تاریخ درج خبر : 1393/01/26
کد خبر : ۲۵۳۵۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -

برخورد خودرو علت شکستگی لوله صادرات نفت گچساران بود

سایت استان: رئیس شورای اطلاع رسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: برخورد خودروهای عبوری مهمترین دلیل شکستگی خط لوله صادرات نفت گچساران است.

بهمن سمغانی نژادیان گفت: با وجود نصب تابلوهای هشداردهنده در جاده های اختصاصی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران تردد خودروهای سنگین با بی احتیاطی همراه است.

IMG23574897

سمغانی نژادیان افزود: برخورد خودرو سنگین با یکی از خطوط لوله نفت صادراتی که بدلیل انحراف از مسیر بوده موجب شکستگی خطوط لوله جریانی در منطقه شده و نشت نفت را به همراه داشته است.

وی در ادامه اقدامات انجام شده ایمنی از همان دقایق اولیه حادثه را یک ویژگی مثبت برای اداراه ایمنی و بهداشت محیط نفت گچساران دانست و افزود: از همان دقایق اولیه حادثه مدیران عملیات و امورفنی با زیر مجموعه خود در محل حادثه حاضر و اقدامات پیشگیرانه را انجام دادند.

رئیس شورای اطلاع رسانی نفت و گاز گچساران یادآورشد: برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست منطقه از ابتدای وقوع حادثه سه دستگاه بلدوزر دو ماشین آب پاش، اقدام به پاک سازی محیط و جلوگیری از پیشروی نفت خروجی در سطح منطقه کردند.

سمغانی نژادیان اظهار داشت: در حال حاضر شرایط به صورت عادی درآمده و تا ساعتی دیگر توسط پرسنل تعمیرات، تعمیر و بهسازی خط 26 اینچ صادراتی نفت آغاز می شود.

وی در ادامه بیان داشت: تعمیر و نگهداری خطوط لوله جریانی مورد نظر به دلیل قدمت و داشتن طول عمر بالا سالانه هزینه قابل توجهی را به همراه دارد و وظیفه مهم بازرسی و نگهداری این خطوط توسط پرسنل بازرسی خوردگی فلزات، روزانه صورت می گیرد.

این مقام مسئول در پایان از زحمات کلیه پرسنل ایمنی و آتش نشانی، ترابری سنگین، حراست، تعمیرات خطوط لوله و عملیات بهره برداری نفت که از همان دقایق ابتدایی حادثه به صورت جهادی مانع بروز یک فاجعه زیست محیطی شدند، قدردانی کرد.

خط لوله ۲۶اینچ نفت صادراتی گچساران سه به “گوره” عصر شنبه دچارترکیدگی شد که با بسیج امکانات نفت این مشکل برطرف گردید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد