تاریخ درج خبر : 1393/01/25
کد خبر : ۲۵۳۵۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

دکتر چمن: باید اصلاح رفتار به شکل جامع در زندگی افراد مورد توجه قرار گیرد

سایت استان: رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید اصلاح رفتار و سبک زندگی سالم به شکل جامع در زندگی افراد مورد توجه قرار گیرد.

دکتر رضا چمن در نشست شورای سلامت استان افزود: با توجه به ابلاغ سیاست های کلی نظام از سوی مقام معظم رهبری و ار آنجا که حوزه سلامت نیز در این سیاست ها لحاظ شده باید با ارایه برنامه های جامع و کامل مقوله مهم پیشگیری را در خانواده ها نهادینه کرد.

وی اظهارکرد: شعار امسال هفته سلامت «یک عمر سلامت با خودمراقبتی» است و چنانچه مردم این شعار اساسی را در زندگیشان لحاظ کنند با مراقبت از خود می توانند هزینه های درمان را تا حد قابل ملاحظه ای کاهش دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: سیاست های دولت برای اولویت دادن به نظام سلامت و اختصاص بخشی از درآمد ناشی از اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها به حوزه سلامت بیانگر اهمیت و جایگاه ارزنده بخش بهداشت و درمان است.

چمن تصریح کرد: در صورت تحقق این امور مهم بار اصلی تامین هزینه های درمان از دوش مردم برداشته شده و دولت بخش عمده ای از این هزینه ها را متقبل خواهد شد و شاخص های بخش سلامت نیز ارتقا می یابد.

وی ادامه داد: باید اصلاح رفتار و سبک زندگی سالم به شکل جامع در زندگی افراد مورد توجه قرار گیرد و رسانه های ارتباط جمعی نیز اطلاع رسانی دقیق و موثری در این زمینه داشته باشند.

همچنین سید موسی خادمی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این جلسه گفت: مسایل مهمی شامل غذا، آب آشامیدنی، زباله، پسماند، آلودگی هوا و ریزگردها باید در نشست های شورای سلامت استان مطرح، در مورد آنها بحث و مشکلات موجود در این زمینه برطرف شود.

وی جلسات باید دستور کارقوی داشته باشند، اظهارکرد: مسایلی که در جلسات و کارگروه های استان مطرح می شود باید متناسب با مشکلات مردم استان باشد.

خادمی اضافه کرد: با توجه به شعار امسال هفته سلامت که به عنوان «یک عمر سلامت با خودمراقبتی» نامگذاری شده باید با اجرای برنامه های مختلف از جمله آگاهی بخشی نسبت به پیشگیری از بیماری ها و انجام فعالیت های تبلیغی و ترویجی در امر سلامت مردم تلاش شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد