تاریخ درج خبر : 1393/01/24
کد خبر : ۲۵۳۰۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

فلوراید، سدی مقابل پوسیدگی دندان‌ کودکان است‎

سایت استان: کارشناس مسئول بهداشت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، گفت: فلوراید تراپی یکی از روش‌های مناسب جهت پیشگیری و کاهش پوسیدگی در دندان کودکان است.

به گزارش  سایت استان، دکتر عبدالناصر محسنیان، افزود: استفاده از فلوراید، اهمیت ویژه ای در کنترل و پیشگیری از پوسیدگی دندان به ویژه در سطوح بین دندانی دارد، فلوراید تراپی به معنای کاربرد موضعی فلوراید به صورت دوره ای بر روی دندان های کودکان، به منظور افزایش مقاومت آنها در برابر پوسیدگی است.

کارشناس مسئول بهداشت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، تصریح کرد: اثر ضد پوسیدگی فلوراید با افزودن آن به آب آشامیدنی شهری، خمیر دندان‌ها و دهان شویه ها، همچنین استفاده از نوشیدنی‌هایی با آب دارای فلوراید انجام می‌شود.

وی توصیه کرد:  هر شش ماه یکبار دندانهای کودکان خود را توسط دندانپزشک فلورایدتراپی نمایید و همچنین استفاده از فلوراید برای خود شما نیز با تجویز دندانپزشک مفید است.

بهترین سن برای شروع فلوراید تراپی

دکتر محسنیان با بیان اینکه  سن شروع برای فلوراید تراپی، ۶سالگی مناسب است،  یادآور شد: فلورایدتراپی هم برای دندانهای شیری و هم برای دندانهای دایمی قابل انجام است و از سن ۶ تا ۱۲سالگی توصیه می شود .

وی هشدار داد: کودکان زیر شش سال فقط دندانپزشک اجازه و صلاحیت تجویز فرآورده های دارای فلوراید و یا فلورایدتراپی را دارد و هرگز خودسرانه به کودکان زیر شش سال فلوراید نرسانید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد