تاریخ درج خبر : 1393/01/26
کد خبر : ۲۵۳۸۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

آبروی استان در خطر است/ آماده سازی دیشموک همت جمعی همه مسئولان را می طلبد

سایت استان: گروه پزشکی نورآوران سلامت با هدف خدمات دهی درمانی رایگان به مناطق محروم، به دیشموک کهگیلویه می آید.

پیش تر و در جلسه ای که به این منظور و به ریاست استاندار برگزار شد، دستور ویژه برای همکاری همه جانبه با این گروه به دستگاههای اجرایی استان و شهرستان کهگیلویه ابلاغ شد.

80308140-2930939

خبرنگار سایت استان از دیشموک گزارش می دهد که فقط تیم دانشگاه علوم پزشکی مستقر در دیشموک به صورت شبانه روزی مشغول تهیه امکانات و زیرساختها هستند و نه تنها دستگاهها اجرایی کمک نکردند بلکه از زیر بار وظایف محوله شانه خالی کرده اند.

مشاهدات خبرنگار ما از دیشموک حاکی از آن است کانتینرهای مخصوص از طرف دانشگاه علوم پزشکی استان در محل مستقر شده اند و سپاه فتح و شرکت برق استان دو نهادی هستند که تا کنون با دانشگاه علوم پزشکی استان همکاری خوبی داشته و از دیگر دستگاهها خبری نیست.

کمیته امداد، هلال احمر و بهزیستی قول تامین غذای این گروه را داده اند که فقط در حد وعده باقی مانده است. فرمانداری کهگیلویه که خود باید متولی اصلی کار باشد نیز تنها یک خودرو با راننده به دیشموک اعزام کرده که پس از چند ساعت همین یک خودرو نیز دیشموک را ترک کرد. از نیروهای شرکت آبفا که ایجاد چاه و برخی خدمات دیگر را متقبل شده بود نیز خبری نیست. شرکت برق خدمات خود را شروع کرده و از حضور تیم راه و شهرسازی هم خبری نیست.

گروه پزشکان متخصص که بیش از 400 نفر است و به مدت 3 ماه در منطقه محروم دیشموک به ارائه خدمات درمانی رایگان نظیر چشم پزشکی، دندانپزشکی و … به مردم می پردازد که این گروه قرار است از راه خوزستان یعنی جاده صیدون به اسفندان وارد دیشموک شوند.

منابع آگاه می گویند جاده ارتباطی این منطقه به هیچ وجه ایمن نیست و ممکن است خطرات جانی برای این پزشکان به همراه داشته باشد.

منطقه دیشموک از حداقل امکانات بهداشتی  و زیر ساختی برخوردار است که برای این اقدام بزرگ آمادگی کافی را ندارد و استاندار محترم می بایست با دستور ویژه، دستگاههای استانی را موظف به ارائه خدمات در این منطقه کند.

سفر تیم پزشکی و متخصصان به استان و منطقه دیشموک که وزیر بهداشت نیز خود یکی از این پزشکان است می تواند فرصت و ظرفیت مناسبی برای استان بوجود بیاورد. در این راه همه ارگانها موظف به همکاری با دانشگاه علوم پزشکی هستند تا با خاطری آسوده به مداوای مردم پرداخته شود.

روز یکشنبه 25 فرودین،  دکتر خادمی استاندارکهگیلویه و بویراحمد در جلسه شورای سلامت مجددا به اهمیت این سفر اشاره کرد و استان را آماده استقبال از این تیم پزشکی خواند.

اما به نظر می رسد با شروع کار اجرایی برای ورود این تیم، دستگاهها یکی پس از دیگر از زیر کار شانه خالی می کنند. پس تا بار دیگر فرصت هست، آبروداری کرده و میزبانان خوبی برای این عزیزان باشم.

گزارش تکمیلی به همراه تصاویر از اقدامات دستگاههای اجرایی به زودی در همین سایت منتشر می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • مطلع گفت:

  تعدادی از ادارات که قول داده بودند جهت وسیله نقلیه همکاری نمایند خودروهای انها با راننده منطقه دیشموک را ترک کردند وبه مرکز شهرستان (دهدشت) امدند.

 • کارشناس گفت:

  هر مدیری ویا شخصی ادعا دارد که کمک کرده که این کار خداپسندانه دانشگاه علوم پزشکی به نحو احسن بانجام شود .کمکها و کارها خود را نام ببرد .

 • عجبا گفت:

  ما که تاحالا خبرنگار حرفه ای از سایت بی معنای استان ندیدیم گزارش های بدون مبنع میزنه و معلوم نیست چه غرضی از خبراش داره

 • خبرنگار گفت:

  در شان سایت استان نیست که همچین گزارش هایی بزنه… در حال حاضر به جای تخریب باید کمک کرد
  اما گویا جناب آقای آرام نمیدونه کجا باید تخریب کرد و کجا باید کمک..
  زدن چنین گزارشی از یک خبرنگار حرفه ای کاملا بعیده…
  باعث تاسفه..
  طبق مشاهدات دستگاه های اجرایی کهگیلویه تاکنون تمام همکاری های لازم را به عمل آورده اند.

 • دیشموکی گفت:

  خبرنگار سایت استان از دیشموک انگار اصالتا از اون …… هست که عقده ی …….. تو دلشه، وگرنه دستگاه های اجرایی شهرستان کهگیلویه تاکنون تمام همکاری های لازم رو انجام دادن و شرایط به طور کامل برای حضور بنیاد خیریه نورآوران سلامت مهیاست…
  بنده از نزدیک شاهد انجام کارهای خوبی بوده ام که تاکنون انجام شده است.

 • کارمند دانشگاه گفت:

  برای مدیر بزرگی مانند آقای دکتر چمن آماده کردن دیشموک کار سختی نبوده و براحتی صورت گرفته همه امکانات و تجهیزات آماده شده البته برخی ادارات کمک کرده اند و میتونن بیشتر هم همکاری کنن.

 • معلول گفت:

  ازبهزیستی چه انتظاری دارید؟مشغول به کارگیری فامیلاشوو

 • از منطقه گفت:

  به همت دانشگاه علوم پزشکی و شخص دکتر چمن همه شرایط مهیا شده و هیچ کمبود مهمی وجود ندارد.

پربازديد