تاریخ درج خبر : 1393/02/01
کد خبر : ۲۵۹۳۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -

مراسم نمادین آغاز هفته سلامت در دبیرستان صدیقه کبری (س) دهدشت برگزار شد

سایت استان: همزمان با آغاز هفته سلامت صبح امروز و با حضور جمعی از مسئولان شهرستان برنامه نمادین آغاز هفته سلامت در دبیرستان صدیقه کبری (س) دهدشت برگزارشد.

به گزارش سایت استان، رئیس مرکز بهداشت شهرستان کهگیلویه در این آیین اظهار داشت: روز جهانی بهداشت و اختصاص یک روز به این عنوان نشان دهنده اهمیت خاص بهداشت بر جامعه و خانواده ها و تاثیر بسزای آن در سلامت اجتماع است.

وی با اشاره به اینکه امسال “یک عمر سلامت با خود مراقبتی ” به عنوان شعار هفته سلامت انتخاب شده است، به تشریح برنامه های هفته سلامت پرداخت و افزود: برنامه های مختلفی با محوریت شعار امسال هفته سلامت یعنی یک عمر سلامت ،با خود مراقبتی برگزار می شود.

سید محمد هاشم طاعتی با بیان اینکه بهداشت یک مفهوم کلی است که جزئیات آن مانند بهداشت محیط، بهداشت فرد، بهداشت روان،بهداشت افکار و غیره نیز به اندازه مفهوم کلی آن اهمیت دارد؛ تاکید کرد که باید به این موارد در مدارس اهمیت ویژه ای داده شود.

طاعتی افزود: بهداشت جسمی هر فرد مقوله ای است که پرداختن به آن در واقع ترفیع بهداشت جامعه است، لذا دین مبین اسلام خانواده ها را سفارش کرده تا با آموزش ورزش به فرزندان خود زمینه سلامت جسم آنان را رقم بزنند.

وی بیان داشت: انتقال بیماری ها چه با واسطه های طبیعی و محیطی و چه به صورت بی احتیاطی های فردی در واقع تهدیداتی برای بهداشت جامعه است که در این زمینه، ارائه اطلاعاتی هرچند مختصر اما مفید به افراد، قدمی در جهت مقابله با بیماری هاست.

طاعتی در پایان از برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در شهرهای دهدشت و لنده، تجلیل از فعالین سلامت، برگزاری مسابقات مقاله نویسی و نقاشی، برپایی چادر های سلامت جهت اندازه گیری قد، وزن و فشار خون در سطح شهر دهدشت و مراکز تابعه در هفته سلامت خبر داد.

برپایه این گزارش، در پایان مسئولین شرکت کننده درمراسم،طی حرکتی نمادین درپاکسازی معابر جلوی دبیرستان دخترانه صدیقه کبری (س)شرکت نمودند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد