تاریخ درج خبر : 1393/01/23
کد خبر : ۲۵۲۵۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

پاداش فرهنگیان تا اردیبهشت پرداخت می شود/ مربیان پیش دبستانی در اولویت استخدام هستند

سایت استان: مدیرکل آموزش و پرورش گفت: بیش از 11 هزار نفر از فرهنگیان پرداخت پاداش مناطق محروم هستند که این آمار بیش از 70 درصد معلمان را تشکیل می دهد.

هادی زارع پور در گفتگو با خبرنگاران افزود: همه اقدامات عملیاتی برای دریافت این مطالبات در این دوره انجام شد و در دولت گذشته فقط در حد چند نامه پیگیری شده بود.

IMG_3350

زارع پور از پی گیری های نمایده گچساران تشکر ویژه کرد و ادامه داد: دیگر نمایندگان نیز تلاشهای خود را در این زمینه انجام دادند.

وی مبلغ کل اختصاص داده شده را 50 میلیارد عنوان کرد و بیان داشت: از کل مبلغ فوق نزدیک به 35 میلیارد تومان به استان ما تعلق گرفت و این درحالی بود که 8 استان دیگر نیز این مطالبات را دارند.

زارع پور اظهار داشت: همه پرداختها طبق تصویب نامه سال 73 صورت می گیرید که شامل سالهای 74 تا 85 است و مناطق شهری یاسوج – دوگنبدان و دهدشت که دارای ضریب پایین تری هستند در این مرحله، شامل پرداخت نمی شوند و پیگیریهای مبنی بر گرفتن مجوز قانونی و رای وحدت رویه دیوان عدالت اداری هستیم تا بتوان مطالبات این فرهنگیان را نیز پرداخت کنیم.

وی زمان پرداخت این مطالبات را تا اردیبهشت ماه عنوان کرد و افزود: میزان پرداخت هرماه پاداش به  فرهنگیان برمبنای حقوق آنان درسال 1388 است.

اولویت استخدام با مربیان پیش دبستانی است

مدیرکل آموزش و پرورش استان در پاسخ به سوال خبرنگار سایت استان مبنی بر استخدام مربیان پیش دبستانی گفت: تا کنون مجوز استخدامی برای ما نیامده است و اگر در آینده فراخوان استخدام داشته باشیم حتماً اولویت با مربیان پیش دبستانی است.

IMG_3369

زارع پور مکانیزم استخدام در آموزش و پرورش را از طرق دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد و خاطر نشان کرد: با تاسیس این دانشگاه، تمام استخدامی های آموزش و پرورش از طریق فارغ التحصیلان در این واحد آموزش صورت خواهد گرفت.

وی هم چنین درخصوص انتصاب مدیران آموزش و پرورش در مناطق مختلف استان گفت: روند تغییرات در حال انجام است و امروز مدیر دو منطقه دیشموک و چاروسا را معرفی کردیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد