تاریخ درج خبر : 1393/01/23
کد خبر : ۲۵۲۶۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

همه حافظ طبیعت و محیط زیست باشیم

سایت استان: رئیس محیط زیست شهرستان کهگیلویه طی یادداشتی که برای سایت استان ارسال کرده است، از همه مردم استان خواسته که در فصل زایمان حیوانات، خود حافظ طبیعت و محیط زیست باشند.

13920920000243_PhotoA

به گزارش سایت استان، متن این یادداشت در پی می آید:

یا ضامن آهو واژه ای است بسیار مانوس در فرهنگ عامه مردم ایران زمین است که در جامعه شیعی قداست آن همچنان حفظ شده است. آنچه از مضامین این دعای پر تکرار در ذهن انسان تداعی می شود ضرورت الگو گیری از فعل نیک آن امام همام در آسیب نرساندن به حیات وحش است.

منطقه حفاظت شده خائیز با وسعت 33  هزار هکتار در حوزه جغرافیایی شهرستانهای کهگیلویه و بهبهان قرار گرفته و بحمدالله با بارش های خوبی که در سال گذشته وجود داشته، تنوع گسترده گیاهی و جانوری، مناظر و چشم اندازهای بدیعی را در این منطقه ایجاد کرده است.

فصل زایمان حیات وحش و به صورت مشخص کل و بز از اوایل فروردین ماه شروع و تا آخر اردیبهشت ماه ادامه دارد و محیط بانان این منطقه در این مدت به صورت شبانه روزی مشغول انجام گشت و کنترل این منطقه می باشند.

متاسفانه و علیرغم این تلاشهای شبانه روزی، مشاهده شده که عده ای سودجو که انگیزه ای جز نابودی حیات وحش ندارند اقدام به گرفتن بزغاله های تازه متولد شده می کنند که این عمل باعث می شود که این حیوانات از مادر خود جدا شده و تلف شوند. این عمل ظلم بزرگی به حیات وحش است و با توجه به اینکه گرفتن این بزغاله ها و نگهداری آنها در منزل حتی اگر در بهترین شرایط زیستی باشد جرم محسوب شده و موجب مجازات کیفری است.

از مردم عزیز استدعا داریم که به حرمت ضامن آهو، خود حافظ طبیعت و محیط زیست باشند و آرامش و آسایش حیات وحش را در فصل زایمان مختل نسازند و قدر این نعمت الهی را بدانند چرا که این نعمت انفال و متعلق به کل جامعه است.

سید قدرت علی پور

رئیس محیط زیست شهرستان کهگیلویه

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محيطبان گفت:

    واقعا ایشون در شهرستان کهگیلویه زحمات بسیاری میکشند و یک تنه در مقابل سرسخت ترین متخلفین و شکارچیان می ایستند انصافا چنین فردی لیاقت بالاتر از مدیرکلی را دارد

  • دهدشتی گفت:

    تشکر از ریس ومسول فعال دهدشت پرتلاش تر از همیشه

پربازديد