تاریخ درج خبر : 1393/01/31
کد خبر : ۲۵۷۷۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

“به بهانه گزارش سیزده بدر متفاوت روستای شادگان باشت”

سایت استان: غریب واحدی پور

خودم که هیچ وقت ادعائی نداشتم. ولی دوستان و نزدیکانم همیشه از استعداد و توانائی ام برای دست یافتن به اهداف متعالی می گفتند، حتی یکی از هم کلاسی  های دوره دبیرستانم را که نوروزامسال به فاصله یک کفش کندن و پوشیدن دو گروه مجزائی که برای عرض تسلیت و قرائت فاتحه به منزلی وارد و خارج می شدند، همدیگررا ملاقات کردیم و فقط توانستیم از حرفه خود بگوئیم ،فرصت را غنیمت شمارد و گفت” نوشته هایت را می خوانم،زمان تحصیل خیلی نابغه بودی”….

بگذریم که پس از اخذدیپلم ریاضی اصلا”  به ادامه تحصیل در رشته های پزشکی نیندیشیدم و کسی هم به من توصیه نکرد.

لذا، تحصیل در رشته های فنی را برگزیدم ،وارد دانشگاه علم و صنعت تهران شدم و بعداز فارغ التحصیلی در رشته ” مهندسی برق” به استخدام شرکت نفت درآمدم.

و اکنون هم مدارج ترقی را طی کرده ام و از حرفه و شرایط کار خود نیزرضایت کامل دارم.

اما تهیه و انتشار گزارشی از ماجرای دکتر جهانگیر تقی پور و سیزده بدر روستای شادگان باشت که” عیدی” فراموش نشدنی سردبیر سایت استان به مخاطبان بود. حس ناکامی را در وجوم زنده کرد ،مبنی براینکه چرا بواسطه ماهیت شغلم نتوانسته ام خدمتگزار قابل وبی ریائی برای خلق محروم باشم.

IMG_2915

از اینرو، به شرایط دکتر تقی پور بویژه تواضع وحس نوع دوستی اش، ساکنان روستا بعلت برخورداری از این گنج گرانبها  ونیز جوانان این نسل بواسطه وجود چنین الگو،پشتیبان و مشاوری غبطه خوردم.

زیرا;

اولا” در زمانه فقدان وسایل وجاده های ارتباطی و مواسلاتی به شکل امروزو فقر ،محرومیت و دورافتادگی منطقه ،عزم و اراده چنان انسان و خانواده ای به منظور غلبه بر سختی های تربیت متخصصی کم نظیر دارای ارج و قربی کمتر از استعداد و قابلیت های فرد که خود هم موهبتی شایسته تقدیر است ،نبود.

 ثانیا” نه فقط تاریخ یک منطقه بلکه جغرافیا ،فرهنگ و ساکنان در شکل گیری شخصیت و موفقیت یک فرد تأثیر دارند که نمک شناسی دکتردر خدمت رسانی به عوامل موفقیت خود جای تقدیر و تشکر بسیار دارد.که اگر خیلی ها اینگونه عمل کنند.چه بسا بسیاری از گره های کور عرصه های مختلف بسهولت گشوده شوند.

ثالثا” از قضا در خصوص سبک خالصانه و بی ریای هنر پیشه فقید حسین پناهی در حال تهیه یادداشتی بودم.و آنجا گفته بودم که تسری سبک پناهی به سایر عرصه ها می تواند درمان بسیاری از دردهای لادرمان ملی باشد که نمونه صدرالاشاره صحت ادعایم را به اثبات رساند.

رابعا” NGO یاسازمان مردمی که با اقدام جذاب دکتر و اهالی روستا شکل گرفته است.از ناب ترین،شفاف ترین،طبیعی ترین و کارآمدترین نوع آن در جامعه بشری است .که علاوه بر کمک مادی جهت ادامه تحصیل دانش آموزان و دانشجویان،زمینه ساز تشویق و حفظ انگیزه آنها هم می گردد که آمار بالای دانشجویان فعلی روستا گواه صادق این مدعا است.

از آن گذشته،موجب رفع کدورت ،افزایش هم دلی افراد و ساکنان و ایجاد انگیزه برای کارهای گروهی و در یک کلام سعادت اهالی و بهبود زندگی شان می گردد.

مهمتر اینکه ،چنین سنت حسنه ای را هدف و آرزوی نسل ها می کند ،که با گذر زمان استمرار وحتی به دیگر نواحی هم سرایت می کند.

با آن امید که خداوند خدمتگزاران خلق را سلامت بدارد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • گچساران گفت:

  دکتر بهار شادگان است .انشاله شادگان همیشه بهارش زنده باشد.

 • گچساران گفت:

  ذکتر واقعا نماد یک لر با اصالت و شخصیت است واقعا باید بشه نماد این استان .
  رفتار و منش متواضعانه ایشان در برابر بیمارانی که دکتر با اینکه مسافر است و امکاناتی عمراه ندارد ولی گوش دادن به حرف بیماران و توصیه های ایشان می تواند الام بیماران را کاهش دهد.
  کاش کسی در این استان بانی میشود و از این شخصیت علمی در این استان یادبودی و گرامیداشتی تدارک میدید.
  دکتر تقی پور نماد یک انسان به تمام معناست کاش قدردانش باشیم

پربازديد