و وضعیت نیروها نباید قبل از بروز چنین مشکلاتی پیش بینی چنین روزهایی را می کردند؟

آیا فقط با چند سرکشی و یک عذرخواهی و ارائه گزارش آماری از وضعیت خدمات رسانی نوروز می توان بر کم کاری ها و بی توجهی مسئولان ارشد بهداشت و درمان استان سرپوش گذاشت؟

اورژانس های استان در مواقع بحران تا چه اندازه می توانند پاسخگوی نیاز مردم باشند؟

اورژانس های استان کهگیلویه و بویراحمد در طول سال های اخیر همواره با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کرد که البته با ورود دکتر چمن تا حدی این مشکلات مرتفع شد ولی با خدمات دهی ضعیف این اورژانس ها در ایام نوروز گویی دکتر جوان و پر انرژی باید کمی بیش از پیش به این مراکز درمانی توجه کند.

بهداشت و درمان و سلامت مردم امری اجتناب ناپذیر است و یک عذرخواهی ساده نمی تواند پاسخگوی کم کاری در این زمینه باشد و باید در جهت رفع و عدم بروز مشکلات مشابه بازنگری شود.

و اما سخن آخر اینکه از دوستان عزیزی که در کامنت های خود بنده را مورد لطف و عنایت ادبیات و شخصیت فرهیخته خود قرار داده اند خواهشمندم کمی واقع بین تر باشید و به جای جواب دادن کامنت ها به فکر وظیفه و خدمات محوله خود در امر بهداشت و درمان استان باشید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سید امین صداقتی نیا گفت:

  پاراگراف آخرو برا شمایی نوشتم که در مطالب قبل با انواع تهمت ها و ناسزاها به بنده لطف خودتونو نشون دادین.
  ولیکن؛ این قصه سر دراز دارد.

 • دانشجو گفت:

  نویسنده مطلب در بخش پایانی خواسته اند که براشون کامنت بد گذاشته نشه، آخه برادر جون اگه مطلبت منطقی و خوب باشه کسی برات کامنت منفی نمی ذاره، البته این مطلبت خیلی هم بد نیست ولی واضحه که تیتر مطلب و سایر نتیجه گیرهات اشکالات اساسی داره، کی خواسته فقط عذرخواهی کنه آیا حقیقت مطلب همین بوده یا نه مسولی عنوان کرده که چقدر کار شده اما یه ایرادای هم بوده که جای عذرخواهی از مردم داشته و قول بهتر عمل کردن.

 • dr گفت:

  باید منطق مدیران بزرگ منشی که با وجود تلاش شبانه روزی بر نواقص سیستم خودشون معترفند و شجاعت عذرخواهی از اون را هم دارند ستود انشالله که همه مدیران این شیوه را استفاده کنند. چون معمول اینه که هیچکس قبول مسولیت نمی کنه و بالاتر از اون منکر مشکل می شه.

 • مدیر واقع بین گفت:

  کسی نخواسته که با یک عذرخواهی مشکل را حل کنه شخصیت فرهیخته و کارآزموده ای همچون دکتر چمن بخوبی بر مسولیت خود آگاه است و در عین تحسین تلاشهای قابل تقدیر همکارانش از برخی نارساییها که بیشترش هیچ ربطی هم به حوزه مدیریت ایشان ندارد عذرخواهی کرد. آیا می دانید که بخش خصوصی و درمانگاههای سایر سازمانها خیلی ربطی به علوم پزشکی ندارند؟ و همینطور فرهنگ مراجعه و توقعات بیجا و همراهان بی شمار بیماران چه ربطی به علوم پزشکی دارد؟ و زیرساختهای ضعیف چه ربطی به مسولین امروزی دارد؟

 • دانشجوی دکترای تاریخ = استراسبورگ گفت:

  بی ربط بلوک می زنی یه چیز دیگه بگو مومن

پربازديد