تاریخ درج خبر : 1393/01/22
کد خبر : ۲۵۲۴۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -

راه اندازی کمیته هدفمندی یارانه ها در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان

سایت استان: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: در راستای ایجاد آمادگی لازم برای اجرای هر چه بهتر مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها ستادی در سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان تشکیل شده است.

100548_899

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه این سازمان، هدفمند کردن یارانه ها و اقتصاد مقاومتی را دو دستور اصلی کار خود قرار داده است افزود: ارتباط مستقیم این دو مقوله با حوزه های مختلف صنعت، معدن و تجارت، اهتمام این سازمان را برای موفقیت دولت تدبیر و امید در هدفمندسازی یارانه ها و تحقق هرچه بهتر اقتصاد مقاومتی لازم و ضروری کرده است.

دیودیده خاطر نشان کرد: با هدف بررسی و آسیب شناسی اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها، طراحی و پیش بینی سازی و کارهای اجرایی امر در ارتباط با واحدهای صنعتی، معدنی و بازار کالا و خدمات، کمیته هدفمندی یارانه ها در این سازمان تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها تاثیر چندانی در افزایش قیمت‌ها نخواهد داشت و شیب افزایش قیمت‌ها ملایم است افزود: تدابیر لازم برای تامین و ذخیره سازی کالاها و اقلام مورد نیاز مردم و نظارت و کنترل جدی بر قیمت ها، زمینه ها و بسترهای لازم را برای ممانعت از سوءاستفاده افراد فرصت طلب در بازار اتخاذ شده است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: یکی از اهدافی که در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها دنبال می‌شود، تزریق اعتبار به واحدهای تولیدی و صنعتی است که با تحقق این موضوع رونق دوباره به بخش صنعت باز می‌گردد.

دیودیده با بیان اینکه محدودیتی برای ارائه منابع مالی از محل صندوق توسعه ملی به واحدهای تولیدی و صنعتی بر اساس ظرفیت و توان آنها وجود ندارد افزود: بسته‌های حمایتی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت دولت اعلام شده و مقرر شده 10 هزار میلیارد تومان از درآمدهای ناشی از حذف یارانه‌ها به واحدهای تولیدی اعطا شود.

وی با تاکید بر لزوم لحاظ کردن مباحث هدفمندی یارانه ها در سرمایه گذاری های آینده در بخش صنعت استان افزود: واحدهای تولیدی و صنعتی موجود در استان نیز باید با نوسازی و یا تجهیز ماشین آلات خود به اندازه مطلوب مصرف انرژی خود را بهینه کنند.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: با ایجاد هماهنگی و ایجاد این کمیته، امیدواریم مرحله دوم هدفمندی یارانه ها را به خوبی پشت سر بگذاریم و واحدهای صنعتی و تولیدی استان را به سمت تولید کالاهای صادرات محور، با قیمت تمام شده مناسب، با کیفیت مطلوب و متناسب با نیاز بازار هدایت کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد