تاریخ درج خبر : 1392/03/16
کد خبر : ۲۵۵۴۹
+ تغییر اندازه نوشته -

چه منافعی در شورای شهر وجود دارد که برخی از آن دل نمی بُرند!

سایت استان: مدیر مسئول نشریه محلی ندای ایل در گفتگو با سایت استان درخصوص کارنامه شورای شهر یاسوج گفت: باوجود یکسری کارهای صورت پذیرفته، به عقیده بنده عملکرد شورای شهر یاسوج در دور سوم که 2 سال هم به لطف تجمیع انتخابات به آن اضافه گردید، به علت ضعف تفکر جمعی و نظام شورایی زمینه‌ساز بروز مشکلات و اسباب رنجش خاطر بخش قابل توجهی از شهروندان بلحاظ پیدایش برخی حاشیه ها، اوج گرفتن رفتار سیاسی بر عملکرد اجرایی، عدم بهره گیری از ظرفیت متخصصین، عدم ثبات مدیریت، کاهش انگیزش کاری ، ترافیک، مشکلات آمد و رفت شهروندان و… در شهر شده است.

126
وی در ادامه افزود: اینجانب اعتقاد دارم شانس و اقبال دوره سوم شورا در شهر یاسوج به دلیل عمر مدیریتی کوتا استانداران استان بسیار بالا بود. و گر نه احتمال می رفت با توجه به تغییرات مدام مدیریتی، نوع عملکرد و فضای سیاسی حاکم بر شورا بجای فضای اجرایی و کاری نسبت به انحلال آن اقدام می شد.

محمود مومن نسب خاطر نشان کرد: واقعا جا دارد اقدام و رفتار آقایان محترم عزیزاله پناهی و حاج الیاس چراغ زاده را به خاطر عدم حضور در این دوره از انتخابات شوراها و ایجاد زمینه برای نسل جدید و متخصص تحسین کرد و انتظار می رفت دیگر معتمدین محترم موجود در شورای شهر اگر دغدغه خدمت به شهر و مردم دارند، بجای تشکیل جلسه، حضور در منازل مردم، و توسل یافتن به رایزنی و روزنی محترمانه از این عرصه کنار رفته و فرصت کار و تلاش را به دیگر نیروهای کارآمد، موثر و تازه نفس دهند.
این همکار رسانه و مطبوعات گفت: جای تعجب دارد که چه منافعی در شورای شهر وجود دارد که برخی عزیزان از آن دل نمی بُرند و این چنین به شورا چسپیده اند تا موجب حساسیت در تعدادی از شهروندان شوند.

مومن نسب با اشاره به این نکته که نگاه اکثر شورای فعلی شهر یاسوج از میانگین متخصصین متفاوت است، اظهار داشت: اگر به دقت بررسی شود متوجه خواهیم شد که بخشی از اداره شهریاسوج در پیرامون شهر در دست مدیریت شهری، متخصصین شهرساز و برنامه ریزنیست بلکه در اختیار مالکین است و این مسئله باعث شده تا همگی (مالکین – شهروندان – و شهر) متضرر شوند.
وی تاکید کرد: واقعا زمان آن رسیده کلید اجرایی شهر و سکان شورا در اختیار افراد متخصص، موثر و کارآمد و کسانی که قادر به حل مشکلات شهر و مردم هستند قرار گیرد.

این کارشناس مسایل اجتماعی و رسانه گفت: باید قدر ثانیه های بدون بازگشت را بدانیم و هیچ گاه برای در چاله ماندن، چاه را توصیف نکنیم مومن نسب در پایان اظهارامیدواری کرد شهروندان یاسوجی در این دوره با گزینش و انتخاب متخصصین زمینه حاکمیت اندیشه و تخصص گرایی علمی را بر شهر فراهم کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد