تاریخ درج خبر : 1393/01/21
کد خبر : ۲۵۲۴۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

استخدامهای بی رویه دولت گذشته شرایط را سخت کرده است/ بانک اطلاعات استخدامی ادارات استان ایجاد می شود

سایت استان: مدیر کل منابع انسانی و تحول اداری استانداری کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه جلسه شورای اداری استان در گفتگو با خبرنگاران گفت: نامگذاری سال ۹۳ به سال ” اقتصاد ، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ” تجسم عملی حمایت مسئول ارشد نظام جمهوری اسلامی از دولت آقای روحانی است.مقام معظم رهبری با درک عمیق تنگناها و مشکلات فراروی دولت اعتدال و عمده شرایط ملی کشور، مدیریت جهادی را، مهمترین راهبرد اصلی اداره کشور ترسیم فرمودند.

عکس-خبری-۳

وحید محمدی تبار در ادامه گفت: در شرایط کنونی دولت برای حل بحران اشتغال و استخدام در تنگنا و تحت فشار مطالبات مردمی است، اما متاسفانه به دلیل استخدامهای بی رویه در سطح کشور (در دولتهای گذشته) شرایط بسیار محدود و سخت است. مدیر کل منابع انسانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در سنوات گذشته حدود ۱۴۰۰ مجوز و یا فرصت استخدام در کهگیلویه و بویراحمد به هر دلیلی عملیاتی نشد و در سال ۱۳۹۰ حدود ۱۹۰ مجوز تبدیل و ضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی، نیز عملیاتی نشد.

محمدی تبار اضافه کرد: در سال جدید برنامه داریم با ایجاد بانک اطلاعات استخدامی و نیروی انسانی دستگاههای اجرایی استان (مستقر در اداره کل منابع انسانی) وضعیت نیروی انسانی و نظام اداری را روشن و چاره ای اساسی برای آن بیابیم.به همین منظور فرمهایی را برای کلییه دستگاههای اجرایی استان ارسال کردیم که نیاز و پتانسیل های نیروی انسانی و نظام اداری استان را شفاف نماییم.

دستگاههای اجرایی موظف اند تا ۵ اردیبهشت این فرمها را تکمیل و به استانداری تحویل دهند. و این همکاری و یا عدم همکاری در اراییه بموقع اطلاعات صحیح در نمره ارزشیابی دستگاههای اجرایی دخالت داده می شود.

محمدی تبار افزود: در اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آزمون تبدیل وضعیت با الویت مناطق توسعه نیافته و محروم برگزار شده و از ۵۱۰ مجوز صرفا حدود ۳۲۰ نفر تبدیل وضعیت شده و اکثرا نیروهای قراردادی حوزه ستادی ادارات کل و سازمانهای استانی متقاضی استخدام پیمانی در ادارات شهرستانها بوده و پذیرفته شده اند و اما بعد از مدتی دوباره به مرکز استان برگشته اند و طبق قانون این نیروهای تبدیل وضعیت شده باید در پست سازمانی که در آزمون قبول شده اند کار کنند و در غیره این صورت تبدیل وضعیت آنها محل ایراد قانونی است.

مدیرکل منابع انسانی و تحول اداری استان گفت: سقف میزان استخدام در کهگیلویه و بویراحمد از سطح کشوری در ۸ سال گذشته پایین تر است و با توجه به همان ظرفیت ۱۴۰۰ نفری که در سنوات قبل عملیاتی نشده ، تلاش ما بر این است که با درایت و نفوذ استاندار محترم در تهران و همچنیین پتانسیل های مجمع نماینده گان استان بخصوص نایب ریس کمسیون برنامه و بودجه مجلس، این مجوز ها را احیا کنیم . البته امکان این امر با توجه به شرایط خاص استخدامی کشور و مشکلات دولت بسیار سخت است اما ما مامور به وظیفه ایم و نه نتیجه.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد