تاریخ درج خبر : 1392/03/11
کد خبر : ۲۵۵۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

روزهای اعتدال

سایت استان: سید مجید خرمی

عبارت ها را بشکن، شاید نیازی به فیلتر نباشد.در این بحبوبه متلاطم اقتصادی،پروانه کسب صادرشده ای وجود ندارد که نشان دهد چه کسی فروشنده است .تورم پیش کش.
صداقتِ بازار در انهدام دوباره ارز می شکند و طعم تلخ فقر بر مذاق اکثریت نقش می بندد.چه برنامه هایی که بدون توجه به واقعیت تلخ موجود سردربرمی آورد و آدم هارا بازیچه چند روزه خود می کند. زمانی که رئیس جمهور هیچ برنامه مدونی نداشته باشد و تنها با تخیل و اوهام به بستر سیاسی کشور تزریق شود ،چهارسال، دوره بسیار طولانی و کشداری است که به راحتی تمام نمی شود حضورش مثل چرمی در لابلای لایه های زندگی انسانها، رسوخ می کند و مانع از انعطاف و پویایی می شود.آدمها برای زودرسیدنِ فردا دعا می کنند و تلاش برای بی تفاوتی وسعت می گیرد.
رئیس جمهور در مقابل آدمها مسئول است.آدمها دارای شخصیت فراجناحی اند. قوم گرایی مانع از تحقق عدالت و مهمترین پدیده رواج تبعیض است.وقتی بعضی آدمهای یک کشور در یک دوره چهارساله به خود اجازه ندهند که به نماینده مجلس یا نماینده دولت برای رفع مشکلات خود رجوع کنند این به منزله وجود تبعیض در سیستم کاری مسئولین است . سیستمی که افراد را وادار می کند به خود سانسوری در ارجاع مشکلات خویش بپردازند.
عده ای دوست دارند هزاره ای فکر کنند.هزار دوم . . . هزاره سوم . . . و . . . این هزاره پرستی آدم هارا از توجه به تاثیرات منفی تخیل پرستان و اوهام گرایان باز میداردو دست رویا پردازان را برای تصور و خیال پردازی باز می گذارد . و ناگاه، با افرادی خود شیفته روبرو می شویم که سازوکارهای متفاوتی دارند ،جسور به نظر می رسند در صورتی که جسارت دیدن خسارت های ناشی از عملکرد خود بر سایرین را ندارند، پرتلاش دیده می شوند در صورتی که زنبور عسل با کمترین حرکات ، بار خود را می بندد و این حرکت هزاره پرستی نه با اعتدال میانه ای دارد و نه با اعتماد.نوعی خودسری منجر به هردوسر شکست است .
اینک. . .اما، شاعر قافیه دیگری دارد.ترس وجود کاندیداها را فرا گرفته .از ضعف های گذشته عبرت گرفته اند و باور دارند که مردم می توانند تاثیر گذار باشند!شاید به این مساله فکر کرده اند که روزی کسانی پته آنها را برآب می اندازد و خبرنگاران وآدم هایی زیرک در موقع مناسب ، کاری را که باید انجام دهند ، انجام خواهند داد. شاید هم فهمیده اند که تا قیامت نمی توان مردم را فریب داد و باید یک روزی جواب پس دهند حتی اگر محاکمه نشوند.
برای همین در این دوره ،حتی افراطی ها هم در گفتار و کردار خود اعتدال دارند.نه اینکه در این دوره افراط نباشد. خیر، افراط هست ولی بسیار خطر ناک تر و تودار تر.اما در لاک اعتدال خود خزیده تا برداشت ها ی عمومی مانع به حاشیه راندن آنها نشود.مردم از افراط خسته شده اند.از تند روی گریزانند. به دنبال یک ساحل آرام ماسه ای می گردند که بتوانند با اعتماد، پاهای برهنه شان را در کنار شوری دریا بگذارند. بی آنکه ترس از سوختن و زخم سنگلاخ داشته باشند.
کاندیداها،این بار دیگر از واقعیت ها گریز نمی زنند.فرار نمی کنند. مشکلات را صادقانه با مردم می گویند. مردم را طرف اعتماد خود می دانند.قبول دارند که باید به مردم احترام بگذارند.داد نمی کشند. دروغ کمتر می گویند و هنوز شروع به برچسب گذاری و انگ زدن نکرده اند.این روشهای جدید به خاطر حساسیت در آگاه شدن مردم است.قطعا مردم دارای آگاهی و اراده بیشتری شده اندو به راحتی روش های تهدید ،توهم و تخیل را درک می کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • عماد گفت:

    آقای فردین .اگه عاقل باشی و به متن نگاه کنی،این مقاله، جز حقیقت چیزی در چنته ندارد.تو مرد باش و حقیقت های دور و برت را نگاه کن. اصولا چون توهم در شما موج می زند نمی توانی نگاه واقع گرای دیگران را بفهمی

  • فردین گفت:

    تو مرد باش و حقیقت را بگو اگه طرفدار آقای احمدی نژاد بودی هم همین حرف را میزدی گفتم بر اساس مردبودنت جواب بده پس براساس جناحی حرف مفت نزن

پربازديد